تعداد اعتباردهندگان FTX ممکن است بیش از 1 میلیون باشد، پرونده های ورشکستگی Crypto Exchange نشان می دهد

به گزارش وال استریت ژورنال، وام دهنده کریپتو BlockFi، که قبلا اذعان کرده بود در معرض FTX قرار دارد، قصد دارد کارگران خود را در حالی که آماده ورشکستگی می شود، اخراج کند. این روزنامه گزارش داد که BlockFi اخیراً با Kenric Kattner، شریک ورشکستگی Haynes & Boone، به نقل از افراد آشنا با وضعیت کار می کند. BlockFi و Kattner بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

بنیانگذار FTX و مدیر اجرایی سابق سام بنکمن-فرید، روز سه شنبه در توییتی گفت که هدف اصلی او “انجام درست توسط مشتریان” است.

یک منبع آگاه به رویترز گفت که چندین تنظیم کننده جهانی مجوزها را از واحدهای محلی FTX حذف کرده اند و در حال بررسی این شرکت هستند و تحقیقات توسط وزارت دادگستری ایالات متحده، SEC و CFTC نیز در حال انجام است.

بررسی نظارتی

برخی از رگولاتورها باید زودتر اقدام می کردند.

بلومبرگ گزارش داد که مقامات آمریکایی و باهامایی در مورد آوردن بانکمن-فرید برای بازجویی به ایالات متحده صحبت کرده اند.

این پیامدها تاکنون محدود به صرافی‌ها و معامله‌گران ارزهای دیجیتال بوده است، اما در بحث‌های اصلی سیاست‌گذاری نیز دیده می‌شود.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

FTT هفته گذشته حدود 94 درصد سقوط کرد، در حالی که بیت کوین 22 درصد کاهش یافت.

این صرافی که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان بود، روز جمعه در یکی از پرمخاطب‌ترین انفجارهای ارزهای دیجیتال، پس از اینکه معامله‌گران 6 میلیارد دلار (تقریبا 49000 کرور) از این پلتفرم در عرض سه روز بیرون کشیدند و صرافی رقیب بایننس، یک صرافی را کنار گذاشت، درخواست حفاظت از ورشکستگی کرد. معامله نجات

در تشکیل پرونده دادگاه آمده است: «FTX با بحران شدید نقدینگی مواجه شد که تشکیل این پرونده ها را به صورت اضطراری در جمعه گذشته ضروری کرد.

FTX آلوارز و مارسال را به عنوان مشاور مالی استخدام کرد و گفت که با دفتر دادستانی ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و ده ها آژانس نظارتی فدرال، ایالتی و بین المللی در تماس بوده است. در 72 ساعت گذشته

صرافی ورشکسته کریپتو FTX یک “بحران شدید نقدینگی” را در پرونده های ورشکستگی ایالات متحده تشریح کرد، که گفت این گروه می تواند بیش از 1 میلیون طلبکار داشته باشد، زیرا تنظیم کننده ها تحقیقات را باز کردند و درد ارزهای دیجیتال با گزارش وال استریت ژورنال گسترش یافت که BlockFi در حال برنامه ریزی برای اخراج و احتمال احتمالی است. تشکیل پرونده ورشکستگی در اواخر روز دوشنبه FTX به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده اعلام کرد که با ده ها تن از تنظیم کننده های جهانی در تماس است و پنج مدیر مستقل جدید را در هر یک از شرکت های اصلی خود منصوب کرده است، از جمله شرکت تجاری برادرش Alameda Research.

سقوط ناگهانی FTX که زمانی به عنوان پایه اصلی صنعت کریپتو با ارزش 32 میلیارد دلاری (تقریباً 2.6 لک کرور) در ژانویه تلقی می شد، تحقیقاتی را توسط تنظیم کننده های مالی و سایر نهادهای نظارتی در سراسر جهان برانگیخت.

او در توییتر گفت: “من هر چه می توانم در انجام این کار مشارکت می کنم. من حضوری با تنظیم کننده ها ملاقات می کنم و با تیم ها کار می کنم تا آنچه می توانیم برای مشتریان انجام دهیم.”

این شامل فعالیت‌های رمزنگاری است، اما به طور کلی خطراتی در بخش‌هایی از سیستم مالی که دید خوبی نداریم، شفافیت خوبی نداریم، داده‌های خوبی نداریم. او به کمیته بانکی سنا گفت: سیستم مالی که ما آن را تنظیم می کنیم.

بلومبرگ گزارش داد، وام‌دهنده ارز دیجیتال ورشکسته وویجر دیجیتال دیگر قصد ندارد خود را به FTX بفروشد، در حالی که صرافی کانادایی بیتوو اعلام کرد که معامله خود را برای خرید توسط FTX فسخ کرده است.

بانکمن-فرید در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز که اواخر روز دوشنبه منتشر شد، گفت که تجارت خود را خیلی سریع گسترش داده و متوجه پرچم‌های قرمز در صرافی نشده است.

پرونده ورشکستگی صرافی شامل بیش از 100000 طلبکار است و این تعداد می تواند از 1 میلیون نفر نیز فراتر رود. این اعداد از آنجایی فاش شد که FTX از چندین شرکت گروه FTX درخواست کرده بود که یک لیست تلفیقی از اعتباردهندگان اصلی را به جای لیست جداگانه تشکیل دهند.

مایکل بار، پلیس ارشد فدرال رزرو وال استریت، روز سه‌شنبه گفت که نگران خطرات بخش غیربانکی است که بانک مرکزی ایالات متحده و سایر تنظیم‌کننده‌ها دید ضعیفی نسبت به آن ندارند.

به گزارش وال استریت ژورنال، Bankman-Fried سعی کرد در آخر هفته پول نقد از سرمایه گذاران جمع آوری کند تا مشتریان FTX را بازپرداخت کند، حتی پس از اینکه شرکت به دنبال حمایت از ورشکستگی بود و او از سمت مدیرعاملی استعفا داد.

کمیسیون اوراق بهادار باهاما، در بیانیه‌ای به تاریخ دوشنبه، گفت که دو شریک PwC توسط دیوان عالی به‌عنوان انحلال‌دهنده موقت مشترک برای FTX تأیید شده‌اند.

این اسناد همچنین تایید کرد که FTX به یک حمله سایبری در 11 نوامبر پاسخ داده است، پس از اینکه روز شنبه اعلام کرد “تراکنش های غیرمجاز” را در پلتفرم خود مشاهده کرده است.

کن گریفین، بنیانگذار و مدیر عامل صندوق تامینی سیتادل، به انجمن اقتصاد جدید بلومبرگ در سنگاپور گفت: “FTX یکی از این مضحک های مطلق در تاریخ بازارهای مالی است. مردم میلیاردها دلار را در مجموع از دست خواهند داد و این اعتماد را در تمام بازارهای مالی تضعیف می کند. “

همتایان و شرکای صنعت کریپتو به سرعت از FTX فاصله گرفتند و وضعیت مالی خوب خود را تبلیغ کردند، اگرچه برخی، از جمله کارگزار ارزهای دیجیتال Genesis Trading، فاش کردند که در معرض FTX هستند، چه با داشتن توکن در صرافی یا با داشتن توکن بومی FTX. ، FTT.