دادگاه ایالات متحده درخواست تجدید نظر برای احیای شکایت ضد تراست علیه فیس بوک متا را رد کرد

قاضی A. Raymond Randolph با اشاره به اینکه FTC هر دو تراکنش را مورد بررسی قرار داده است، نوشت: “ایالات متوجه دو خرید عمده فیس بوک بودند. هر دو علنی شدند.”

یک دادگاه استیناف ایالات متحده روز پنجشنبه از احیای شکایت ایالت ها علیه فیس بوک متا که ادعا می کرد این شرکت قانون ضد انحصار را زیر پا گذاشته بود، خودداری کرد.

ده‌ها ایالت به رهبری نیویورک سال گذشته از دادگاه استیناف ایالات متحده درخواست کردند که این شکایت را مجدداً اعاده کند، که قاضی ناحیه کلمبیا جیمز بواسبرگ از ناحیه کلمبیا آن را رد کرد و گفت که آنها برای ارائه بیش از حد صبر کرده‌اند.

هیئت دادگاه تجدیدنظر متشکل از سه قاضی به اتفاق آرا گفت که موافقت کرده است که “ایالت ها در طرح شکایت به طور غیرمنصفانه تاخیر کرده اند.”

نه دفتر دادستان کل نیویورک و نه فیس بوک بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

هم کمیسیون تجارت فدرال و هم ایالت ها در سال 2020 از دادگاه خواسته بودند که فیس بوک را به فروش اینستاگرام که در سال 2012 به قیمت 1 میلیارد دلار (نزدیک به 8120 کرور) و واتس اپ را به قیمت 19 میلیارد دلار (تقریباً روپیه) خریداری کرده بود، بفروشد. 1,55,330 کرور) در سال 2014. پرونده FTC رو به جلو است.

در فوریه سال جاری، متا با صدور حکمی، درخواست کمیسیون تجارت فدرال برای جلوگیری از خرید شرکت سازنده محتوای واقعیت مجازی Within Unlimited توسط متا پلتفرم‌ها را رد کرد و نگرانی‌های رگولاتوری را رد کرد که این معامله باعث کاهش رقابت در بازار جدید می‌شود.

قاضی ادوارد داویلا از دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا گفت که FTC نتوانسته است نشان دهد اگر متا قادر به خرید Within نباشد، برای تولید محتوای تناسب اندام اختصاصی وارد بازار شده است.

آزمایشی در ماه دسامبر برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا متا می تواند با این معامله نسبتاً کوچک پیش برود یا نه، به عنوان آزمایشی برای تلاش FTC برای جلوگیری از آنچه که به عنوان تکرار خرید رقبای کوچک آینده آینده برای تسلط بر بازار می بیند، تلقی شد. در بازارهای نوپای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده.

© تامسون رویترز 2023


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع