سازمان دیده بان شرکت استرالیا مجوز خدمات مالی FTX استرالیا را به حالت تعلیق درآورد

ASIC در بیانیه خود می افزاید: «مجوز FTX استرالیا به آن اجازه داد تا قبل از اجرایی شدن تعلیق، معامله کند، بازاری ایجاد کند و توصیه های کلی مربوط به مشتقات و قراردادهای ارزی را به مشتریان خرده فروشی و عمده فروشی ارائه دهد».

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که هفته گذشته امپراتوری رمزنگاری Sam Bankman-Fried سقوط کرد، زیرا معامله‌گران برای برداشت انبوه وجوه خود در مواجهه با کسری ترازنامه 8 میلیارد دلاری FTX (تقریباً 64945 کرور) عجله داشتند.

FTX FTX استرالیا را در مارس 2022 در سیدنی راه‌اندازی کرد. سم بانکمن-فرید، مدیر عامل وقت آن زمان گفت: «ما هیجان‌زده هستیم که محصولات و خدمات نوآورانه FTX را به بازار استرالیا بیاوریم. “تاسیس FTX استرالیا باید به همه مشتریان محلی ما اطمینان دهد که بر روی یک پلت فرم ثبت شده و دارای مجوز معامله می کنند.”


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع پیامدهای FTX بر صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سراسر جهان، از جمله صرافی‌های استرالیا تأثیر گذاشته است. برای مثال، Digital Surge، صرافی مستقر در بریزبن، در 16 نوامبر اعلام کرد که برداشت ها را به دلیل سرریزی از سقوط FTX به حالت تعلیق درآورده است. Digital Surge در پیامی در وب‌سایت خود گفت: «به دلیل تأثیرات مدیریت FTX استرالیا، ما نمی‌توانیم به طور معمول تجارت کنیم و تمام سپرده‌ها و برداشت‌ها را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده‌ایم».

رگولاتور شرکتی گفت: ASIC این وضعیت را از نزدیک رصد می کند و به طور منظم با تنظیم کننده های بین المللی و مدیران خارجی صحبت می کند. “ASIC مشتریان FTX استرالیا را تشویق می کند تا وضعیت را به دقت بررسی کنند و مراقب به روز رسانی های گروه FTX و همچنین مدیران FTX استرالیا در وب سایت KordaMentha باشند.”

ناظر شرکتی استرالیا، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC)، مجوز خدمات مالی بازوی محلی صرافی ارزهای دیجیتال سقوط کرده FTX را به حالت تعلیق درآورد. طبق بیانیه ای که ASIC منتشر کرده است، FTX استرالیا می تواند تا 19 دسامبر به ارائه “خدمات مالی محدود مربوط به خاتمه مشتقات موجود با مشتریان” ادامه دهد. این شرکت در 11 نوامبر پس از اینکه شرکت مادر آن، FTX Trading، و برخی دیگر از شرکت های وابسته دیگر برای ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده ثبت نام کردند، به طور داوطلبانه اداره شد.