جیو از ایرتل به دلیل شکایت “بیهوده” با TRAI علیه کانال های تلویزیونی زنده ارائه شده با باند پهن JioFiber انتقاد می کند

جیو گفت که ایرتل به همان اندازه در نامه خود اعتراف کرده است که بسته‌بندی برنامه‌های OTT با فیبر/باند پهن یک رویه رایج در بازار است.

“ما همچنین ارائه می دهیم که طرح پشتیبان گیری JioFiber یک طرح FTTX 10 مگابیت در ثانیه با اجاره ماهانه 198 روپیه (به اضافه مالیات) است. این طرح فقط با اجاره 5 ماهه پیش از انجام یکباره در دسترس است. علاوه بر این، مشترکین این گزینه را دارند که اضافه کنند جیو گفت، در بسته‌های 100 یا 200 روپیه‌ای در ماه توسط Jio Platforms Limited (JPL) برای دسترسی به حداکثر 14 برنامه OTT به همراه برنامه‌های OTT جیو ارائه شده توسط JPL، ارائه می‌شود.

آن اشاره کرد که TRAI و DoT ترجیح داده‌اند برنامه‌های OTT را تنظیم نکنند، بنابراین ادعای شکار و میدان بازی غیرهمسطح بی‌ربط است «زیرا نمی‌توان یک زمین بازی برابر بین خدمات تنظیم‌شده و غیرقانونی وجود داشت».

«JPL، به‌عنوان یک جمع‌کننده، همچنین یک رابط کاربری در قالب یک برنامه OTT دیگر به نام JioTV plus ارائه می‌کند که تمام کانال‌ها/محتوای OTT در دسترس مشترک تحت اشتراک JioFiber و سایر برنامه‌های اشتراک‌گذاری ویدیوی رایگان مانند YouTube و همان را با هم در دسترس قرار می دهد.”

به گفته جیو، همه این برنامه های پخش کننده از طریق اینترنت به کانال های زنده خود در برنامه های OTT خود دسترسی دارند. به دلیل اشتراک مشتری در برنامه های OTT همراه با خدمات JioFiber، آنها همچنین به این کانال ها در برنامه های OTT نیز دسترسی پیدا می کنند “که مطابق با رویه فعلی بازار است که حتی توسط Airtel دنبال می شود”.

این حمله پس از آن صورت گرفت که Bharti Airtel به رگولاتور TRAI گفت که پخش‌کننده‌ها با ارائه محتوای پخش به پلت‌فرم‌های توزیع دیجیتال ثبت‌نشده، خط‌مشی downlinking را نقض می‌کنند.

ارسال ایرتل به سازمان دیده بان به عنوان یک اشاره آشکار به تلویزیون جیو که مسابقات IPL 2023 را نشان می دهد تلقی می شود.

جیو گفت: «همانطور که قبلاً گفته شد، ایرتل اشتراک برنامه‌های مختلف OTT را نیز ارائه می‌کند. بنابراین، مقایسه آن با DTH مرتبط نیست.

تعرفه پشتیبان گیری JioFiber تلاش جدی RJIL (Reliance Jio) برای اتصال همه مصرف کنندگان به فناوری فیبر نوری به منظور ارائه بهترین خدمات اتصال کلاس است.

مشتریان می توانند از طریق برنامه JioTV Plus به این کانال ها دسترسی داشته باشند که کانال را در برنامه OTT باز می کند.

این برنامه‌های OTT شامل برنامه‌های پخش‌کننده‌های اصلی در هند مانند Disney+Hotstar، Zee5، Sony Liv، Voot Select، Sun Nxt و همچنین فیدهای دیجیتالی برخی از کانال‌های تلویزیونی می‌شوند.

جیو این اتهامات را رد کرد و گفت که واضح است که تمام ادعاهای بی‌اساس در مورد شکار، عدم هم سطح بودن زمین بازی، عدم انطباق با TTO و NTO فقط حول این موضوع منفرد تنیده شده است و «این شکایت باید صرفاً به دلیل بی‌اهمیت بودن رد شود. تلاش برای حفظ منافع خود».

جیو در نامه‌ای به سازمان تنظیم مقررات مخابرات هند (TRAI) گفت: “Airtel باید نسبت به ارائه چنین شکایات بیهوده در آینده هشدار داده شود”.

جیو در رابطه با دسترسی به کانال ها در برنامه های OTT گفت که ارائه کانال های تلویزیونی در برنامه OTT یک عمل مجاز است.

جیو گفت: «از جزئیات بالا مشهود است که JPL دسترسی به کانال‌های تلویزیونی را تنها به‌عنوان یک تجمیع‌کننده از طریق برنامه OTT ارائه می‌کند و نه آنطور که Airtel ادعا می‌کند و بنابراین شکایت Airtel هیچ مبنایی ندارد.»

نامه جیو، که نقطه به نقطه نگرانی های مطرح شده در شکایت ایرتل را رد می کند، در پایان می گوید: “شکایت ایرتل باید به طور خلاصه رد شود”.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.



منبع

Reliance Jio از Bharti Airtel به دلیل طرح شکایت با رگولاتور مخابراتی در مورد کانال های تلویزیونی زنده ارائه شده با JioFiber انتقاد کرد و گفت که تنها باقالی شرکت رقیب تعرفه های معقول JioFiber بود.

با اشتراک بسته های الحاقی، JPL دسترسی به این برنامه ها را از طریق جعبه تنظیم OTT فراهم می کند.

جیو در نامه ای که توسط PTI مشاهده شد، گفت: “خواندن دقیق نامه شکایت به وضوح نشان می دهد که تنها باقال ایرتل این است که JioFiber تعرفه های معقولی را به مشتریان ارائه می دهد.”

جیو اتهامات وارد شده توسط Airtel را “تلاش عمدی بدخواهانه برای بدنام کردن” تعرفه های مصرف کننده پسند RJIL برای محافظت از “منافع محدود” نامید.

Reliance Jio در نامه مورخ 6 آوریل 2023 گفت: “در ابتدا، ما اظهار می کنیم که این شکایت یک تلاش مخرب عمدی توسط Bharti Airtel برای بدنام کردن تعرفه های مصرف کننده پسند RJIL به منظور محافظت از منافع محدود آن است.”

بنابراین، بدیهی است که ارائه محصول RJIL به خدمات اتصال محدود می شود و شامل اشتراک برنامه های OTT یا هر سرویس پخشی نمی شود.

Jio به نامه TRAI مورخ 31 مارس 2023 اشاره کرد که در آن نظراتی در مورد شکایت Airtel درباره پیشنهادات ادعایی غارتگرانه کانال های تلویزیونی زنده با طرح های پهنای باند توسط Reliance Jio Infocomm Limited (RJIL) دریافت کرد.

جیو استدلال کرد که یک مورد این است که ایرتل همچنین برنامه هایی مانند Disney+Hotstar، Sony Liv، Lionsgate، HoiChoi و دیگران را با برنامه های فیبر خود ارائه می دهد.