برنامه OneNote مایکروسافت برای Apple Vision Pro با یادداشت برداری بدون دست، پشتیبانی از صفحه کلید مجازی راه اندازی شد

Microsoft OneNote روز سه شنبه برای Apple Vision Pro در دسترس قرار گرفت. اپلیکیشن یادداشت برداری مبتنی بر ابر اکنون از محیط های واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) Vision Pro پشتیبانی می کند و به کاربران امکان تجربه ای همه جانبه را می دهد. این برنامه با استفاده از حالت گفتار و تایپ از طریق صفحه کلید مجازی و حسگرهای ردیابی انگشت، یادداشت برداری بدون دست را ارائه می دهد. قابل ذکر است، در اوایل سال جاری، زوم یک برنامه سازگار با هدست واقعیت ترکیبی با پشتیبانی از ویژگی Personas اپل و همچنین اتاق های جلسات مجازی قابل ارتقا منتشر کرد.

این اعلامیه توسط Greg MacEachern، مدیر محصول مایکروسافت در یک پست وبلاگی منتشر شد، جایی که او گفت: “امروز، ما جدیدترین عضو خانواده OneNote را در Apple Vision Pro معرفی می کنیم (..) می توانید سفرها را برنامه ریزی کنید، تمرین کنید. عادات روزانه، و ایجاد/ویرایش فهرست وظایف خود، همه در واقعیت فضایی – تجربه OneNote در Apple Vision Pro به شما کمک می‌کند بدون توجه به جایی که هستید، بهره‌ور بمانید.

مانند سایر برنامه های طراحی شده برای هدست واقعیت ترکیبی اپل، برنامه OneNote نیز از محیط های AR و VR پشتیبانی می کند. این بدان معناست که کاربران می‌توانند اپلیکیشن را به‌صورت شناور در وسط اتاق باز کنند – در اندازه‌ای که می‌خواهند – یا آن را در یک فضای ایجاد شده مجازی باز کنند. این برنامه همچنین از صفحه کلید گفتاری و مجازی پشتیبانی می کند. علاوه بر این، مایکروسافت گفته است که چندین ویژگی ارائه شده در نسخه iPad این برنامه برای کاربران ویژن پرو نیز در دسترس خواهد بود.

با این حال، هیچ ویژگی منحصر به فرد دیگری برای پلتفرم جدید وجود ندارد. کاربران می توانند از تمام ویژگی های استاندارد مانند نوشتن یادداشت، یادداشت برداری تک برگه و ساخت دفترچه یادداشت دیجیتال استفاده کنند. OneNote همچنین به کاربران این امکان را می دهد که متن را برجسته کرده و برای تشخیص آسان تر برچسب ها را به یادداشت ها اضافه کنند. علاوه بر این، رمزهای عبور را نیز می توان به یادداشت ها اضافه کرد و آنها را ایمن تر کرد.

OneNote مایکروسافت همچنین قابلیت های اشتراک گذاری و ویژگی های همگام سازی ابری را ارائه می دهد. با این حال، برخی از ویژگی ها فقط برای مشترکین پولی آن در دسترس است. این غول فناوری گفت که در آینده ویژگی‌های خاص پلتفرم بیشتری را شامل می‌شود. برخی از این ویژگی ها عبارتند از درج از دوربین و عکس، یکپارچه سازی Copilot، احراز هویت دو مرحله ای و موارد دیگر. هیچ جدول زمانی برای زمان اضافه شدن این ویژگی ها وجود ندارد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع