برنامه Threads رقیب توییتر متا از راه اندازی در اتحادیه اروپا صرف نظر کرد

DMA یک قانون برجسته است که قوانین سختگیرانه ای را برای بزرگترین شرکت های اینترنت در اروپا تعیین می کند.

شرح Threads در فروشگاه‌های اپلیکیشن در ایالات متحده نشان می‌دهد که داده‌های شخصی کاربر، از جمله اطلاعات تماس و موقعیت جغرافیایی، جمع‌آوری و برای اهداف تبلیغاتی استفاده می‌شود.

با تماس با خبرگزاری فرانسه، متا بلافاصله اظهار نظری نکرد.

یک منبع نزدیک به متا روز چهارشنبه گفت که غول فناوری از انتشار Threads در 27 کشور اتحادیه اروپا خودداری می کند زیرا به دنبال شفافیت در مورد قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه است که سال آینده به طور کامل اجرایی می شود.

یکی از این مقررات پلتفرم‌ها را از اشتراک‌گذاری داده‌ها در سرویس‌های مختلف منع می‌کند. همچنین شرکت هایی را که کاربران پلتفرم را به سمت محصولات خودشان هدایت می کنند محدود می کند.

سخنگوی کمیسیون حفاظت از داده های ایرلند به ایرلندی ایندیپندنت گفت که متا تایید کرده است که این برنامه را در اروپا “در حال حاضر” منتشر نخواهد کرد.

این اپلیکیشن بزرگترین چالشی است که تاکنون برای توییتر از زمان تصاحب ایلان ماسک، پلتفرم رسانه های اجتماعی را که بین سیاستمداران و افراد مشهور بسیار محبوب است، وارد هرج و مرج کرد.

متا قبلاً قوانین اتحادیه اروپا را برای استفاده از داده های واتس اپ برای تقویت اینستاگرام و فیس بوک نقض کرده است، چیزی که قانونگذاران اروپایی آن را از انجام آن منع کرده بودند.

متا یکی از هفت شرکتی از جمله آمازون و اپل بود که روز سه‌شنبه به اتحادیه اروپا اطلاع داد که از آستانه اجرای قوانین جدید در سال آینده برخوردار هستند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

ایرلند مقر اتحادیه اروپا متا است و رگولاتور ملی مسئول نظارت بر این شرکت در اروپا است.

به گفته یک منبع نزدیک به شرکت، اپلیکیشن Threads جدید مالک فیس بوک که برای رقابت با توییتر طراحی شده است، به دلیل نگرانی های نظارتی در روز پنجشنبه در اتحادیه اروپا در دسترس نخواهد بود.