توافق اپل و YMTC زنگ خطر را به صدا درآورد، قانونگذاران ایالات متحده خواستار تحقیق شدند: گزارش


به گزارش رسانه ها، سناتورهای آمریکایی به تصمیم اپل برای خرید تراشه های حافظه از شرکت چینی فناوری های حافظه یانگ تسه (YMTC) اعتراض کردند و دستور تحقیق درباره تهدیدی که این قرارداد برای امنیت ملی ایجاد می کند را صادر کردند.

فایننشال پست گزارش داد که اپل در حال بررسی خرید تراشه های حافظه از YMTC برای آیفون 14 جدید است.

مارک وارنر، رئیس دموکرات کمیته اطلاعاتی سنا، و مارکو روبیو، معاون جمهوری خواه، در میان کسانی که درخواست بازنگری این توافق بحث برانگیز را داشتند، بودند.

قانونگذاران ایالات متحده به آوریل هاینس، مدیر اطلاعات ملی آمریکا نامه نوشتند و خواستار تحقیقات شدند.

YMTC روابط مبهم با حزب کمونیست چین دارد و این قرارداد جدید که سازنده تراشه با میانجیگری آیفون گزارش شده است، “خطرات جدی حریم خصوصی و امنیتی در زنجیره تامین دیجیتال جهانی است که اپل به توسعه آن کمک می کند.”

علاوه بر این، گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد یارانه های قابل توجه پکن به رشد سریع این سازنده تراشه کمک کرده است. این پرتال رسانه ای با استناد به یک شرکت تحقیقاتی Omdia در بریتانیا، داده هایی را در مورد چگونگی رشد سهم سازنده تراشه از سال 2020 تا 2021 ارائه کرد.

این نشریه به نقل از این تحقیق گزارش داد: سهم YMTC از بازار جهانی حافظه های فلش NAND از 0.6 درصد در سال 2020 به 2.3 درصد در سال 2021 افزایش یافته است.

طبق گزارش‌ها، اپل گفته است که در حال «در نظر گرفتن» تأمین برخی از آیفون‌های چینی از YMTC است. با این حال، اپل روز پنجشنبه از اظهار نظر در مورد نامه آوریل هاینس، مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده که توسط جان کورنین جمهوری‌خواه تگزاس و چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات سنا نیز امضا شده بود، خودداری کرد.

سناتورها توصیه کردند که خطرات این معامله برای اقتصاد و امنیت ملی باید ارزیابی شود. آنها از او درخواست کردند که راه هایی را که حزب کمونیست چین از YMTC برای حمایت از صنعت تراشه بومی خود و بیرون راندن تولیدکنندگان نیمه هادی از ایالات متحده و متحدانش استفاده می کند، بررسی کند.

آنها همچنین خواستار بررسی کمک مشکوک YMTC به هواوی و سایر شرکت‌های چینی شدند که از تحریم‌های ایالات متحده فرار می‌کنند. به گزارش فایننشال پست، بسیاری از شرکت های فناوری چینی تحت نظارت شدید واشنگتن قرار گرفته اند، از جمله YMTC.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع