روایت دیجیتالی کتاب اپل اعلام شد، به نویسندگان مستقل و ناشران کوچک اجازه می دهد کتاب های صوتی بسازند

اپل می گوید با Draft2Digital و Ingram CoreSource برای تولید و توزیع کتاب های صوتی تبدیل شده شریک شده است. با این حال، اعلام کرد که ناشران و نویسندگان حقوق کتاب صوتی را حفظ خواهند کرد و در صورت تمایل می توانند نسخه های دیگری از کتاب صوتی را منتشر کنند. به گفته این شرکت، فروشگاه اپلیکیشن محدودیت‌های قیمت عمده‌فروشی را اعمال خواهد کرد و توزیع این کتاب‌های صوتی از طریق Apple Books و کتابخانه‌های عمومی یا دانشگاهی انجام خواهد شد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

این شرکت می‌گوید دو دستیار صوتی دیگر به نام‌های هلنا و میچل را برای کتاب‌های غیرداستانی به همراه خواهد داشت. قابل ذکر است، این سرویس در حال حاضر فقط به زبان انگلیسی در دسترس است.

کاربران همچنین می‌توانند روایت هوش مصنوعی را در اپلیکیشن Books جستجو کنند و فهرستی از رمان‌های عاشقانه را با «روایت شده توسط Apple Books» دریافت خواهند کرد. همچنین نام خاص راوی مصنوعی مورد استفاده یعنی مدیسون یا جکسون را نشان می‌دهد که می‌خواند: “این کتاب صوتی Apple Books است که با صدای دیجیتال بر اساس راوی انسانی روایت می‌شود.” علاوه بر این، این فهرست شامل کتاب‌های صوتی رایگان و پولی و صداهای مصنوعی نیز می‌شود.

جدیدترین‌های نمایشگاه Consumer Electronics را در Gadgets 360 در مرکز CES 2023 ما مشاهده کنید.منبع

قابلیت روایت دیجیتال در دو صدای دیجیتال مدیسون و جکسون در دسترس خواهد بود. این صداها ژانرهای عاشقانه و داستانی از جمله ادبی، تاریخی و داستانی زنانه را پوشش خواهند داد. اپل می‌گوید این ویژگی در حال حاضر از داستان‌های معمایی و هیجان‌انگیز، علمی تخیلی و فانتزی پشتیبانی نمی‌کند.

اپل بوکز، اپلیکیشن این شرکت که به کاربران اجازه می‌دهد کتاب‌های الکترونیکی را در دستگاه‌های خود بخوانند، از یک ویژگی مجهز به هوش مصنوعی برای تبدیل عناوین به کتاب صوتی پشتیبانی می‌کند. به گفته اپل، ویژگی «روایت دیجیتال» با کاهش هزینه‌های ناشران و نویسندگان، تولید کتاب‌های صوتی را در دسترس‌تر می‌کند. این شرکت از سنتز صوتی با قابلیت هوش مصنوعی برای خواندن کتاب و تبدیل آنها به صدا استفاده خواهد کرد. این ویژگی در حال حاضر برای کتاب‌های عاشقانه و داستانی انگلیسی در دسترس است و بعداً در ژانرهای غیرداستانی نیز عرضه خواهد شد.

شرکت کوپرتینویی جزئیات فناوری جدید روایت دیجیتالی را در صفحه پشتیبانی خود به اشتراک گذاشت و اظهار داشت که با کاهش هزینه و پیچیدگی تولید برای نویسندگان و ناشران، «ایجاد کتاب‌های صوتی برای همه قابل دسترس‌تر خواهد بود». غول فناوری می گوید که این ویژگی در حال حاضر برای کتاب های عاشقانه و تخیلی در دسترس است و شرکت در حال حاضر کتاب های الکترونیکی را در این ژانرها می پذیرد.