بنیانگذار FTX نگرانی های مربوط به ترازنامه را پس از اعلام انحلال توکن رقیب بایننس رد کرد


Sam Bankman-Fried، موسس میلیاردر صرافی رمزنگاری FTX، روز دوشنبه پس از اینکه صرافی رقیب، Binance، گفت که دارایی‌های توکن اصلی FTX خود را منحل می‌کند، به دنبال اطمینان دادن به سرمایه‌گذاران کریپتو بود.

مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو، روز یکشنبه در مجموعه‌ای از توییت‌ها گفت که شرکت او دارایی‌های توکن FTX خود را به دلیل افشاگری‌های اخیر به فروش خواهد رساند. ژائو مشخص نکرد که به کدام افشاگری ها اشاره می کند یا چه مقدار از توکن بایننس را در اختیار دارد.

بانکمن-فرید از FTX در یک سری توئیت در روز دوشنبه گفت: “رقیبی با شایعات نادرست تلاش می کند ما را دنبال کند.” “FTX خوب است. دارایی ها خوب هستند.”

Bankman-Fried در توییت های خود گفت که FTX “مالی حسابرسی شده” را حفظ می کند و “به شدت تحت نظارت است”. او در ابتدا مشخص نکرد که به کدام رقیب اشاره می کند، اما در توییت بعدی ژائو را تگ کرد و گفت: «خوشحال می شوم، @cz_binance، اگر بتوانیم با هم برای اکوسیستم کار کنیم».

پس از گزارشی از وب‌سایت خبری رمزارز CoinDesk درباره ترازنامه لو رفته از سوی Alameda Research، یک شرکت تجارت ارز دیجیتال که توسط Bankman-Fried تأسیس شده است و روابط نزدیکی با FTX دارد، مشتاقان رمزارز هفته گذشته سؤالاتی را در توییتر در مورد توکن FTX مطرح کردند.

بر اساس گزارش CoinDesk، بیشتر 14.6 میلیارد دلار دارایی Alameda (تقریبا 1,19,300 کرور) در توکن FTX نگهداری می شود که FTT نام دارد. رویترز نتوانست به طور مستقل صحت گزارش یا منشا ترازنامه فاش شده را تأیید کند.

از زمان گزارش CoinDesk در 2 نوامبر، توکن FTX حدود 400 میلیون دلار (تقریباً 3200 کرور) از ارزش بازار خود کم کرده است زیرا معامله گران توکن را فروخته اند. بر اساس داده های CoinGecko، این معامله نزدیک به پایین ترین حد خود از فوریه سال گذشته است.

کارولین الیسون، مدیر عامل Alameda نیز در توییتی گفت که “اطلاعات ترازنامه که اخیراً منتشر شده است” تنها زیرمجموعه ای از نهادهای شرکتی Alameda را نشان می دهد. او گفت که این شرکت بیش از 10 میلیارد دلار دارایی دارد که در گزارش CoinDesk منعکس نشده است.

سرمایه‌گذاران کریپتو پس از تابستان سختی که شاهد سقوط قیمت‌های رمزنگاری بود، به دلیل افزایش نرخ‌های بهره و رکود گسترده‌تر بازار مالی، سرمایه‌گذاران را واداشت تا دارایی‌های پرریسک‌تر را کنار بگذارند.

شرکت‌های اصلی در این صنعت مانند صندوق تامینی ارز دیجیتال مستقر در سنگاپور، Three Arrows Capital و وام‌دهنده‌های ارز دیجیتال Celsius Network و Voyager Digital اعلام ورشکستگی کرده‌اند. FTX در ماه سپتامبر در مناقصه ای برای خرید دارایی های Voyager برنده شد و Bankman-Fried گفت صرافی او در تلاش است تا پول را به مشتریان وویجر برگرداند.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع