رگولاتور بازی آنلاین چین به 27 بازی ویدیویی جدید از جمله Tencent و NetEase مجوز اعطا کرد.

تأیید بازی‌های وارداتی در دسامبر گذشته، پایان سرکوب صنعت بازی‌های ویدیویی توسط چین بود که در آگوست سال 2021 آغاز شد، زمانی که قانون‌گذاران روند تأیید بازی را به حالت تعلیق درآوردند. رگولاتورها برای اولین بار در آوریل 2022 صدور مجوز بازی برای بازی های داخلی را از سر گرفتند.

Tencent، بزرگ‌ترین ناشر بازی‌های ویدیویی در جهان، برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای ساخت نرم‌افزار واقعیت مجازی و سخت‌افزار در واحد XR «واقعیت توسعه‌یافته» داشت که در ژوئن سال گذشته در بحبوحه علاقه‌مندی جهانی به مفهوم متاورس دنیای مجازی راه‌اندازی کرد.

این دومین دسته از بازی‌های آنلاین خارجی است که اخیراً مجوز انتشار را در چین دریافت می‌کنند، تنها سه ماه پس از تایید رگولاتوری اولین دسته در دسامبر. سرکوب بازی های آنلاین توسط چین، روند تأیید بازی های ویدیویی خارجی را به مدت 18 ماه بین سال های 2021 تا 2022 متوقف کرده بود.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

XD Inc مجوز دو بازی موبایل به نام های Gorogoa و Wizard of Legend را دریافت کرد. از دیگر عناوین قابل توجه تایید شده توسط چین از طریق این دسته می توان به یک بازی موبایلی به نام Fairy Tale: Fighting و یک بازی کنسولی با نام Yo-kai Watch 4 اشاره کرد.

طبق فهرستی که رگولاتور روز دوشنبه منتشر کرد، در میان بازی‌های آنلاین وارداتی که توسط اداره ملی مطبوعات و انتشارات تایید شده، حداقل یکی از بازی‌های Tencent به نام Merge Mansion است. NetEase حداقل یک بازی موبایلی به نام Audition: Everybody Party را تایید کرد، در حالی که Bilibili مجوز بازی به نام Shanyao را دریافت کرد! یوجونشانو.

ماه گذشته، گزارش شد که Tencent در حال مذاکره با Meta Platforms برای توزیع خط هدست واقعیت مجازی Meta Quest خود در چین است.

تنظیم‌کننده بازی‌های آنلاین چین روز دوشنبه مجوز ۲۷ بازی خارجی را در ماه مارس صادر کرد، از جمله عناوینی که قرار است توسط Tencent Holdings، NetEase و Bilibili منتشر شوند.