دولت از اصلاحات Satcom برای استقرار سریعتر 5G رونمایی کرد. Jio، OneWeb دریافت مجوز مجوز

اصلاحات ارتباطات ماهواره ای تضمین می کند که خدمات دیجیتال به دورترین نقاط کشور برسد. وزیر ارتباطات گفت: پیش بینی می شود خدمات ارتباطات ماهواره ای طی 7 تا 8 ماه آینده راه اندازی شود.

لازم به ذکر است که خدمات پهنای باند از فضا به عنوان مرز بعدی در بازار رو به رشد ارتباطات هند مطرح می شود.

Nelco و Telesat نیز نمایش‌های موفق LEO را در کشور برای بخش‌های شرکتی، مخابراتی و دولتی به پایان رسانده‌اند. پهنای باند از بخش فضایی نیز توسط اسپیس ایکس استارلینک و پروژه کویپر آمازون به شدت مشاهده می شود.

صحنه برای برخی اقدامات ولتاژ بالا آماده است زیرا نام های بزرگی مانند Jio و OneWeb برای بخشی از بازار پرسود خدمات پهن باند مبتنی بر ماهواره در هند آماده می شوند.

این صنعت می تواند ورودی ها و نظرات خود را تا 10 نوامبر در مورد پیش نویس لایحه مخابرات 2022 به اشتراک بگذارد.

در مورد اصلاحات، وزیر گفت که برای استقرار آنتن 5G در مبلمان خیابان، مجوز SACFA (کمیته مشورتی دائمی در تخصیص فرکانس) در حال حاضر مورد نیاز نخواهد بود و این روند به صورت آنلاین انجام شده است.

در همین حال، وایشناو همچنین گفت که مشکلات با اداره تنظیم مقررات مخابرات هند (TRAI) حل شده است.

دولت روز چهارشنبه اصلاحات سیاستی جدیدی را برای خدمات ارتباطات ماهواره‌ای به منظور تسهیل رویه‌ها و ساده‌سازی فرآیندهای ترخیص کالا رونمایی کرد و صنعت مخابرات را تشویق کرد تا استقرار دکل‌های 5G را به میزان قابل توجهی سرعت بخشد.

Ashwini Vaishnaw وزیر مخابرات گفت که سرعت فعلی استقرار برج‌ها با تنها 2500 برج در هفته برای 5G “بسیار کمتر” است و باید به حداقل 10000 در هفته افزایش یابد.

روز یکشنبه، OneWeb از استقرار موفقیت آمیز 36 ماهواره پرتاب شده توسط بازوی تجاری ISRO، NewSpace India Limited (NSIL) از مرکز فضایی Satish Dhawan در سریهاریکوتا، هند خبر داد.

بخش مخابرات همچنین یک طرح تخصیص فرکانس ملی (NFAP)، سند اصلی برای برنامه ریزی فرکانس رادیویی، حراج طیف و سیاست گذاری دولتی را منتشر کرد.

وزارت مخابرات همچنین سه باند را برای ارتباطات میدان نزدیک، مانند شارژرهای قابل حمل و وسایل الکترونیکی مرتبط با خودرو، به طور کامل حذف کرده است. این شامل باند 865-868 مگاهرتز (برای اینترنت اشیا و ارتباطات ماشین با ماشین)، 433 – 434.7 مگاهرتز (تجهیزات داخل خودرو) و باند دیگری برای شارژرهای القایی بدون تماس است.

وزیر گفت که مجوز جیو نیز روز چهارشنبه تایید شده است. OneWeb مجوز دریافت کرده است، در حالی که SpaceX Starlink ایلان ماسک اکنون درخواست داده است.

ویشناو با بیان اینکه مجوزها اعطا شده است، گفت: “حدود 3 تا 4 ماه زمان لازم است تا TRAI رگولاتور مخابراتی توصیه خود را در این مورد ارائه دهد. پس از آن، هر روند حراج یا سایر فرآیندها را باید دنبال کنیم.” به پنج نهاد در حال حاضر.

با این حال، او از بیان اینکه چه عواقبی برای آن دسته از شرکت‌هایی که به فراخوان دولت برای تسریع استقرار برج‌های 5G توجه نمی‌کنند، کوتاهی کرد.

OneWeb – شرکت ارتباطات ماهواره‌ای مدار پایین زمین (LEO) که Bharti Global بزرگترین سرمایه‌گذار آن است – اعلام کرد که متعهد است تا سال 2023 اتصال در طول و عرض هند را فراهم کند.

Vaishnaw صنعت مخابرات را برای استقرار آهسته دکل‌های 5G به کار گرفت و گفت که دولت تمام تلاش خود را در ایجاد اصلاحات بخشی انجام داده است و اکنون این صنعت بر عهده این صنعت است که گام بردارد و سهم خود را در ارائه سریعتر 5G انجام دهد.

برخی از اصلاحات رویه‌ای مربوط به Satcom شامل مجوزهای نصب پایانه‌های VSAT بر روی هر وسیله نقلیه سیار می‌شود، بنابراین «فرایندهای دست و پا گیر» فعلی، خود گواهی آنتن‌ها، و ساده‌سازی فرآیند NOCC با رویه‌ای ساده‌شده که زمان‌بندی‌ها را از ۸ کاهش می‌دهد. ماه در حال حاضر تا 6 هفته


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

پیش‌نویس لایحه مخابرات انتظار می‌رود در جلسه موسمی ۲۰۲۳ پارلمان به تصویب برسد. اعضای کمیته دائمی تصمیم گرفته اند که این لایحه را در قالب پیش نویس آن بررسی کنند “تا هر گونه بازخوردی که ارائه می دهند، قبل از ارسال به مجلس، قابل ادغام باشد”.