دانمارک در کیفیت زندگی دیجیتال برتر است، ایالات متحده در رتبه پنجم


اگر به دنبال بهترین کیفیت زندگی دیجیتالی در جهان هستید، به نظر می رسد دانمارک جایی برای رفتن است.

بر اساس مطالعه‌ای که روز دوشنبه توسط ارائه‌دهنده VPN Surfshark منتشر شد، سرزمین هملت بر اساس پنج «ستون» اندازه‌گیری در میان ۱۱۰ کشور اول شد: قیمت‌دهی اینترنت، کیفیت اینترنت، زیرساخت، امنیت و دولت.

در داخل ستون ها 14 “شاخص” وجود دارد که اندازه گیری کیفیت زندگی را بیشتر بهبود می بخشد. به عنوان مثال، در ستون زیرساخت دو شاخص وجود دارد: افراد استفاده کننده از اینترنت و آمادگی شبکه.

کشورها بر اساس امتیاز شاخص با بهترین مقدار ممکن برابر با یک درجه بندی شدند. دانمارک با 0.83 امتیاز اول را به خود اختصاص داد و پس از آن کره جنوبی (0.76)، فنلاند (0.76)، اسرائیل (0.74)، آمریکا (0.74) و سنگاپور (0.72) قرار گرفتند.

شاخص کیفیت زندگی دیجیتال 2021 (منبع: Surfshark)


چارلز کینگ، تحلیلگر اصلی در Pund-IT، یک شرکت مشاوره فناوری، در هیوارد، کالیفرنیا، مشاهده کرد: «روش مطالعه بسیار محکم به نظر می رسد.

او به TechNewsWorld گفت: «Surfshark از زمانی که در سال 2019 راه اندازی شد، این مطالعه را هم از نظر مناطق مورد بررسی و هم از نظر تعداد کشورها و مناطق تحت پوشش بهبود بخشیده است.

پذیرش اولیه اینترنت

Roslyn Layton، معاون ارشد Strand Consult، یک شرکت مشاوره فناوری در کپنهاگ، دانمارک خاطرنشان کرد که یافته‌های مطالعه Surfshark مشابه گزارش‌های اتحادیه بین‌المللی مخابرات است. او به TechNewsWorld گفت: «دانمارک به طور مداوم در صدر قرار می گیرد.

لیتون، یک شهروند دانمارکی تابعیت، توضیح داد: «دانمارک اولین پذیرنده اینترنت بود و به سرعت تمام دولت خود را آنلاین کرد. ابزارهایی ایجاد کرد که به افراد و مشاغل اجازه می داد با دولت تعامل داشته باشند.

او ادامه داد: «در ایالات متحده، کاغذبازی های زیادی هنگام برخورد با دولت وجود دارد. دانمارک بلافاصله آن را دیجیتال کرد. این راهی برای تحریک پذیرش اینترنت توسط همه بود.»

او گفت: “در نتیجه، سیستم های دولتی بسیار قابل استفاده، یکپارچه، یکپارچه و امن هستند.” “این مورد در 20 سال گذشته بوده است.”

با این حال، در مطالعه Surfshark، ایالات متحده در رده دولت الکترونیک اول شد، در حالی که دانمارک در رتبه ششم قرار گرفت.

اکثر و کمتر توسعه یافته ترین کشورها در رده دولت الکترونیک

بیشتر و کمتر توسعه یافته ترین کشورها در دسته دولت الکترونیک (تصویر اعتبار: Surfshark)


جو کین، مدیر خط مشی طیف و پهنای باند در بنیاد فناوری اطلاعات و نوآوری، اظهار داشت: «این ممکن است نسبت به کشورهای دیگر تضمین شود، اما تحقیقات ما نشان داده است که ایالات متحده هنوز فضای زیادی برای بهبود در ارائه خدمات دولتی الکترونیکی دارد. ITIF)، یک اتاق فکر علم و فناوری در واشنگتن دی سی

رقابت بیشتر مورد نیاز است

کین اظهار داشت که دانمارک مزایای دیگری نسبت به ایالات متحده در زمینه پرورش زندگی دیجیتال در آنجا دارد.

او به TechNewsWorld گفت: «دانمارک کشوری غنی و متراکم است. “این امر اتصال کل شهرستان را با قیمت های مقرون به صرفه و ارائه خدمات دولتی با کیفیت بالا نسبتاً آسان می کند.”

کشورهایی که بیشترین و ارزان ترین اینترنت را دارند

دانمارک رتبه اول را در کشورهایی با مقرون به صرفه ترین اینترنت دارد. در سوی دیگر این طیف، پنج کشور ارزان قیمت اینترنت همگی در قاره آفریقا هستند. (اعتبار تصویر: SurfShark)


لیتون افزود که دانمارک همچنین برنامه ای برای کاهش هزینه های استقرار شبکه ها دارد. او توضیح داد: “مجوزهای ساخت شبکه ها ساده شده است.” ارائه دهندگان برای رقابت و سرمایه گذاری تشویق می شوند.

این در تضاد با صحنه رقابت در ایالات متحده است. جک ای گلد، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی J.Gold Associates، یک شرکت مشاوره فناوری اطلاعات، گفت: «در بسیاری از نقاط ایالات متحده رقابت وجود ندارد، بنابراین انگیزه زیادی برای ارتقاء ارائه دهندگان وجود ندارد. نورثبورو، ماس.

او به TechNewsWorld گفت: «به دلیل 5G و دسترسی بی سیم ثابت در بسیاری از مناطق، این به سرعت در حال تغییر و تغییر است.»

با این حال، او اظهار داشت که اگر ایالات متحده یک سیاست پهنای باند گسترده داشته باشد، ممکن است با سایر کشورها رقابتی تر باشد. “بسیاری از کشورهای اروپایی در حال اعمال سیاست هایی هستند که می گویند، “شما این کار را انجام خواهید داد، و ما آن را تامین می کنیم.” این به برخی کشورها مزیت می دهد. “در ایالات متحده، همه چیز در مورد شرکت خصوصی است.”

خوب انجام دادن، با وجود چالش ها

کینگ خاطرنشان کرد که در حالی که ایالات متحده یک بازار پیشرو در توسعه فناوری و محصولات است، رویکرد تجاری دوستانه دولت فدرال منجر به اختلافات گسترده در کیفیت، در دسترس بودن و هزینه اینترنت شده است. او گفت: «شکاف دیجیتالی به ویژه در جوامع روستایی و کوچکتر همچنان گسترده است.

لیتون افزود: «در ایالات متحده افرادی وجود دارند که مهارت های دیجیتالی ندارند. «آنها فاقد آموزش هستند. بسیاری اصلاً علاقه ای به آنلاین شدن ندارند، اگرچه قطعاً با کووید این موضوع تغییر کرده است – و از آنجایی که ایالات متحده کشور بسیار بزرگتری است، شما هزینه های وارد کردن شبکه ها به مناطق روستایی را دارید.

او ادامه داد: «ایالات متحده با توجه به چالش‌های خود به خوبی عمل کرده است، اما همچنان مشکلی با عدم اعتماد مردم به دولت دارد.»

بروس لیختمن، رئیس، مدیر و تحلیلگر گروه تحقیقاتی لیختمن در دورهام، NH گفت: هنگام مقایسه ایالات متحده با سایر کشورها در مطالعه Surfshark، توجه به این نکته مهم است که ایالات متحده چقدر بزرگتر از کشورهای بالاتر از آن در رتبه بندی است.

ایالات متحده حدود 125 میلیون خانوار دارد، در مقایسه با 2.7 میلیون در دانمارک، 21.5 میلیون در کره جنوبی، 1.5 میلیون در فنلاند و 2.1 میلیون در اسرائیل. او به TechNewsWorld گفت: «بنابراین، می‌توان گفت که با توجه به اندازه ایالات متحده، عملکرد بسیار خوبی دارد.

موضوع ذهنی

اگرچه کره جنوبی در رده بندی کلی دوم شد، اما از نظر کیفیت اینترنت و رشد سرعت پهنای باند و موبایل رتبه اول را به خود اختصاص داد.

گلد توضیح داد: «یکی از دلایلی که کره جنوبی پهنای باند زیادی دارد این است که بازی در آنجا بسیار محبوب است. وی افزود که دولت این سیاست را در نظر گرفته است که در چند سال آینده به همه افراد پهن باند پرسرعت بدهد.

بهترین و بدترین کشورها برای کیفیت اینترنت

بهترین و بدترین کشورها برای کیفیت اینترنت (اعتبار تصویر: Surfshark)


کینگ اظهار داشت: «کره جنوبی مدت‌هاست که در حمایت از توسعه و استقرار خدمات و راه‌حل‌های مبتنی بر اینترنت پیشرو فعال بوده است. اضافه کردن شرکت‌های فناوری پیشرو، از جمله سامسونگ، SK و LG، و رتبه کره جنوبی جای تعجب ندارد.

بسیاری از زیرساخت های دیجیتال کره جنوبی نسبتاً جدید هستند که در تضاد با ایالات متحده است. گلد گفت: «بسیاری از زیرساخت‌های ما در ایالات متحده 30، 40 سال قدمت دارند و ارتقاء نیافته‌اند. «بسیاری از کشورهای جدیدتر و با رشد بالا در چند سال گذشته چیزهای جدیدی را در محل قرار داده یا ارتقا داده اند. این تفاوت زیادی ایجاد میکند.”

در حالی که مطالعه Surfshark ممکن است عده ای را مجذوب خود کند، گلد هشدار داد که کیفیت زندگی دیجیتالی می تواند یک چیز بسیار ذهنی باشد. او گفت: «آنچه شما به آن نیاز دارید و آنچه که من نیاز دارم، ممکن است بسیار متفاوت از چیزی باشد که بچه های ما نیاز دارند.

علاوه بر این، یافته‌های Surfshark ممکن است برای افراد خارج از کشورهای مورد مطالعه جالب‌تر از افراد حاضر در آن باشد. جف کاگان، تحلیلگر فناوری مشاهده کرد: «کاربران در هر کشوری معمولاً از چیزهایی که دارند خوشحال هستند، حتی اگر آنچه دارند بهتر یا بدتر از سایر کشورها باشد.

او به TechNewsWorld گفت: «در حالی که برخی کشورها سریع‌تر از سایرین هستند، کاربران نمی‌دانند یا اهمیتی نمی‌دهند. بنابراین، در حالی که این مطالعات همیشه برای فکر کردن و صحبت کردن در مورد آنها سرگرم کننده است، من فکر نمی کنم که آنها هیچ تفاوتی در رضایت کاربران ایجاد کنند.منبع