بلاک چین تزوس ارتقای تازه ای را به کار می گیرد: در اینجا منظور از نایروبی است

تزوس، شبکه بلاک چین دوستدار محیط زیست، این هفته با ارتقای جدیدی به نام «نایروبی» خود را بازسازی کرده است. این چهاردهمین ارتقای بزرگ برای بلاک چین از زمان آغاز به کار آن در ژوئن 2018 است. توسعه دهندگان پشت بلاک چین رویکردی سریع برای تبدیل Tezos به یک پلتفرم چند منظوره دارند که می تواند از برنامه های کاربردی Web3 مختلف پشتیبانی کند. بین ماه مارس و ژوئن سال جاری، بلاک چین در مجموع دو ارتقای قابل توجه را تجربه کرده است که نایروبی آخرین مورد آن است.

شبکه Tezos علیرغم به روز بودن با ارتقاهای جدیدتر، اعدادی را گزارش کرده است که نشان دهنده استفاده کم است. طبق گزارش ها، این بلاک چین تنها 68000 تراکنش را در 24 ساعت گذشته پردازش کرده است.

کمربندت رو ببند! نایروبی، چهاردهمین ارتقاء پروتکل به Tezos، این پیشرفت های برجسته را معرفی می کند:

ارتقای نایروبی سرعت تراکنش تزوس را تا هشت برابر افزایش داده است. بلاک چین همیشه از نظر پردازش تراکنش های سریع از همتایان خود جلوتر بوده است. طبق CoinMarketCap، تزوس تا 40 تراکنش در ثانیه (TPS) را تسهیل می کند. این بسیار بالاتر از TPS بدست آمده توسط بیت کوین و اتریوم است که به ترتیب 4.6 TPS و 15 TPS است.

بیشتر بدانید: https://t.co/Bi3tiCcWQm… pic.twitter.com/rHVFVQZOwN

– Tezos (@tezos) 24 ژوئن 2023

:small_blue_diamond: جمع‌بندی‌های هوشمند هم‌اکنون با ارتقاء پروتکل تکامل می‌یابند :arrows_counterclockwise:

با نایروبی، Tezos راه حل Smart Rollups خود را نیز تنظیم می کند.

:small_blue_diamond: تا 8 برابر TPS افزایش به لطف مدل گاز تصفیه شده :chart_with_upwards_trend:

تزوس یک بلاک چین است که دائماً در حال تکامل است. پیشنهاد پروتکل نایروبی شامل چندین به روز رسانی و بهبود پروتکل اقتصادی تزوس است که برجسته ترین آنها مدل بهبود یافته گاز برای امضاها است تا هزینه منحنی های مختلف را منعکس کند.

این مکانیسم هزینه گاز جدید که نایروبی برای تزوس آورده است، بر اساس میزان استفاده از شبکه، از کاربران هزینه دریافت می کند. قبل از این ارتقا، شبکه بدون توجه به مدت زمان بازدید کاربر، همان هزینه را به ارز فیات برای استفاده از شبکه دریافت می کرد.

همانطور که قبلا ذکر شد، این دومین ارتقای تزوس در سه ماه گذشته است. در ماه مارس، توسعه‌دهندگان تزوس ارتقاء «مومبای» را به بلاک چین PoS اجرا کردند. سیزدهمین ارتقا، بمبئی Smart Rollups را معرفی کرد، یک راه حل جدید مقیاس بندی لایه 2 که مستقیماً در پروتکل ساخته شده است.

در یک اعلامیه رسمی توییتر، تیم Tezos فراموش نکرد که اضافه کند که این ارتقا، اجماع سریع‌تری را امکان‌پذیر می‌کند، که به سیستم‌های بلاک چین کمک می‌کند در یک بازه زمانی کوتاه‌تر به توافق توزیع‌شده درباره وضعیت دفتر کل دست یابند و کار آن را یکپارچه می‌کند.