تماشا کنید: فضانوردان فناوری جدید دفع زباله را برای تمیز کردن فضا آزمایش می کنند

همانطور که در نیوزویکبیش از 27000 قطعه زباله فضایی توسط آژانس فضایی آمریکا ناسا (اداره ملی هوانوردی و فضایی) ردیابی شده است. این تکه‌های زباله خطرناک هستند زیرا کارشناسان معتقدند که می‌توانند به ماهواره‌ها و ایستگاه‌های فضایی دیگر آسیب بزنند یا حتی از بین ببرند. در سال 1999، ایستگاه فضایی بین‌المللی حتی مجبور شد برای جلوگیری از برخورد با زباله‌های فضایی حرکت کند.منبع

Nanoracks گفت که آزمایش موفقیت‌آمیز «اولین فناوری در نوع خود»، مدلی کارآمدتر و پایدارتر برای از بین بردن زباله در ISS را نشان می‌دهد. این شرکت همچنین اضافه کرد که “عملکرد و ابزار حیاتی جدید” را برای تمام ایستگاه های فضایی تجاری آینده برجسته می کند.

یک روش جدید دفع زباله اخیراً در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) با ریختن تقریباً (172 پوند) 78 کیلوگرم زباله در فضای بیرونی آزمایش شد. Nanoracks، یک شرکت فضایی خصوصی مستقر در هیوستون، ایالات متحده، فناوری جدید را در 2 ژوئیه با موفقیت آزمایش کرد. این شرکت یک روش ویژه را برای جمع آوری زباله از ایستگاه فضایی بین المللی و کمک به ورود ایمن دوباره به جو زمین ایجاد کرد.

در یادداشتی مطبوعاتی، Nanoracks توضیح داد که فضانوردان خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال حاضر زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و آن‌ها را برای ماه‌ها در خانه در حال گردش خود ذخیره می‌کنند و منتظر رسیدن وسیله نقلیه باری Cygnus و در نهایت حمل زباله‌های خود هستند. هنگامی که فضانوردان فضاپیما را با کیسه های زباله پر می کنند، از ایستگاه فضایی برای خارج شدن از مدار خارج می شود، جایی که کل فضاپیما پس از ورود مجدد به جو زمین می سوزد.

این شرکت فرآیند دفع زباله در فضای بیرونی را در یوتیوب ساده کرد. توضیح داده شد که روش جدید از یک کانتینر مخصوص زباله استفاده می کند که بر روی Bishop Airlock ایستگاه فضایی بین المللی نصب شده است – اولین قفل هوایی تجاری جهان. محفظه زباله از ایستگاه پرتاب می‌شود و پس از ورود مجدد به جو می‌سوزد تا اطمینان حاصل شود که هیچ چیز به زباله‌های فضایی کمک نمی‌کند.

همچنین بخوانید | فضانوردان اکسپدیشن 67 آزمایش‌های زیست‌شناسی فضایی را در ISS انجام می‌دهند، برای پیاده‌روی فضایی آینده آماده می‌شوند

این آخر هفته یک نقطه عطف تاریخی دیگر برای تیم Nanoracks بود. دکتر آملا ویلسون، مدیر عامل Nanoracks گفت: این اولین چرخه باز و بسته Bishop Airlock بود، اولین استقرار ما، و آنچه ما امیدواریم آغاز عملیات جدید و پایدارتر دفع ایستگاه فضایی بین المللی باشد.