توسعه دهندگان Cardano برای راه اندازی جعبه ابزار برای ساخت زنجیره های جانبی سفارشی: جزئیات

کاردانو به خودی خود قصد دارد به “اینترنت بلاک چین” تبدیل شود. اساساً، هدف آن پشتیبانی از اکوسیستمی است که مجموعه‌ای از بلاک‌چین‌ها را به هم متصل می‌کند، که قابلیت همکاری بین بلاک چین‌ها را به ارمغان می‌آورد و dApp‌ها را بر اساس زنجیره‌های جداگانه پیوند می‌دهد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

زنجیره‌های جانبی، بلاک‌چین‌هایی هستند که به یک بلاک چین اصلی که قبلاً ایجاد شده است، متکی هستند و به آن متصل هستند.

جعبه ابزار Cardano برای ایجاد زنجیره های جانبی اواخر این ماه راه اندازی خواهد شد. مهندسانی که این جعبه ابزار را ایجاد کرده اند، یک زنجیره جانبی سازگار به عنوان اثبات مفهوم ساخته اند. زنجیره جانبی با ماشین مجازی اتریوم (EVM) که نرم افزاری است که قراردادهای هوشمند را اجرا می کند و وضعیت شبکه اتریوم را محاسبه می کند، سازگار است.

IOG یک شرکت مهندسی بلاک چین است که توسط مغز متفکر کاردانو، چارلز هاسکینسون، که همچنین در کنار ویتالیک بوترین و دیگران بنیانگذار اتریوم بود، تاسیس شد.

در این پست آمده است: «ارتباط بین زنجیره اصلی و زنجیره جانبی به آن‌ها اجازه می‌دهد پروتکل‌های اجماع و قالب‌های بلوک خود را (چه اصلاح‌شده) حفظ کنند، اما همچنان با هم کار می‌کنند و طیف وسیع‌تری از برنامه‌ها را باز می‌کنند.

هنگامی که شبکه آزمایشی زنجیره جانبی EVM منتشر شد، توسعه‌دهندگان می‌توانند آن را امتحان کنند.

Input Output Global (IOG)، شرکت توسعه دهنده پیشرو در پشت بلاک چین کاردانو، تصمیم گرفته است تا یک جعبه ابزار راه اندازی کند که به توسعه دهندگان کمک می کند زنجیره های جانبی را بر اساس کاردانو طراحی کنند. خالق زنجیره های جانبی بیشتر، بلاک چین را مقیاس پذیرتر و توسعه پذیرتر می کند. اگر زنجیره های جانبی بیشتری روی زنجیره اصلی توسعه داده شود، امنیت و پایداری زنجیره اصلی نیز مرتباً ارتقا می یابد. Cardano که در سپتامبر 2017 راه اندازی شد، یک بلاک چین اثبات سهام (PoS) با انرژی کارآمد است.

مهندسان آن جعبه ابزار آینده را با مجموعه ای از ویژگی ها بارگذاری کرده اند تا به توسعه دهندگان کمک کنند تا با پتانسیل کامل آزمایش کنند.

با این جعبه ابزار، هر کسی می‌تواند از امنیت و زیرساخت کاردانو برای ایجاد زنجیره‌های جانبی ویژه ماموریت استفاده کند. زنجیره جانبی EVM امکان سنجی این مفهوم را اثبات می کند. همه این کارها با انجمن کاردانو به اشتراک گذاشته می شود و کاملاً متن باز خواهد بود. مرحله اول نمایش برنامه EVM در IO ScotFest در ادینبورگ در اواخر نوامبر 2022 بود.