در اینجا آنچه مایکروسافت می تواند در معامله 69 میلیارد دلاری Activision پس از ممنوعیت بریتانیا انجام دهد، آورده شده است

سایر رگولاتورها چطور؟

دادگاه پرونده را برای بررسی بیشتر به تنظیم کننده بازگرداند. سپس مایکروسافت می تواند امتیازات جدیدی ارائه دهد.

اگر اتحادیه اروپا با آن مخالفت کند، مایکروسافت با یک نبرد سخت روبه‌رو می‌شود و می‌تواند تصمیم بگیرد که ضررهای خود را کاهش دهد، حتی اگر این به معنای پرداخت هزینه سنگین 3 میلیارد دلاری (تقریباً 2450 روپیه) اکتیویژن باشد.

CAT پرونده را برای بررسی مجدد ارسال کرد و CMA موافقت کرد که راه حل جدیدی را بپذیرد که به موجب آن FNZ می تواند GBST را بفروشد و سپس قطعاتی از آن را پس بگیرد.

متا، مالک فیس بوک، از تصمیم CMA در سال 2021 برای جلوگیری از خرید Giphy که به عنوان یک مورد آزمایشی برای تصمیم تنظیم کننده بریتانیایی برای مقابله با “Big Tech” تلقی می شود، تجدید نظر کرد.

ادوارد لین، دستیار ارشد در شرکت حقوقی Harbottle & Lewis، که در آن تمرکز ویژه او بر صنایع خلاق از جمله فیلم است، گفت: “CAT با شایستگی تصمیم CMA درگیر نخواهد شد یا یک بررسی عمده از شواهد طرفین انجام نخواهد داد.” تلویزیون، بازی های ویدیویی و موسیقی.

رگولاتورهای اروپایی تا 22 مه در مورد بزرگترین معامله بازی جهان تصمیم خواهند گرفت. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده شکایتی را برای جلوگیری از این معامله ارائه کرد که مایکروسافت اعلام کرده است که با آن مبارزه خواهد کرد.

شرکت خدمات مالی جهانی FNZ از ادغام 2019 خود با رقیب GBST درخواست اعتراض کرد. سپس رگولاتور در تحقیقات خود به ریاست مارتین کولمن، که بر پرونده مایکروسافت-اکتیویژن نیز نظارت داشت، «خطاهای احتمالی خاصی را شناسایی کرد».

روند تجدید نظر چگونه کار می کند؟

© تامسون رویترز 2023


شرکت‌های گوشی‌های هوشمند بسیاری از دستگاه‌های قانع‌کننده را در سه ماهه اول سال 2023 روانه بازار کرده‌اند. برخی از بهترین تلفن‌های عرضه شده در سال 2023 که امروز می‌توانید بخرید کدامند؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) روز چهارشنبه خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت (نزدیک به 5,64,100 کرور) شرکت سازنده Call of Duty اکتیویژن بلیزارد را به دلیل نگرانی از این که مانع از اجرای بازی های ابری شود، مسدود کرد.

این حکم پس از اینکه رگولاتور نگرانی‌های خود را در مورد بازار کنسول‌ها حل کرده بود، شوک‌آور بود، بخشی تحت سلطه پلی‌استیشن سونی و ایکس‌باکس مایکروسافت، که بازی‌های ابری را کوتوله می‌کند.

بعدش چی؟

مایکروسافت باید تا 24 مه تجدید نظر کند و ممکن است چندین ماه طول بکشد.

آیا معامله مرده است؟

چه اتفاقی برای دیگر درخواست‌های تجدیدنظر CMA افتاده است؟

همانطور که برخی از تحلیلگران پیشنهاد می کنند، مایکروسافت در این مرحله نمی تواند راه حل های جدیدی ارائه دهد، مانند پیشنهاد حذف محتوای Activision از Xbox Game Pass خود، یک سرویس اشتراک برای کاربران ایکس باکس، در بریتانیا.

لین گفت، اگر هر یک از اینها معامله را مسدود کند، ممکن است بازی تمام شود.

مایکروسافت می‌تواند به دادگاه تجدیدنظر رقابت بریتانیا (CAT)، یک نهاد قضایی مستقل، که فقط فرآیند تصمیم‌گیری CMA را بررسی می‌کند، نه محاسن ادغام، درخواست تجدیدنظر کند.

متا در یک زمینه رویه ای واحد موفق شد، اما تصمیم در غیر این صورت تایید شد. CMA ارسال‌های جدیدی را در نظر گرفت، اما به همان دیدگاه رسید و متا مجبور شد پلتفرم تصاویر متحرک Giphy را بفروشد.

لین گفت: “هدف CAT رسیدگی به موارد “سرراست” در کمتر از 9 ماه است – و مایکروسافت/اکتیویژن چیزی جز ساده نیست.”

تصمیم تنظیم کننده منعکس کننده درک ناقص از بازار است.

اگر مایکروسافت برنده شود چه اتفاقی می افتد؟

لازم نیست. مایکروسافت گفت که کاملا متعهد است و درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

جیمز گرووز، یکی از همکاران رقابت در شرکت حقوقی اروپایی فیلدفیشر، می‌گوید: «احتمال این است که بدون تغییر مادی در شرایط یا شواهد جدید، CMA به همان نتیجه‌ای برسد که اولین بار بود.»