درخواست سرمایه گذاران متا برای احیای پرونده کلاهبرداری کمبریج آنالیتیکا

سرمایه گذاران گفتند که در ژوئیه 2018 زمانی که قیمت سهام فیس بوک پس از اینکه شرکت اعلام کرد رشد کاربران پس از عمومی شدن شدت نقض کاهش یافته کاهش یافت، متحمل ضرر شدند.

سرمایه گذاران متا پلتفرم رسماً از دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده درخواست کردند که یک اقدام دسته جمعی پیشنهادی را احیا کند که والدین فیس بوک را به پنهان کردن یک نقض جدی حریم خصوصی متهم می کند که به یک شرکت مشاوره سیاسی اجازه می دهد اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری کند.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع جاشوا لیپشوتز، وکیل متا در پاسخ به این که این شرکت به اندازه کافی فاش کرده است که حملات سایبری رخ داده است و در آینده نیز رخ خواهد داد، پاسخ داد.

لیپشوتز پاسخ داد که حتی اگر تحریفاتی وجود داشته باشد، سرمایه گذاران همچنان باید نشان دهند که متا قصد اشتباهی داشته است.

فیس بوک بیش از 5 میلیارد دلار (نزدیک به 41270 کرور) جریمه به مقامات ایالات متحده برای کمبریج آنالیتیکا پرداخت کرد. این شرکت با پرداخت 725 میلیون دلار (نزدیک به 6000 کرور) برای حل و فصل شکایت کاربران فیس بوک در ماه دسامبر موافقت کرد.

© تامسون رویترز 2023

در جلسه روز چهارشنبه، تام گلدشتاین، وکیل سرمایه گذاران، به هیئتی متشکل از سه قاضی گفت که حکم داویلا باید لغو شود، زیرا فیس بوک گزارش های خبری را کم اهمیت جلوه داده و اقدام قاطعانه ای انجام نداده است.


سری گوشی‌های هوشمند گلکسی اس 23 سامسونگ در اوایل این هفته عرضه شد و گوشی‌های رده بالای این شرکت کره‌ای در هر سه مدل شاهد چند ارتقاء بودند. در مورد افزایش قیمت ها چطور؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

سرمایه گذاران ادعا کردند که فیس بوک، همانطور که این شرکت شناخته می شد، در سال 2016 با توصیف نقض داده ها به عنوان یک “خطر” صرف، آنها را گمراه کرد، در حالی که می دانست کمبریج به داده های کاربران دسترسی داشته است.

ادوارد داویلا، قاضی ناحیه ایالات متحده در سال 2020 حکم داد که اظهارات فیس بوک نادرست نیست زیرا استفاده از داده های کمبریج در سال 2015 در اخبار منتشر شده بود.

این درخواست در جریان بحث های شفاهی روز چهارشنبه در برابر نهمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در سانفرانسیسکو بر سر رسوایی کمبریج آنالیتیکا، که در آن به داده های 87 میلیون کاربر دسترسی داشت، ارائه شد.

بابی گفت: “اگر آنها یک مورد فیشینگ توسط یک جوان 18 ساله که در زیرزمین والدینش نشسته است داشته باشند، درست است.” اما با توجه به ماهیت نشت به کمبریج مفید نیست.

مارگارت مک‌کئون و جی بابی، قاضی‌های مداری، شک داشتند و آن افشاگری‌ها را «غیره‌ای» خواندند و پیشنهاد کردند که ممکن است برای سرمایه‌گذاران معنی‌دار نباشد.

او گفت: «معقول نیست که این شرکت در تلاش برای گمراه کردن مردم در مورد چیزی است که مردم قبلاً می‌دانستند.