تحریم هواوی در اتحادیه اروپا با مخالفت چین، ZTE خواستار رفتار برابر است

او گفت که هر دو شرکت همچنین از پروژه های با بودجه اتحادیه اروپا محروم خواهند شد.

ZTE گفته است که باید مانند رقبای خود با آن رفتار شود.

ما از ارزیابی خارجی و بررسی دقیق محصولات خود توسط رگولاتورها و نهادهای نظارت فنی در هر زمان استقبال می کنیم.

این شرکت در ایمیلی اعلام کرد: تنها درخواست ZTE این است که قانونگذاران و قانونگذاران با آن به طور منصفانه و عینی برخورد کنند – درست مانند هر فروشنده دیگری.

اپراتورهای مخابراتی در سرتاسر اروپا از تجهیزات هواوی استفاده می‌کنند، زیرا ارزان‌تر از رقبا بوده و به خوبی کار می‌کنند و انتخاب گزینه‌های گران‌تر را برای شرکت‌ها دشوار می‌کند.

این شخص گفت: «هواوی به عنوان یک اپراتور اقتصادی در اتحادیه اروپا دارای حقوق رویه‌ای و اساسی است و باید تحت قوانین اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و همچنین تعهدات بین‌المللی آن‌ها محافظت شود.

برتون روز پنجشنبه از کشورهای بیشتری از اتحادیه اروپا خواست به 10 کشوری بپیوندند که هواوی و ZTE را از شبکه‌های مخابراتی 5G خود محدود یا ممنوع کرده‌اند، با اشاره به خطراتی که امنیت جمعی این اتحادیه را تهدید می‌کند.

چندین کشور از جمله آلمان به دلیل نگرانی در مورد خرابکاری یا جاسوسی احتمالی، در اجرای اقدامات امنیتی اتحادیه اروپا برای شبکه های 5G که سه سال پیش برای محدود کردن استفاده از “فروشندگان پرخطر” مانند هواوی توافق شد، کند بوده اند.

© تامسون رویترز 2023


اپل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود از اولین هدست واقعیت ترکیبی خود، Apple Vision Pro، به همراه مدل های جدید مک و به روز رسانی های نرم افزاری آتی رونمایی کرد. ما درباره همه مهم‌ترین اعلامیه‌های این شرکت در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

ZTE که توسط تیری برتون، رئیس صنعت اتحادیه اروپا نیز به عنوان یک فروشنده پرخطر معرفی شد، از اقدام برای ممنوعیت تجهیزات خود در شبکه کمیسیون و کشورهای اتحادیه اروپا انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه گفت که چین قاطعانه با ممنوعیت برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مورد هوآوی مخالف است و گفت که کمیسیون اروپا هیچ مبنای قانونی و شواهد واقعی برای ممنوعیت این غول مخابراتی چینی ندارد.

یکی از سخنگویان هوآوی گفت که معرفی عمومی یک نهاد فردی به عنوان یک فروشنده پرخطر بدون مبنای قانونی، خلاف اصول تجارت آزاد است.

هواوی از این اقدام انتقاد کرده و گفته است که این اقدام بر اساس ارزیابی تایید شده، شفاف، عینی و فنی شبکه های 5G نیست.