تکامل گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های تقویت‌شده با هوش مصنوعی


کوالکام هفته گذشته پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 2 خود را معرفی کرد. بهبود قابل توجه، هوش مصنوعی بهبود یافته است که در پشت صحنه عمل می کند تا تجربه کاربری را به طور قابل توجهی در تلفن ها بهبود بخشد تا چند هفته دیگر عرضه شود.

این پیاده‌سازی هوش مصنوعی باید بیشتر عملکردها را به‌طور قابل‌توجهی بهبود بخشد، از نحوه عملکرد مودم برای بهینه‌سازی اتصالات صوتی و داده‌ها تا بهبود در ضبط تصویر، مشاهده، و بهره‌وری کلی انرژی.

به طور خلاصه، نسل بعدی گوشی های هوشمند پریمیوم اسنپدراگون 8 باید به طور قابل توجهی از هر نسل قبلی و هر تلفنی که از فناوری Qualcomm استفاده نمی کند (مثلاً، اوه، آیفون) عملکرد بهتری داشته باشد.

بیایید در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای تجربه گوشی‌های هوشمند شما را بهبود می‌بخشد، صحبت کنیم، سپس با محصول هفته من، یک نوت بوک تجاری مبتنی بر AMD از HP که ممکن است ایده‌آل جدید از نظر اندازه و قابلیت برای کارگران سیار کارآمد باشد، پایان دهیم.

اختلال هوش مصنوعی کوالکام در راه است

دهه 2020 احتمالاً به عنوان دهه هوش مصنوعی شناخته می شود. بسیاری از مواردی که امروزه هوش مصنوعی به کار گرفته می شود در برنامه های کاربردی متمرکز بر بیرون برای فروش و بازاریابی است. هوش مصنوعی که بیشتر با آن سر و کار داریم، مانند هوش مصنوعی گوگل و اپل، در حال حاضر واقعاً هوش مصنوعی نیستند، بلکه در موتورهای جستجوی اینترنتی موجود پیشرو هستند.

به همین دلیل است که تجربه‌های پیش‌بینی‌شده با وعده تعاملات مشابه سیری در تلفن‌های ما کمتر از حد انتظار بوده است. اما دقیقاً مانند هوش مصنوعی در سایر بخش‌های صنعت فناوری، قابلیت هوش مصنوعی در تلفن‌های هوشمند ما نیز در حال پیشرفت است و راه‌حل کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 2 یک تقویت قابل توجه هوش مصنوعی است.

عملکرد و عمر باتری در ابتدا از این بهبود هوش مصنوعی سود خواهد برد، که هر دو در نسل اول اسنپدراگون 8 مورد انتقاد قرار گرفتند.

برای عملکرد گرافیکی، می‌توان از هوش مصنوعی برای امکان آپ‌نمونه‌سازی در زمان واقعی استفاده کرد که در نتیجه تصاویر بهتری برای چیزهایی مانند ویدیوها و بازی‌ها، با سربار پردازش کمتر، تا ۲۵ درصد عملکرد GPU سریع‌تر، تا ۴.۳۵ برابر عملکرد هوش مصنوعی سریع‌تر (بسته به مورد استفاده)، و استفاده از انرژی بسیار کارآمدتر برای بهبود عمر باتری.

حالا بیایید به سمت بهبودهای ویژگی‌هایی برویم که قابل توجه هستند.

شبکه، دوربین، صدا

پیشرفت‌های شبکه شامل حرکت به Wi-Fi 7، جدیدترین فناوری Wi-Fi، ارائه نرخ‌های بسیار سریع‌تر داده و محدوده‌های بالقوه بیشتر است. با این حال، آزمایش باید منتظر در دسترس بودن روترهای Wi-Fi 7 باشد که به زودی به بازار می آیند.

پیشرفت‌های هوش مصنوعی در دوربین شامل تشخیص دقیق‌تر چهره و اشیاء همراه با افزایش شدید ویژگی‌های پردازنده محور مانند آبی پس‌زمینه است که از زمان شیوع بیماری همه‌گیر برای تماس‌های ویدیویی محبوب شده است (زیرا همه ما به اندازه کافی دفاتر خود را مرتب نگه نمی‌داریم تا به اشتراک بگذاریم). .

انتظار داشته باشید که ویژگی‌های دوربین هوش مصنوعی ویرایش خودکار عکس را بهتر فراهم کند و تصویر حاصل را بسیار حرفه‌ای‌تر کند و تمام اشیاء درون قاب را شفاف‌تر کند. قابلیت دوربین جدید باید شامل رمزگذاری ویدیوی 8K HDR باشد که درست به موقع برای افزایش سطح شیب دار به تلویزیون ها و مانیتورهای 8K در سال 2023 و امیدواریم قیمت های بسیار کاهش یافته نسبت به آنچه امروز داریم، باشد.

برای بسیاری از ما، این به سادگی محافظت در برابر کهنگی زودرس خواهد بود، و این اطمینان را می دهد که وقتی بالاخره یک صفحه نمایش 8K دریافت کنیم، چیزی را خواهیم داشت که می توانیم روی آن نشان دهیم.

تقسیم‌بندی تصویر بهبودیافته دوربین را قادر می‌سازد تا عناصر را در اعماق مختلف تصویر بهتر بگیرد یا مسدود کند، و به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا نور و کنتراست سفارشی را روی این عناصر اعمال کند تا هر چیزی را که می‌خواهید ببینید از تصویر خارج شود و به راحتی به شما اجازه دهد هر چیزی را که می‌خواهید از تصویر حذف کنید، مثلاً پسر عمویتان با بمب‌گذاری عکسی روی شما.

با سطحی از حذف نویز فعال که بسیار فراتر از آن چیزی است که بسیاری از ما تجربه کرده ایم، به صدا گوش دهید تا به میزان قابل توجهی بهبود یابد. در دموها، به نظر می‌رسد که روشن کردن این ویژگی تمام نویزهای خارجی را حذف می‌کند، به جز صدای گوینده که برای ما در حال فیلم‌برداری یا انجام تماس‌های ویدئو کنفرانس در محیط‌های پر سر و صدا بسیار مهم است. این فناوری به طور بالقوه برای تلفن های هوشمند و لپ تاپ ها کاربرد دارد.

ترکیب آینده گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها

اکثر ویژگی‌هایی که با پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام به نمایش گذاشته می‌شوند، روی لپ‌تاپ‌ها نیز در دسترس خواهند بود. با توجه به اینکه مایکروسافت برای حذف الزامات شبیه‌سازی از پردازنده‌های Arm حرکت می‌کند، جهش عملکرد لپ‌تاپ‌های مبتنی بر این بخش باید به طور قابل‌توجهی بیشتر از آن چیزی باشد که فقط برای پردازنده جدید بود.

این دریچه را به روی پتانسیل یک محصول هیبریدی جدید باز می کند که به یک دستگاه اجازه می دهد تا نیازهای خود را با لوازم جانبی برای لپ تاپ و کیس استفاده از تلفن های هوشمند برطرف کند و مزیت منحصر به فردی را برای این فناوری بهبود یافته کوالکام ایجاد کند.

عمر باتری طولانی‌تر، عملکرد بیشتر، و قابلیت کنفرانس ویدیویی بسیار بهبود یافته که می‌تواند از سیستم‌های مبتنی بر x86 فراتر رود، راه درازی را در تبدیل رایانه‌های شخصی مبتنی بر کوالکام از محصولات خاص به عرضه‌های اصلی کمک می‌کند.

علاوه بر این، ادغام سخت‌تر کیس‌های استفاده از گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ در نهایت می‌تواند منجر به راه‌حلی ترکیبی شود که هر دو پلتفرم موجود را منسوخ می‌کند و چیزی جدید ایجاد می‌کند که به طور بالقوه توانایی بیشتری، ارزان‌تر و پیچیده‌تر از پشتیبانی از پیشنهادات بسیار متفاوت امروزی دارد. .

جمع بندی: آینده هوش مصنوعی ما

هوش مصنوعی به کار رفته در فناوری شخصی ما تصاویر و صدای بسیار بهتری را به صورت خودکار، پیشرفته و با سهولت استفاده از ویژگی‌های امنیتی مانند بیومتریک، بهبود عملکرد شبکه و سیستم، عمر باتری بسیار بیشتر و باتری‌هایی با دوام بیشتر، نوید می‌دهد.

با این حال، این تنها آغاز انقلاب هوش مصنوعی است، زیرا تغییرات آتی تصویر ویدیوی شما را در زمان واقعی ویرایش می‌کند تا اطمینان حاصل شود که بهترین ظاهر خود را در تصاویر، فیلم‌ها و به‌ویژه تماس‌های ویدیویی خواهید داشت و به دستگاه‌های شما اجازه می‌دهد مشکلات دنیای واقعی را بهتر حل کنند. – مانند ترجمه بلادرنگ زبان خارجی.

با پیشرفت‌هایی در نمایشگرهای نصب‌شده روی سر، فناوری‌های واقعیت ترکیبی، و انقلاب متاورس آینده، ما فقط در نوک این کوه یخی هستیم که راه‌حل جدید اسنپدراگون 8 نسل 2 پیش‌بینی می‌کند. همانطور که شگفت انگیز است، بهترین ها هنوز در راهند.

محصول فناوری هفته

HP EliteBook 865 G9

زمانی بود که نوت بوک های اینتل و AMD به شدت از نظر قیمت و عملکرد متفاوت بودند. سیستم‌های مبتنی بر اینتل، به‌ویژه با توجه به عمر باتری در لپ‌تاپ‌ها، عملکرد بهتری داشتند، اما هزینه بیشتری دارند. نوت‌بوک‌های AMD تقریباً به همان اندازه عمل می‌کردند، اما عمر باتری زیادی را تحمل کردند و هزینه کمتری داشتند. آن روزها اساساً به پایان رسیده است، همانطور که در جدیدترین HP EliteBook 865 G9 به نمایش گذاشته شده است.

این یک نوت بوک مبتنی بر AMD با عملکرد بالا با عمر باتری مناسب و یکی از اولین ها با USB 4 است که از نظر عملکرد مطابق با فناوری Thunderbolt اینتل است. همانطور که انتظار دارید، محصولی با عملکردی که به طور بالقوه از اینتل با صفحه نمایش بزرگ و امنیت کامل فراتر می رود، گران قیمت خواهد بود، بنابراین در صورت پیکربندی کامل، قیمتی در حدود 2000 دلار داشته باشید. قیمت ورودی بسته به موارد ویژه موجود در زمان خرید نزدیک به 1500 دلار است.

کامپیوتر نوت بوک HP EliteBook 865 G9

نوت بوک کامپیوتر HP EliteBook 865 G9 | اعتبار تصویر: HP


نمایشگر 16 اینچی روی صندلی مربی در هواپیما برای فیلم‌برداری به خوبی کار می‌کند و احتمالاً بزرگ‌ترین صفحه‌ای است که می‌توانید به طور منطقی در هنگام سوار شدن به اتوبوس از آن استفاده کنید، البته نه به راحتی مگر اینکه صندلی با فضای پا طولانی داشته باشید. در غیر این صورت صفحه کلید خیلی نزدیک است.

HP EliteBook 865 G9 همچنین با LTE-A pro ارائه می شود، اگر می خواهید قابلیت شبکه WAN را علاوه بر قابلیت Wi-Fi 6E آن داشته باشید. گرافیک Radeon AMD را یکپارچه کرده است، بنابراین جعبه بازی نیست، اما بازی را که من اکثراً در آن زندگی می‌کنم به خوبی اجرا می‌کند و فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی استریم شده یا دانلود شده شگفت‌انگیز هستند، این همان چیزی است که من بیشتر از آن در سفر با هواپیما استفاده می‌کردم. .

عمر باتری بیش از 20 ساعت قابل توجه برای پخش ویدیو است، تنها نقطه ضعف آن نمایشگر است که یک پنل IPS مناسب است اما با یک گزینه OLED 4K که این دور در دسترس نبود بهتر بود.

در نهایت، با بسته امنیتی Wolf پیشرو HP، که در این دنیای دیجیتالی کمتر ایمن بسیار مهم است، HP EliteBook 865 G9 یک پیشنهاد تقریباً عالی برای جنگجویان جاده‌ای است که به صفحه‌نمایش با اندازه مناسب نیز می‌خواهند – و این برای من است. محصول هفتهمنبع