دیزنی به دادگاه مراجعه می‌کند تا با سیستم صورت‌حساب درون‌برنامه‌ای گوگل به چالش قانونی بپردازد.

در آن زمان، Tinder-owner Match Group و استارت‌آپ‌های هندی از سازمان دیده‌بان خواسته بودند تا سیستم جدید صورت‌حساب انتخاب کاربر (UCB) گوگل را که به گفته آنها ضدرقابتی است، بررسی کند.

© تامسون رویترز 2023


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در اکتبر 2022، CCI یک جریمه 113 میلیون دلاری (تقریباً 878 کرور روپیه) بر Google اعمال کرد و گفت که باید اجازه استفاده از صورت‌حساب شخص ثالث را بدهد و توسعه‌دهندگان را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای خود که کمیسیون 15 درصد دریافت می‌کند، متوقف کند. تا 30 درصد

Match و بنیاد اتحاد دیجیتال هند استدلال کردند که این به این معنی است که گوگل از دستورالعمل ضد انحصار قبلی که به آن دستور داده بود چنین شرایط “ناعادلانه و نامتناسب” را اعمال نکند، پیروی نکرده است.

گوگل بعداً شروع به ارائه UCB کرد تا امکان پرداخت‌های جایگزین در کنار Google را هنگام خرید محتوای دیجیتال درون برنامه‌ای فراهم کند، اما برخی از شرکت‌ها شکایت داشتند که سیستم جدید همچنان «هزینه خدمات» بالایی را بین 11 تا 26 درصد اعمال می‌کند.

یک منبع آگاه روز سه شنبه به رویترز گفت که والت دیزنی در یک چالش حقوقی مداوم علیه سیستم صورتحساب درون برنامه ای گوگل به دادگاهی در هند مراجعه کرده است.

گوگل که هند را یک بازار کلیدی در حال رشد می داند، قبلا گفته بود که هزینه خدمات از سرمایه گذاری در فروشگاه برنامه گوگل پلی و سیستم عامل موبایل اندروید پشتیبانی می کند و تضمین می کند که آن را به صورت رایگان توزیع می کند و ابزارهای توسعه دهنده و خدمات تحلیلی را پوشش می دهد.

در ماه مه، پس از اینکه برخی از شرکت‌ها ادعا کردند هزینه خدماتی که شرکت آمریکایی برای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای دریافت می‌کند، ناقض دستورالعمل قبلی ضد انحصار است، ناظر رقابت این کشور تحقیقی را در مورد گوگل آغاز کرد.