خانواده Adobe Firefly از تولیدکنندگان خلاق هوش مصنوعی اعلام کردند: همه آنچه که باید بدانید

به عنوان بخشی از ابزارهای تصویرسازی، آثار هنری و طراحی گرافیکی مبتنی بر هوش مصنوعی، کاربران می‌توانند با استفاده از متن یا طرح‌های نمونه، وکتورها، براش‌ها و بافت‌های سفارشی ایجاد کنند. این به کاربران امکان می دهد ابزارهای جدیدی ایجاد کنند و تصاویر و ویدیوها را با استفاده از آنها ویرایش کنند. Adobe Firefly همچنین دارای ویژگی‌های مدل‌سازی سه‌بعدی مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کاربران اجازه می‌دهد ترکیب‌های سه بعدی را تنها با چند مرحله به تصاویر واقعی تبدیل کنند.

شرکت نرم افزاری معروف فتوشاپ Adobe خانواده ابزارهای تولید کننده هوش مصنوعی خود به نام Adobe Firefly را از طریق یک وب سایت اختصاصی معرفی کرد. این شرکت در حال حاضر آخرین ابزار هوش مصنوعی خود را نسخه بتا می نامد و از کاربران دعوت می کند تا با ثبت نام در وب سایت رسمی، بخشی از برنامه بتا باشند. با این حال، Adobe قصد دارد در آینده نزدیک این ابزار را به عنوان بخشی از مجموعه محبوب برنامه های خلاقانه خود مانند Photoshop، Illustrator و Premiere در دسترس قرار دهد.

Adobe همچنین ادعا می کند که در مورد مجموعه داده هایی که برای آموزش مدل های هوش مصنوعی خود استفاده می شود، باز است. طبق گزارش TheVerge، الکساندر کاستین، معاون هوش مصنوعی و سنسی در Adobe، ادعا می‌کند که تمام مواردی که به مدل‌های هوش مصنوعی مولد آن وارد می‌شود، دارای حق نسخه‌برداری، مجوز برای آموزش یا از کتابخانه Adobe Stock است.

طبق گزارش‌ها، این شرکت همچنین در حال کار بر روی یک سیستم «آموزش ندهید» است که به هنرمندان اجازه می‌دهد تا درخواستی را در ابرداده‌های تصویر جاسازی کنند که از استفاده آن برای آموزش سیستم‌های هوش مصنوعی در آینده جلوگیری می‌کند، تا زمانی که سازندگان این درخواست را ملزم کنند.

دو ابزار اول Adobe Firefly از امروز برای آزمایش بتا عمومی در دسترس هستند و کاربرانی که مایل به آزمایش آنها هستند لازم نیست مشترک Creative Cloud برای درخواست دسترسی باشند. با این حال، Adobe تعداد کاربرانی را که از طریق برنامه بتا به ابزارهای هوش مصنوعی دسترسی خواهند داشت، محدود خواهد کرد.


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

Adobe همچنین قصد دارد یک ویژگی فتوشاپ را معرفی کند که به کاربران یا هنرمندان این امکان را می دهد تا سیستم را در مورد کارهای خود آموزش دهند تا سیستم به تولید محتوا با استفاده از سبک امضای هنرمند کمک کند.

ما از تغییر نمی ترسیم و این تغییر را پذیرفته ایم. ما این قابلیت ها را به درستی وارد می کنیم [our] محصولات بنابراین [customers] بر اساس این گزارش، الکساندرو کاستین افزود، نیازی به دانستن اینکه آیا مولد است یا خیر، نیست.

Adobe خانواده مدل‌های خلاقانه هوش مصنوعی خود را با نام Adobe Firefly معرفی کرده است. شرکت نرم افزاری مستقر در سن خوزه کالیفرنیا از راه اندازی بتا خانواده ای از مدل های خلاقانه هوش مصنوعی خبر داده است. در زمان راه اندازی، این شرکت دو ابزار اول را منتشر کرده است که بخشی از خانواده مدل های خلاقانه هوش مصنوعی مولد هستند. یکی از ابزارها، یک تولید کننده هوش مصنوعی متن به تصویر است که بسیار شبیه به DALL-E و Midjourney عمل می کند، در حالی که ابزار دوم یک تولید کننده متن سبک است که بسیار شبیه WordArt مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط مایکروسافت راه اندازی شده است.