تکامل گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های تقویت‌شده با هوش مصنوعی

نمایشگر 16 اینچی روی صندلی مربی در هواپیما برای فیلم‌برداری به خوبی کار می‌کند و احتمالاً بزرگ‌ترین صفحه‌ای است که می‌توانید به طور منطقی در هنگام سوار شدن به اتوبوس از آن استفاده کنید، البته نه به راحتی مگر اینکه صندلی با فضای پا طولانی داشته باشید. در غیر این صورت صفحه کلید خیلی نزدیک است.

دهه 2020 احتمالاً به عنوان دهه هوش مصنوعی شناخته می شود. بسیاری از مواردی که امروزه هوش مصنوعی به کار گرفته می شود در برنامه های کاربردی متمرکز بر بیرون برای فروش و بازاریابی است. هوش مصنوعی که بیشتر با آن سر و کار داریم، مانند هوش مصنوعی گوگل و اپل، در حال حاضر واقعاً هوش مصنوعی نیستند، بلکه در موتورهای جستجوی اینترنتی موجود پیشرو هستند.

تبلیغات

استراتژی‌های خدمات همه‌کانالی خود را با بینش‌های مبتنی بر داده تقویت کنید.

به طور خلاصه، نسل بعدی گوشی های هوشمند پریمیوم اسنپدراگون 8 باید به طور قابل توجهی از هر نسل قبلی و هر تلفنی که از فناوری Qualcomm استفاده نمی کند (مثلاً، اوه، آیفون) عملکرد بهتری داشته باشد.

تقسیم‌بندی تصویر بهبودیافته دوربین را قادر می‌سازد تا عناصر را در اعماق مختلف تصویر بهتر بگیرد یا مسدود کند، و به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا نور و کنتراست سفارشی را روی این عناصر اعمال کند تا هر چیزی را که می‌خواهید ببینید از تصویر خارج شود و به راحتی به شما اجازه دهد هر چیزی را که می‌خواهید از تصویر حذف کنید، مثلاً پسر عمویتان با بمب‌گذاری عکسی روی شما.

عملکرد و عمر باتری در ابتدا از این بهبود هوش مصنوعی سود خواهد برد، که هر دو در نسل اول اسنپدراگون 8 مورد انتقاد قرار گرفتند.

نوت بوک کامپیوتر HP EliteBook 865 G9 | اعتبار تصویر: HP


با سطحی از حذف نویز فعال که بسیار فراتر از آن چیزی است که بسیاری از ما تجربه کرده ایم، به صدا گوش دهید تا به میزان قابل توجهی بهبود یابد. در دموها، به نظر می‌رسد که روشن کردن این ویژگی تمام نویزهای خارجی را حذف می‌کند، به جز صدای گوینده که برای ما در حال فیلم‌برداری یا انجام تماس‌های ویدئو کنفرانس در محیط‌های پر سر و صدا بسیار مهم است. این فناوری به طور بالقوه برای تلفن های هوشمند و لپ تاپ ها کاربرد دارد.

ترکیب آینده گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها

عمر باتری طولانی‌تر، عملکرد بیشتر، و قابلیت کنفرانس ویدیویی بسیار بهبود یافته که می‌تواند از سیستم‌های مبتنی بر x86 فراتر رود، راه درازی را در تبدیل رایانه‌های شخصی مبتنی بر کوالکام از محصولات خاص به عرضه‌های اصلی کمک می‌کند.

پیشرفت‌های شبکه شامل حرکت به Wi-Fi 7، جدیدترین فناوری Wi-Fi، ارائه نرخ‌های بسیار سریع‌تر داده و محدوده‌های بالقوه بیشتر است. با این حال، آزمایش باید منتظر در دسترس بودن روترهای Wi-Fi 7 باشد که به زودی به بازار می آیند.

هوش مصنوعی به کار رفته در فناوری شخصی ما تصاویر و صدای بسیار بهتری را به صورت خودکار، پیشرفته و با سهولت استفاده از ویژگی‌های امنیتی مانند بیومتریک، بهبود عملکرد شبکه و سیستم، عمر باتری بسیار بیشتر و باتری‌هایی با دوام بیشتر، نوید می‌دهد.

با پیشرفت‌هایی در نمایشگرهای نصب‌شده روی سر، فناوری‌های واقعیت ترکیبی، و انقلاب متاورس آینده، ما فقط در نوک این کوه یخی هستیم که راه‌حل جدید اسنپدراگون 8 نسل 2 پیش‌بینی می‌کند. همانطور که شگفت انگیز است، بهترین ها هنوز در راهند.

با این حال، این تنها آغاز انقلاب هوش مصنوعی است، زیرا تغییرات آتی تصویر ویدیوی شما را در زمان واقعی ویرایش می‌کند تا اطمینان حاصل شود که بهترین ظاهر خود را در تصاویر، فیلم‌ها و به‌ویژه تماس‌های ویدیویی خواهید داشت و به دستگاه‌های شما اجازه می‌دهد مشکلات دنیای واقعی را بهتر حل کنند. – مانند ترجمه بلادرنگ زبان خارجی.

در نهایت، با بسته امنیتی Wolf پیشرو HP، که در این دنیای دیجیتالی کمتر ایمن بسیار مهم است، HP EliteBook 865 G9 یک پیشنهاد تقریباً عالی برای جنگجویان جاده‌ای است که به صفحه‌نمایش با اندازه مناسب نیز می‌خواهند – و این برای من است. محصول هفتهمنبع

زمانی بود که نوت بوک های اینتل و AMD به شدت از نظر قیمت و عملکرد متفاوت بودند. سیستم‌های مبتنی بر اینتل، به‌ویژه با توجه به عمر باتری در لپ‌تاپ‌ها، عملکرد بهتری داشتند، اما هزینه بیشتری دارند. نوت‌بوک‌های AMD تقریباً به همان اندازه عمل می‌کردند، اما عمر باتری زیادی را تحمل کردند و هزینه کمتری داشتند. آن روزها اساساً به پایان رسیده است، همانطور که در جدیدترین HP EliteBook 865 G9 به نمایش گذاشته شده است.

عمر باتری بیش از 20 ساعت قابل توجه برای پخش ویدیو است، تنها نقطه ضعف آن نمایشگر است که یک پنل IPS مناسب است اما با یک گزینه OLED 4K که این دور در دسترس نبود بهتر بود.

تبلیغات

استراتژی‌های خدمات همه‌کانالی خود را با بینش‌های مبتنی بر داده تقویت کنید.

تبلیغات

استراتژی‌های خدمات همه‌کانالی خود را با بینش‌های مبتنی بر داده تقویت کنید.

کامپیوتر نوت بوک HP EliteBook 865 G9

به همین دلیل است که تجربه‌های پیش‌بینی‌شده با وعده تعاملات مشابه سیری در تلفن‌های ما کمتر از حد انتظار بوده است. اما دقیقاً مانند هوش مصنوعی در سایر بخش‌های صنعت فناوری، قابلیت هوش مصنوعی در تلفن‌های هوشمند ما نیز در حال پیشرفت است و راه‌حل کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 2 یک تقویت قابل توجه هوش مصنوعی است.