بلندگو AnkerWork SR500 | مرور


وقتی بلندگوی AnkerWork SR500 نشان داده شده در بالا را دریافت کردم، به نظر یک لوازم جانبی اداری چند منظوره برای کارآمدتر کردن استفاده از تلفن های تجاری و کنفرانس های ویدئویی بود. معلوم شد که این دستگاه فقط در اتاق‌های کنفرانس شرکت‌ها و SMB مفید است.

قطع اتصال در هدف این دستگاه در ابتدا از من فرار کرد. مدتی است که کار من حول اتاق‌های کنفرانس می‌چرخد، و اکنون به ارائه‌های ویدیویی و تماس‌های مصاحبه متصل به خط تلفن متصل می‌شوم.

افسوس که SR500 برای دفتر راه دور چند خط تلفن من بسیار زیاد است. اما گوشی‌های بلندگوی ضعیف من و بلندگوهای خارجی من چیزهای زیادی را می‌خواهند. بنابراین هیاهوی ابزارهای تلفن تجاری که SR500 را احاطه کرده است، راه حلی عالی به نظر می رسد. ولی نه برای من.

این بلندگو می‌تواند برای اتاق‌های کنفرانس تجاری به‌عنوان یک تقویت‌کننده بلندگوی کنفرانس ویدیویی و ابزار تقویت صدا، برنده باشد. SR500 می‌تواند دستگاه جدید شما باشد تا جلسات ویدئو کنفرانس را در اتاق‌های جلسات کوچک و بزرگ‌تر به‌طور شنیدنی دلپذیرتر کند.

هیچ تلفنی پذیرفته نمی‌شود: برای کنفرانس از طریق تلفن ثابت به جای رایانه به یک برنامه پشتیبان نیاز دارید – و اگر به فکر اتصال تلفن هوشمند یا سایر دستگاه‌های دارای بلوتوث هستید، دوباره فکر کنید. SR500 در حال حاضر از آن ها نیز پشتیبانی نمی کند.

موردی از فراگیری نامگذاری

توضیحات بازاریابی و عکاسی محصول AnkerWork قویاً “نشان می دهد” که محصولی با نام “Speakerphone” ارتباط بیشتری با مخابرات دارد. دو پورت خط در قسمت زیرین SR500 بر تصور اشتباه من افزوده است.


متأسفانه وقتی با دفتر پشتیبانی فنی Anker درباره نحوه اتصال این دستگاه به خط تلفن تماس گرفتم، پاسخ ناامیدکننده بود. این دستگاه برای کامپیوتر طراحی شده است و از تلفن ثابت پشتیبانی نمی کند.

بنابراین، با وجود اینکه SR500 دارای آیکون‌هایی با نور LED است که برای اتصال (سبز) و قطع (قرمز) تلفن، فشار داده می‌شود، این دو دکمه صرفاً دستگاه بلندگوی غیر تلفن را قطع و بی‌صدا می‌کنند.

ویژگی های تقویت صدا

AnkerWork SR500 را برای بهبود پخش صدا در محیط های پر سر و صدا، چه در اتاق های کوچک و چه در اتاق های بسیار بزرگ، طراحی کرده است. برای میزهای کنفرانس بزرگ، کاربران می‌توانند تا پنج بلندگو را به صورت زنجیره‌ای به هم متصل کنند تا به همه شرکت‌کنندگانی که پشت میز نشسته‌اند، بدون فریاد زدن یا زور زدن برای شنیدن حرف‌های دیگران، صدای واضحی از شنیدن صدایشان بدهند.

ویدیوی راهنمای شروع سریع AnkerWork نحوه تنظیم و اتصال چند بلندگوی SR500 را نشان می دهد:

به گفته AnkerWork، این تقویت‌کننده کنفرانس صداها را از فاصله 16 فوتی دریافت می‌کند و کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که تا 45 نفر که در اطراف یک سری میز کنفرانس هستند می‌توانند به طور مساوی بدون نیاز به بلند کردن صدا یا بلندی صدا شنیده شوند.

فناوری ارتقا یافته VoiceRadar 2.0 پردازش صوتی جامع را با یادگیری عمیق ادغام می کند تا صداها را از نویز پس زمینه جدا کند. می تواند صداها را در بیش از 30000 طرح و اندازه اتاق مختلف متمایز کند. فقط صدای اصلی صحبت برای بلندگوها فیلتر می شود.

برنامه AnkerWork همگام شدن با به روز رسانی نرم افزار را آسان می کند. با نرم افزار سازنده، SR500 به طور کامل با تمام خدمات کنفرانس آنلاین پیشرو، از جمله زوم، اسکایپ، Google Hangouts، FaceTime، WebEx و GoTo Meeting سازگار است.

طراحی ضبط صدا

بدنه مشکی و خاکستری تمام فلزی آن جمع و جور است، اگرچه کمی بزرگتر از بیشتر بلندگوهای رومیزی است. ابعاد آن 8 × 4.5 × 1.5 اینچ است. این فضا برای نگه داشتن آرایه هشت میکروفون دستگاه در اطراف قاب مستطیلی مورد نیاز است.

اسپیکر 1.75 اینچی نیز عملکرد سبک وزنی ندارد. مخفی شده در نیمه بالایی قاب بلندگو، صدایی را که به سمت بالا و به طرفین هدایت می شود، پخش می کند و صداهایی را در اطراف اتاق پخش می کند.


من SR500 را در طول یک هفته کاری با تماس‌های کنفرانسی برای جلسات خبری و تماس‌های فقط صوتی، بیشتر با استفاده از Zoom، Skype و Meet آزمایش کردم. کیفیت صدا بهتر از مکالمه رو در رو بود.

این بلندگو از یک مدل الگوریتمی هوش مصنوعی مبتنی بر 280 ساعت سیگنال گفتاری در ده‌ها آزمایش شبیه‌سازی شده و میدانی استفاده می‌کند. این الگوریتم به صورت پویا طیف وسیعی از لهجه های زبان و منابع صدا را تشخیص می دهد.

SR500 از فرکانس های صوتی پایین (80 هرتز) تا بالا (20 کیلوهرتز) با کمتر از 3 درصد اعوجاج صوتی پشتیبانی می کند. نتیجه یک کیفیت صدای پر جنب و جوش از هر جهت است.

فرصت کاربر از دست رفته

در مقایسه با بلندگوهای کوچکتری که استفاده کردم، کیفیت صدای SR500 برتر است. تنها ایراد و ضعف شدید آن عدم پشتیبانی از بلوتوث برای جفت کردن بلندگو با دستگاه های دیگر است.

پاسخ صدا به قدری خوب است که من از این دستگاه برای جایگزینی بلندگوی فعلی که به تلفن هوشمند من متصل می شود استفاده می کنم. اما بدون هیچ راهی برای اتصال دو دستگاه، چه به صورت بی سیم یا از طریق کابل، نمی توانم از شماره تلفن Google Voice خود از طریق SR500 استفاده کنم.

این حتی دلهره‌آورتر است زیرا بلندگوی AnkerWork از طریق کابل‌های Power over Ethernet (PoE) به رایانه‌ها متصل می‌شود. من می‌توانم صدا را از برنامه‌های کنفرانس ویدیویی از طریق بلندگو تولید کنم، اما اتصال با پلتفرم تلفن اینترنتی Voice Google کار نمی‌کند.

خط پایین

بلندگوی AnkerWork SR500 کیفیت ساخت چشمگیری دارد. به‌علاوه، ویژگی‌های حفاظتی ضد سرقت آن، از جمله سیستم‌های قفل دستگاه، این راه‌حل را برای سازمان‌هایی که بار سنگینی از ارتباطات ویدئویی گروهی کوچک و بزرگ دارند، تبدیل می‌کند.

با این حال، لیست اتصالات پشتیبانی نشده، مفید بودن بلندگوی SR500 را برای سازمان‌های بزرگ محدود می‌کند. اگرچه این یک عملکرد خوب است، با قیمت 349.99 دلار برای یک واحد، به هم پیوستن چندین تقویت کننده صوتی گران می شود – و ناتوانی در تبدیل شدن به یک ابزار فقط برای رایانه شخصی، آن را برای کاربران گسترده تر خریدی مشکوک می کند.

بلندگوی AnkerWork SR500 در آمازون و فروشگاه اینترنتی AnkerWork موجود است.


پیشنهاد یک بررسی

آیا محصول یا برنامه ای فنی وجود دارد که بخواهید برای بررسی پیشنهاد دهید؟ چیزی که دوست دارید یا دوست دارید با آن آشنا شوید؟

لطفا ایده های خود را برای من ایمیل کنید و من آنها را برای ستون آینده در نظر خواهم گرفت.

و از ویژگی نظرات خواننده زیر برای ارائه نظرات خود استفاده کنید!منبع