دوربین اپتیکال جدید گوشی هوشمند ال جی با قابلیت زوم رایگان در نمایشگاه CES 2023 رونمایی می شود

ال‌جی یک مؤلفه دوربین تله فوتو جدید برای گوشی‌های هوشمند توسعه داده است که به کاربران امکان می‌دهد از فواصل طولانی بدون افت کیفیت تصویر یا ویدیو، زوم کنند. این شرکت روز سه‌شنبه ماژول دوربین زوم تله فوتو اپتیکال خود را معرفی کرد و توضیح داد که لنز زوم جدید عملکردهای تلسکوپی مشابه دوربین‌های DSLR را به کار می‌گیرد و در نتیجه کیفیت تصویر تمیز را حتی در زمان انتقال به محدوده زوم 4 یا 9 برابری خواهد داشت. ال‌جی اینوتک، زیرمجموعه قطعات الکترونیکی ال‌جی، اعلام کرد که این شرکت در نمایشگاه Consumer Electronic (CES) 2023، دوربین جدید زوم اپتیکال را به طور کامل معرفی خواهد کرد.

علاوه بر این، ال‌جی اینوتک ادعا می‌کند که ماژول دوربین جدید آن‌ها از ماژول‌های موجود نازک‌تر است، بنابراین ضربه بدنام دوربین را کاهش می‌دهد. این شرکت همچنین گفت که در حال همکاری با کوالکام است تا نرم‌افزارهای بهینه‌سازی مانند فوکوس خودکار، نوردهی خودکار و تعادل رنگ سفید خودکار را به دوربین پلتفرم Snapdragon 8 Gen 2 بیاورد.

جدیدترین‌های نمایشگاه Consumer Electronics را در Gadgets 360 در مرکز CES 2023 ما مشاهده کنید.منبع

لنزهای تله‌فوتو موجود تنها امکان زوم اپتیکال را در حین فیلم‌برداری در بزرگ‌نمایی‌های ثابت خاص، با زوم دیجیتال بین محدوده‌های بزرگ‌نمایی ثابت می‌دهند. گوشی‌های هوشمند باید چندین دوربین زوم نصب کنند تا امکان فیلم‌برداری ویدیوهای با وضوح بالا در بزرگ‌نمایی‌های مختلف را فراهم کنند.

ماژول دوربین جدید به زودی برای گوشی‌های هوشمند بزرگ عرضه می‌شود و ال‌جی قرار است این قطعه جدید را در نمایشگاه CES 2023 که از 5 ژانویه آغاز می‌شود، معرفی کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

از سوی دیگر، دوربین جدید ال‌جی همان را در یک ماژول به دست می‌آورد، بنابراین فضای بیشتری را در گوشی برای قطعات دیگر در دسترس قرار می‌دهد و همچنین کارایی باتری را بهبود می‌بخشد.

ال‌جی برای دوربین زوم اپتیکال جدید خود یک محرک زوم جدید، یک جزء دوربین که لنز را برای تغییر فاصله کانونی حرکت می‌دهد، توسعه داده است. این شرکت ادعا کرد که محرک قابلیت‌های زوم دقیق‌تر و سریع‌تری را ارائه می‌دهد. ماژول دوربین از OIS نیز پشتیبانی می کند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی LG Innotek، دوربین جدید در قسمت پشتی گوشی هوشمند نصب می‌شود و امکان زوم اپتیکال را در حین فیلم‌برداری با تمام بزرگنمایی‌های ممکن در محدوده 4x تا 9x با یک ماژول دوربین فراهم می‌کند.