توییتر پس از اعلام اخراج از طریق ایمیل، دفاتر خود را به طور موقت می بندد


توییتر روز جمعه دفاتر خود را به طور موقت تعطیل کرد، زیرا به کارمندان گفته بود که بعداً در روز از طریق ایمیل از اخراج شدنشان مطلع خواهند شد.

این اقدام پس از یک هفته عدم اطمینان در مورد آینده شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک، مالک جدید انجام شد.

این شرکت رسانه های اجتماعی در ایمیلی به کارکنان اعلام کرد که تا ساعت 9 صبح روز جمعه (9:30 صبح به وقت اقیانوس آرام) در مورد کاهش کارکنان به آنها اطلاع خواهد داد.

در ایمیلی که روز پنجشنبه که توسط رویترز مشاهده شد، آمده است: «در تلاشی برای قرار دادن توییتر در مسیری سالم، روز جمعه روند دشوار کاهش نیروی کار جهانی خود را طی خواهیم کرد.

ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، طبق برنامه‌های داخلی که در این هفته توسط رویترز بررسی شد، به دنبال کاهش حدود 3700 کارمند توییتر یا تقریباً نیمی از نیروی کار است، زیرا به دنبال کاهش هزینه‌ها و تحمیل یک اخلاق کاری جدید است.

طبق توییت‌های کارمندان توییتر در روز جمعه، انتظار می‌رود تیم تعدیل محتوای این شرکت هدف کاهش‌ها باشد. ماسک قول داده است که آزادی بیان را احیا کند و در عین حال مانع از سقوط آن به “منظره جهنمی” شود.

توییتر بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

کارمندان توییتر با استفاده از هشتگ #OneTeam ناراحتی خود را از اخراج کارکنان در شبکه اجتماعی ابراز کردند.

کاربر ریچل بون توییت کرد: “پنجشنبه گذشته در دفتر SF (سان فرانسیسکو)، واقعا آخرین روزی که توییتر توییتر بود. 8 ماهه باردار و 9 ماهه دارید. همین الان دسترسی به لپ تاپ قطع شد.”

یوئل راث، رئیس بخش ایمنی و یکپارچگی توییتر، در پاسخ به موضوع #OneTeam گفت: “توییت ها: DM های من (مسیرهای پیام مستقیم) همیشه برای شما باز هستند. به من بگویید چگونه می توانم کمک کنم.”

راث ارشدترین مدیر اجرایی بود که به طور عمومی با توئیتی از حمایت از کارکنانی که شغل خود را از دست می دهند پیام داد. او همچنین به نظر می رسد که هنوز شغل خود را دارد. هفته گذشته، ماسک پس از اینکه سال‌ها پیش به دلیل توئیت‌های انتقادی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا مورد انتقاد قرار گرفت، راث را با استناد به «صداقت بالا» او تأیید کرد.

راث به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

توییتر در این ایمیل اعلام کرد که دفاترش موقتاً بسته می‌شوند و تمام دسترسی‌های نشان‌ها به حالت تعلیق در می‌آیند تا «به اطمینان از ایمنی هر یک از کارکنان و همچنین سیستم‌های توییتر و داده‌های مشتریان کمک کند».

دفتر این شرکت در پیکادیلی سیرک لندن، روز جمعه متروک به نظر می‌رسید و هیچ کارمندی در آن دیده نمی‌شد.

در داخل، هر مدرکی که غول رسانه های اجتماعی زمانی ساختمان را اشغال کرده بود، پاک شد. کارکنان امنیتی گفتند که تعمیرات در حال انجام است و از اظهار نظر بیشتر خودداری کردند.

این شرکت گفت کارمندانی که تحت تأثیر این اخراج قرار نگرفته اند از طریق آدرس ایمیل کاری خود مطلع خواهند شد. در این یادداشت آمده است که کارکنانی که از کار اخراج شده اند در مورد مراحل بعدی به آدرس های ایمیل شخصی خود مطلع خواهند شد.

یکی از کارکنان امنیتی مقر توییتر EMEA در دوبلین به خبرنگاران گفت که هیچ کس روز جمعه وارد دفتر نمی شود و به کارمندان گفته شده است که در خانه بمانند.

یکی دیگر از کارکنان امنیتی قبل از شروع اخراج درهای گردان جلوی ساختمانی که حدود 500 کارمند در آن کار می کردند قفل کرد.

برخی از کارمندان توییت کردند که دسترسی آنها به سیستم IT شرکت مسدود شده است و می‌ترسند که این امر اخراج شده باشند.

یکی از کاربران با حساب کاربری [email protected] که نمایه اش به عنوان مدیر ارشد سابق انجمن در توییتر توصیف می شود، در توییتی نوشت: “به نظر می رسد که من بیکار هستم. فقط از راه دور از لپ تاپ کاری خود خارج شدم و از Slack حذف شدم.”

روز پنجشنبه یک شکایت دسته جمعی علیه توییتر توسط کارمندانش مطرح شد که استدلال می‌کردند که این شرکت بدون ارائه اخطار قبلی 60 روزه، اخراج‌های دسته‌جمعی را انجام می‌دهد، که نقض قوانین فدرال و کالیفرنیا است.

در این شکایت از دادگاه فدرال سانفرانسیسکو نیز خواسته شده است تا دستوری صادر کند تا توییتر را از درخواست کارمندان اخراج شده برای امضای اسناد بدون اطلاع آنها از معلق بودن پرونده، محدود کند.

به گفته دو منبع آگاه با این موضوع و یک پیام داخلی اسلک که توسط رویترز بررسی شده است، ماسک به تیم‌های توییتر دستور داده است تا 1 میلیارد دلار (تقریبا 8200 کرور روپیه) در هزینه‌های زیرساختی صرفه‌جویی کنند.

او قبلاً از رده‌های ارشد شرکت خلاص شده و مدیر اجرایی و مدیران ارشد مالی و حقوقی آن را اخراج کرده است. سایرین، از جمله کسانی که در بالای بخش تبلیغات، بازاریابی و منابع انسانی شرکت نشسته اند، در طول هفته گذشته ترک کرده اند.

هفته اول ماسک به عنوان مالک توییتر با هرج و مرج و عدم اطمینان همراه بوده است. دو جلسه در سطح شرکت برنامه ریزی شده بود که ساعاتی بعد لغو شد. کارمندان به رویترز گفتند که آنها باید اطلاعات را از طریق گزارش های رسانه ای، گروه های پیام خصوصی و انجمن های ناشناس جمع آوری کنند.

اخراج‌هایی که مدت‌ها انتظار می‌رفت، فرهنگ تجاری باز و معروف توییتر را که توسط بسیاری از کارمندانش تحسین شده است، سرد کرده است.

توییتر روز پنجشنبه در ایمیل خود نوشت: «اگر در دفتری هستید یا در راه رسیدن به دفتر هستید، لطفا به خانه بازگردید.

دو کارمند به رویترز گفتند مدت کوتاهی پس از دریافت ایمیل در جعبه‌های کارمند، صدها نفر برای خداحافظی به کانال‌های Slack شرکت سرازیر شدند. منابع گفتند، شخصی از ماسک دعوت کرده است تا به این کانال بپیوندد.

© تامسون رویترز 2022پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع