توییتر می گوید 6.5 میلیون قطعه محتوا را در نیمه اول سال 2022 قبل از تصاحب ایلان ماسک حذف کرده است.

طبق وب سایت کمیسیون اروپا، عدم رعایت قوانین – برخی از سختگیرانه ترین مقررات جهان در سیستم عامل های آنلاین – می تواند منجر به جریمه تا 6 درصد از درآمد جهانی یا حتی ممنوعیت فعالیت در اتحادیه اروپا شود.

انتشار گزارش های شفافیت یکی از الزامات قوانین جدید اینترنت اتحادیه اروپا است.

توییتر روز سه شنبه اعلام کرد که کاربران را ملزم به حذف بیش از 6.5 میلیون قطعه محتوا در نیمه اول سال 2022 می کند، قبل از اینکه پلت فرم رسانه های اجتماعی توسط میلیاردر ایلان ماسک تصاحب شود که 29 درصد افزایش نسبت به نیمه دوم سال 2021 نشان می دهد.

توییتر تعداد درخواست هایی را که با آنها مطابقت کرده است را فاش نکرد.

قبل از اینکه ماسک توییتر را در ماه اکتبر خریداری کند و تقریباً 80 درصد از کارکنان خود را کاهش دهد، توییتر معمولاً دو بار در سال گزارش‌هایی را در وب‌سایت مرکز شفافیت خود منتشر می‌کرد که جزئیاتی از قبیل تعداد حساب‌های تعلیق شده و تعداد درخواست‌های دولت برای دریافت داده‌ها را شرح می‌داد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

به‌روزرسانی توییتر در روز سه‌شنبه به‌صورت یک پست وبلاگ کوتاه ارائه شد و این شرکت گفت که در اواخر سال جاری درباره «مسیر رو به جلو برای گزارش‌دهی شفافیت» به‌روزرسانی ارائه خواهد کرد.

© تامسون رویترز 2023

توییتر تعداد حذف محتوا را در یک پست وبلاگی در همان روزی که اتحادیه اروپا اعلام کرد پلتفرم رسانه اجتماعی در میان 19 شرکت فناوری مشمول قوانین مهم جدید قرار می گیرد که آنها را ملزم می کند داده ها را با مقامات به اشتراک بگذارند، اقدامات بیشتری برای مقابله با اطلاعات نادرست و رفتار انجام دهند فاش کرد. حسابرسی خارجی و مستقل

این شرکت اعلام کرد که در نیمه اول سال 2022، 53000 درخواست قانونی از دولت ها برای حذف محتوای خاص دریافت کرده است که ژاپن، کره جنوبی، ترکیه و هند بیشترین درخواست ها را ارسال کرده اند.