دادگاه لندن درخواست اپل را در اختلاف با Optis رد کرد و گفت مدل‌های آیفون و آی‌پد پتنت‌های 4G را نقض کرده‌اند.

Optis Cellular Technology مستقر در تگزاس در سال 2019 از اپل به دلیل استفاده از پتنت هایی شکایت کرد که Optis می گوید برای استانداردهای فناوری خاصی مانند 4G ضروری هستند.

حکم روز سه شنبه آخرین تصمیم در نبرد حقوقی بین اپل و اپتیس است که در سال 2019 آغاز شد و تنها در بریتانیا شش محاکمه جداگانه و چندین جلسه استیناف را به دنبال داشته است.

دادگاه استیناف ماه گذشته درخواست تجدیدنظر Optis را علیه تصمیم قبلی مبنی بر لغو دو پتنت دیگر مرتبط با 4G تایید کرد، پس از حکمی که در ماه اکتبر صادر شد مبنی بر اینکه Optis حق دارد قبل از صدور حکم دادگاه در مورد نمایشگاه، دستوری برای جلوگیری از نقض حق ثبت اختراعات توسط اپل بگیرد. ، شرایط استفاده منطقی و بدون تبعیض.

دادگاه استیناف لندن روز سه شنبه حکم داد که اپل دو پتنت مخابراتی مورد استفاده در دستگاه‌هایی از جمله آیفون و آی‌پد را نقض کرده و درخواست تجدیدنظر غول فناوری را در اختلاف طولانی‌مدت با یک دارنده پتنت آمریکایی رد کرد.

اپل در ماه مه علیه این تصمیم اعتراض کرد و استدلال کرد که دو پتنت مورد بحث برای استانداردهای 4G ضروری نیستند و این پتنت ها را نقض نکرده است.

اپل و اپتیس بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

اما ایراد آن توسط دادگاه استیناف رد شد و قاضی کالین بیرس در یک حکم کتبی گفت که دادگاه عالی “در رد استدلال (اپل) برای عدم نقض حق است” و در مورد موضوع اختراعات ضروری است.

دادگاه عالی لندن سال گذشته رای داد که دو مورد از پتنت های 4G Optis به اصطلاح پتنت های ضروری استاندارد هستند و اپل آنها را نقض کرده است.

© تامسون رویترز 2023


اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را با نام Apple Vision Pro در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود به همراه مدل های جدید مک و به روز رسانی های نرم افزاری آتی رونمایی کرد. ما درباره همه مهم‌ترین اعلامیه‌های این شرکت در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اپل در اوایل سال جاری مجوز درخواست تجدید نظر علیه حکم اکتبر را دریافت کرد.