سامسونگ اعلام کرد که در حال برنامه ریزی برای راه اندازی اولین خط تست تراشه در ژاپن برای بسته بندی تراشه های پیشرفته است

یکی از افراد گفت اگرچه جزئیات هنوز نهایی نشده است، از جمله زمان بندی، سرمایه گذاری احتمالاً 75 میلیون دلار (تقریباً 615 کرور) خواهد بود.

این اولین خط آزمایشی برای سامسونگ، بزرگترین سازنده تراشه های حافظه در جهان، در ژاپن خواهد بود. این امر همچنین در شرایطی رخ می دهد که ایالات متحده به طور فزاینده ای از متحدان خود می خواهد برای مقابله با قدرت رو به رشد چین در زمینه چیپ ها و فناوری پیشرفته با یکدیگر همکاری کنند.

با این حال، یکی از افراد گفت که رایزنی ها هنوز در مراحل اولیه است و افزود که شرکت کره جنوبی در حال بررسی گزینه های مختلف است و هیچ چیزی قطعی نشده است.

© تامسون رویترز 2023


Oppo Find N2 Flip که به تازگی راه اندازی شده است، اولین گوشی تاشوی این شرکت است که در هند معرفی شده است. اما آیا آن چیزی که برای رقابت با Samsung Galaxy Z Flip 4 لازم است را دارد؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع دو نفر از این افراد گفتند که سامسونگ به دنبال تعمیق همکاری با شرکت های ژاپنی است. یکی از آنها گفت که ژاپن به دلیل هزینه های نسبتاً پایین نیروی کار و حضور سازندگان پیشرو تجهیزات و مواد تراشه جذاب است که به سامسونگ امکان دسترسی به “اکوسیستم” محلی را می دهد.

ژاپن روز جمعه اعلام کرد که صادرات 23 نوع ابزار ساخت تراشه را محدود می کند و کنترل های تجاری فناوری خود را با فشار ایالات متحده برای محدود کردن توانایی چین در ساخت تراشه های پیشرفته هماهنگ می کند.

پنج نفر گفتند که سامسونگ کره جنوبی در حال بررسی راه اندازی یک خط آزمایش تراشه در ژاپن است تا تجارت بسته بندی پیشرفته خود را تقویت کند و روابط نزدیک تر با سازندگان ژاپنی تجهیزات و مواد نیمه هادی ایجاد کند.

به گفته چهار نفر از این افراد، سامسونگ به دنبال ایجاد این مرکز در استان کاناگاوا، در مجاورت توکیو است، جایی که در حال حاضر یک مرکز تحقیق و توسعه (R&D) دارد، به گفته چهار نفر از افراد، که همه آنها به دلیل عمومی نبودن اطلاعات از معرفی شدن خودداری کردند.