دادگاه عالی اقامت در فصل سوم میرزاپور آمازون پرایم را رد کرد، پیش از سانسور سری های وب را غیرمجاز خواند

در این طومار با بیان اینکه سریال میرزاپور چهره تاریخی و فرهنگی شهر را خدشه دار کرده است، بیان کرد که سریال OTT مملو از برهنگی، ابتذال، آزار و اذیت و الفاظ توهین آمیز است.

دادگاه عالی همچنین از ماندن فصل سوم سریال محبوب وب میرزاپور که هم اکنون در دست تولید است، خودداری کرد.

دادگاه عالی روز پنجشنبه پرسید که چگونه می توان یک کمیته پیش نمایش برای سریال های وب، فیلم ها یا سایر برنامه هایی که مستقیماً در پلتفرم های آنلاین منتشر می شوند، تشکیل داد.

دادگاهی به ریاست رئیس دادگستری هند UU Lalit مشاهده کرد که همیشه احساس می‌کرد که پیش‌سانسور غیرمجاز است.

“چگونه می توان یک کمیته پیش نمایش برای سریال های وب وجود داشت؟ قانون خاصی وجود دارد. مگر اینکه شما بگویید OTT (بیش از حد) نیز بخشی از آن است… باید بگویید که قوانین موجود باید برای OTT اعمال شود. سؤالات مختلفی مطرح خواهد شد زیرا انتقال از کشورهای دیگر رخ می دهد.”

دولت هند باید قوانین و مقرراتی را برای سریال‌ها، فیلم‌ها و سایر برنامه‌هایی که روی پلتفرم‌های وب منتشر می‌شوند وضع کند و باید مانند فیلم‌های دیگر قبل از اکران در سینماها سانسور شوند.» آن گفت.

این طومار به دنبال هدایت دولت هند بود تا یک کمیته نمایش برای سریال‌های وب، فیلم‌ها یا سایر برنامه‌هایی که مستقیماً در پلتفرم آنلاین منتشر می‌شوند، تشکیل دهد. این درخواست اضافه کرد: «وزارت I&B قبل از انتشار هر گونه سریال، فیلم یا برنامه اینترنتی، گواهی از یک مقام دولتی را اجباری کند».

PIL گفت که در این سری وب، سازندگان میرزاپور را به عنوان شهر بدجنس ها و زناکاران نشان داده اند و چنین نمایش هایی تصویر شهر اوتار پرادش را بد می کند. وی افزود: در این سریال تخیلی، میرزاپور پر از ترور، جنایت و سایر فعالیت های غیرقانونی نمایش داده شده است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع دادگاه عالی در حال رسیدگی به دادخواستی بود که توسط سوجیت کومار سینگ ساکن میرزاپور برای تشکیل کمیته پیش نمایش برای سریال های وب، فیلم ها یا سایر برنامه هایی که مستقیماً در پلتفرم های آنلاین منتشر می شوند، ارائه شد.

پیش از این دیوان عالی کشور با صدور دادخواستی به سازندگان و سازندگان سریال‌های وب میرزاپور و آمازون پرایم ویدیو، از نمایش بد شهر میرزاپور در سریال معروف OTT شکایت کرده بود.