تسلا دومین احضاریه از SEC ایالات متحده را به دلیل توییت های Go-Private 2018 ایلان ماسک دریافت کرد.

در این پرونده گفت: تا 30 ژوئن، ارزش بازار منصفانه دارایی های دیجیتال آن 222 میلیون دلار (تقریباً 1700 کرور) بود.

تسلا گفت، حتی اگر این پرونده در دادگاه باقی بماند، باید رد شود زیرا شرکت صرفاً با اخراج کارگران ضعیف و عدم شرکت در اخراج‌هایی که نیاز به اطلاع قبلی دارند، «اندازه مناسبی» داشت.
منبع

تسلا دومین احضاریه ای را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل توییت های ایلان ماسک، مدیر اجرایی خود در سال 2018 مبنی بر خصوصی سازی شرکت دریافت کرده است، این خودروساز برقی روز دوشنبه در یک پرونده نظارتی فاش کرد. این شرکت گفت که این احضاریه را در 13 ژوئن دریافت کرده و با مقامات دولتی همکاری خواهد کرد. رگولاتور بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد. در نوامبر سال گذشته، رگولاتور تسلا را در رابطه با توافقی که نیاز به بررسی توییت‌های ماسک در مورد اطلاعات مادی داشت، احضار کرده بود.

به طور جداگانه، تسلا گفت که حدود 75 درصد از دارایی های بیت کوین خود را به ارز فیات تبدیل کرده و هزینه کاهش ارزش 170 میلیون دلاری (تقریباً 1200 کرور) مربوط به این دارایی را ثبت کرده است.

ماسک در سال 2018 شکایت رگولاتور در مورد توییت‌های خصوصی خود را با موافقت با اجازه دادن به وکلای شرکت برای تأیید پیش‌تر توییت‌هایی که حاوی اطلاعات مادی درباره شرکت است، حل و فصل کرد.

هفته گذشته، تسلا از دادگاهی در ایالات متحده درخواست کرد که شکایتی را رد کند که ادعا می‌کرد این سازنده خودروهای الکتریکی با اخراج صدها کارگر بدون اطلاع قبلی، قوانین فدرال را نقض کرده است.

تسلا در پرونده ای به دادگاه فدرال در آستین، تگزاس، جایی که شرکت مستقر است، گفت: کارگرانی که از کار خاتمه داده شده اند توافق نامه های معتبری امضا کردند تا اختلافات حقوقی مربوط به استخدام را در داوری مطرح کنند و از شرکت در دعاوی دسته جمعی خودداری کنند.

در ماه ژوئن، ماسک در مورد امتناع یک قاضی از پایان دادن به این توافقنامه 2018 با SEC درخواست تجدید نظر کرد.