جفری هینتون، پدرخوانده هوش مصنوعی، گوگل را ترک کرد تا در برابر خطرات هوش مصنوعی صحبت کند

“تفاوت را بردارید و آن را به جلو تبلیغ کنید. این ترسناک است.”

“ما به طور مداوم در حال یادگیری درک خطرات در حال ظهور هستیم و در عین حال جسورانه نوآوری می کنیم.”

هینتون آن نامه را در آن زمان امضا نکرد، اما به نیویورک تایمز گفت که دانشمندان نباید “تا زمانی که متوجه نشده باشند که می توانند آن را کنترل کنند یا نه، این نامه را بیشتر افزایش دهند.”


Vivo X90 Pro بالاخره در هند معرفی شد، اما آیا گوشی هوشمند پرچمدار این شرکت برای سال 2023 نسبت به نسل قبلی خود به ارتقای کافی مجهز شده است؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

او به این روزنامه گفت: “شاید آنچه در این سیستم ها می گذرد در واقع بسیار بهتر از آنچه در مغز می گذرد باشد.”

در سال 2022، گوگل و OpenAI — استارت آپی که پشت ربات چت AI محبوب ChatGPT قرار داشت — شروع به ساخت سیستم هایی با استفاده از مقادیر بسیار بیشتری از داده نسبت به قبل کردند.

در حالی که هوش مصنوعی برای حمایت از کارگران انسانی استفاده شده است، گسترش سریع ربات‌های گفتگو مانند ChatGPT می‌تواند مشاغل را در معرض خطر قرار دهد.

او به تایمز گفت که هوش مصنوعی «کار سخت را از بین می‌برد» اما «ممکن است بیش از آن را از بین ببرد».

به گزارش تایمز، هینتون ماه گذشته استعفای خود را به گوگل اطلاع داد.

در ماه مارس، ایلان ماسک، میلیاردر فناوری و تعدادی از کارشناسان خواستار توقف توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی شدند تا زمان لازم برای اطمینان از ایمن بودن آن‌ها فراهم شود.

جف دین، دانشمند ارشد هوش مصنوعی گوگل، در بیانیه ای به رسانه های ایالات متحده از هینتون تشکر کرد.

در این بیانیه آمده است: “به عنوان یکی از اولین شرکت هایی که اصول هوش مصنوعی را منتشر کرد، ما همچنان متعهد به رویکردی مسئولانه نسبت به هوش مصنوعی هستیم.”

هینتون به تایمز گفت که او معتقد است که این سیستم‌ها به دلیل حجم داده‌هایی که آن‌ها تجزیه و تحلیل می‌کنند، هوش انسانی را به نوعی تحت الشعاع قرار می‌دهند.

او به تایمز گفت: «به سختی می توان دید که چگونه می توان از استفاده بازیگران بد برای کارهای بد جلوگیری کرد.

جفری هینتون، که یک فناوری پایه برای سیستم‌های هوش مصنوعی ایجاد کرد، به نیویورک تایمز گفت که پیشرفت‌های انجام شده در این زمینه “خطرات عمیقی برای جامعه و بشریت” به همراه دارد.

رسانه های آمریکایی روز دوشنبه گزارش دادند که یک دانشمند کامپیوتر که اغلب به او “پدرخوانده هوش مصنوعی” می گویند، شغل خود را در گوگل رها کرده است تا درباره خطرات این فناوری صحبت کند.

این دانشمند همچنین در مورد گسترش احتمالی اطلاعات نادرست ایجاد شده توسط هوش مصنوعی هشدار داد و به تایمز گفت که یک فرد معمولی “دیگر نمی تواند بفهمد چه چیزی درست است.”

او در این قطعه که روز دوشنبه منتشر شد، گفت: «ببینید پنج سال پیش چگونه بود و اکنون چگونه است.

هینتون گفت که رقابت بین غول‌های فناوری شرکت‌ها را به انتشار فناوری‌های جدید هوش مصنوعی با سرعت خطرناک، به خطر انداختن مشاغل و انتشار اطلاعات نادرست سوق می‌دهد.

نامه سرگشاده ای که توسط بیش از 1000 نفر از جمله ماسک و بنیانگذار اپل، استیو وزنیاک امضا شد، به دلیل انتشار GPT-4، نسخه بسیار قدرتمندتر فناوری مورد استفاده توسط ChatGPT بود.