تصویر جعلی انفجار پنتاگون ویروسی شد و بر بازارها تأثیر گذاشت. مشکوک به استفاده از هوش مصنوعی مولد

اولین توییتی که خبرگزاری فرانسه برای به اشتراک گذاشتن تصویر پنتاگون پیدا کرد، از حساب تبلیغ کننده QAnon بود که قبلا اطلاعات نادرست را به اشتراک گذاشته بود، اگرچه منبع اصلی تصویر مشخص نبود.

فناوری‌های نوظهور هوش مصنوعی به جای نیاز به تخصص برای استفاده از برنامه‌هایی مانند فتوشاپ، ایجاد تصاویر قانع‌کننده را برای افراد غیرمتخصص تنها در چند لحظه آسان‌تر می‌کند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: ما می توانیم تایید کنیم که این یک گزارش نادرست بوده و پنتاگون امروز مورد حمله قرار نگرفته است.

این تصویر که بسیاری از ناظران گمان می‌کردند از هوش مصنوعی گرفته شده بود، توسط چندین حساب منتشر شد و پنتاگون را وادار کرد تا اظهارنظر کند که چنین انفجاری وجود نداشته است.

منبع

این حادثه به دنبال دیگر تصاویر جعلی بود که اخیراً در اینترنت سر و صدایی ایجاد کرد، از جمله دستگیری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده و پاپ فرانسیس با ژاکت پف دار.

🚨 شکست: 🚨تصویر هوش مصنوعی از انفجار در پنتاگون ایالات متحده به تازگی باعث نوسان ارزش بازار ۵۰۰ میلیارد دلاری شده است.

آتش نشانی آرلینگتون ویرجینیا نیز واکنش نشان داد و در رسانه های اجتماعی پست کرد که هیچ انفجار یا حادثه ای در یا نزدیک پنتاگون رخ نداده است.

این تصویر به اشتراک گذاشته شده باعث شد تا بازارها برای دقایقی دچار رکود شوند و S&P 500 0.29 درصد نسبت به تعطیلی روز جمعه خود قبل از بهبودی افت کرد.

(h/t @KobeissiLetter) pic.twitter.com/zrh4K2Nj2L

— لورنزو گرین 〰️ (@mrgreen) 23 مه 2023

این توسط یک حساب توییتر جعلی بلومبرگ با علامت تأیید شده راه اندازی شد.

مبارزه برای شناسایی حقیقت خطرناک می شود…