بورس استرالیا برنامه های بلاک چین را که 170 میلیون دلار هزینه دارند لغو می کند

حتی در امارات، ابوظبی تصمیم گرفته است از فناوری بلاک چین برای کارآمدتر کردن فرآیندهای قضایی تجاری استفاده کند. این امر منجر به صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه برای طرفین در اجرای احکام تجاری خود می شود.

ASX مایل بود سیستم CHESS موجود خود را برای ثبت سهام و مدیریت تسویه معاملات جایگزین کند. مخفف سیستم 25 ساله گسترش می یابد – سیستم ثبت نام الکترونیکی خانه تسویه حساب.

در همین حال، کشورهای دیگر نیز در تلاش هستند تا با گسترش موارد استفاده از بلاک چین، شفافیت غیرقابل تغییر را در عملیات خود ایجاد کنند.

چرخش بلاک چین به بورس استرالیا به طور نامحدود لغو شده است. بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX)، که حدود 170 میلیون دلار (تقریبا 1387 کرور) را در بازسازی بلاک چین به دنبال بررسی مستقل Accenture هزینه کرده است. نتیجه این مشاوره “چالش های مهم” را با راه حل طراحی که ASX روی آن کار کرده بود نشان داد. آن راه حل ها واقعاً با الزامات ASX مطابقت نداشتند. هدف ASX استفاده از بلاک چین برای پیشبرد سیستم تسویه و تسویه حساب بود.

به عنوان بخشی از بررسی خود، Accenture ادعا کرده است که فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) ASX بسیار پیچیده است. نرم افزار بلاک چین تا 60 درصد کامل بود.

“اعلام ASX پس از سال ها سرمایه گذاری توسط ASX و صنعت بسیار ناامید کننده است. لو خاطرنشان کرد: ASX باید توسعه یک طرح جدید را برای ارائه زیرساخت های تسویه و تسویه ایمن و قابل اعتماد در اولویت قرار دهد.

در برزیل، مقامات مجری قانون از یک شبکه بلاک چین ویژه با هدف مبارزه با فساد در هزینه های عمومی با ردیابی کارآمد آنها رونمایی کردند.

فیلیپ لو، رئیس بانک رزرو، از شکست ASX در ارائه یک چرخش بلاک چین در عملیات خود ابراز ناامیدی شدید کرده است.

ASX هدایت شده است تا سیستم CHESS را تا زمانی که یک جایگزین کارآمد طراحی نشده است در حال اجرا نگه دارد.

اوایل ماه اکتبر، واحد پلیس منطقه فیروزآباد هند، یک انجمن شکایت جدید را راه‌اندازی کرد که بر اساس بلاک چین Polygon ساخته شده بود تا مردم محلی بتوانند شکایات خود را به مجری قانون در قالبی غیرقابل تغییر تسلیم کنند.

در بیانیه رسمی کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) و بانک مرکزی استرالیا (RBA) آمده است: “اعلام ASX نشان دهنده یک شکست قابل توجه برای جایگزینی زیرساخت های ملی حیاتی برای بازارهای سهام نقدی استرالیا است.”

سال گذشته در ماه نوامبر، جین هیوم، وزیر اقتصاد دیجیتال استرالیا، از دولت استرالیا خواسته بود تا از نوآوری ها و تحولات پیرامون بلاک چین استقبال کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع