سامسونگ با کاهش 32 درصدی سود در سه ماهه سوم به دلیل تقاضای کمتر برای قطعات الکترونیکی و تراشه های حافظه

کانترپوینت ریسرچ اعلام کرد که محموله‌های تخمینی گوشی‌های هوشمند توسط کسب‌وکار موبایل سامسونگ در سه ماهه سوم حدود 66 میلیون نفر بوده است که 5 درصد کاهش نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد، زیرا سامسونگ گوشی‌های تاشو پرچمدار جدید خود را در طول سه ماهه عرضه کرد.

گرگ رو، سرپرست تحقیقات هیوندای موتور، می گوید: «سامسونگ به خطوط تولیدی با سهم بالایی از قراردادهای بلندمدت، تسلط بر بازار انحصاری و برندی ممتاز با ترجیح مصرف کنندگان بالا نیاز دارد، اما هنوز برای رسیدن به آن نیاز به زمان دارد.

پارک سونگ سون، تحلیلگر در Cape Investment & Securities گفت: “تجارت تراشه های حافظه بدتر از حد انتظار است، محموله های تراشه های DRAM ممکن است نسبت به سه ماهه دوم با درصد بیشتری کاهش یابد.”

به گفته این شرکت، سود تخمینی در ژوئیه تا سپتامبر به 10.8 تریلیون وون (تقریبا 62900 کرور روپیه) کاهش یافت – اولین کاهش سالانه در سه سال اخیر – از 15.8 تریلیون وون (تقریباً 92000 کرور روپیه) در سال گذشته. در انتشار درآمد اولیه

پارک گفت: “سرمایه گذاران علاقه مند خواهند بود که بشنوند که آیا سامسونگ کاهش سرمایه را در نظر می گیرد یا برای تعمیر و نگهداری تجهیزات تراشه زیادی برنامه ریزی می کند یا استراتژی سودآوری را دنبال می کند. این وضعیت عرضه تراشه را نشان می دهد.”

رو اضافه کرد که صفحات نمایش تاشو و فرآیندهای پیشرفته ریخته گری برای این شرکت “مهم” هستند تا کمتر در معرض رکود اقتصادی قرار بگیرند.

سهام این شرکت که در سال جاری نزدیک به 30 درصد کاهش یافته است، در معاملات صبحگاهی 0.2 درصد افزایش یافت، در حالی که در بازار گسترده تر، 0.3 درصد کاهش داشت.

نتیجه 8.5 درصد کمتر از 11.8 تریلیون KRW (تقریبا 68700 کرور) SmartEstimate از Refinitiv بود.

سامسونگ، برترین سازنده تراشه‌های حافظه، گوشی‌های هوشمند و تلویزیون‌ها در جهان، برای تقاضای مصرف‌کنندگان جهانی به‌عنوان معضلی مطرح است و نتایج اولیه ناامیدکننده‌اش به انبوه کاهش‌های درآمد و پیش‌بینی‌های تیره‌کننده می‌افزاید.

تحلیلگران انتظار دارند که قیمت تراشه های حافظه در سه ماهه جاری به کاهش خود ادامه دهد و باعث کاهش بیشتر سود سه ماهه چهارم سامسونگ شود. انتظار نمی رود تقاضا تا اوایل سال آینده بهبود یابد.

در حالی که رکود اقتصادی باعث کاهش تقاضا برای دستگاه‌های الکترونیکی و تراشه‌های حافظه موجود در آن‌ها شد، سامسونگ الکترونیکس روز جمعه افت 32 درصدی درآمد عملیاتی سه ماهه خود را بدتر از حد انتظار اعلام کرد. تحلیلگران گفتند که محموله‌های تراشه‌های حافظه سامسونگ به احتمال زیاد کمتر از انتظارات قبلی کاهش یافته است و قیمت‌ها ممکن است در این سه‌ماهه بیشتر کاهش یابد، زیرا مشتریان نسبت به افزایش تورم، نرخ‌های بهره بالاتر و تأثیر حمله روسیه به اوکراین واکنش نشان می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، یکی از مدیران اجرایی روز چهارشنبه در ایالات متحده به خبرنگاران گفت که سامسونگ در حال حاضر در مورد کاهش تولید تراشه حافظه بحث نمی کند.

سامسونگ قرار است درآمدهای دقیق خود را در 27 اکتبر منتشر کند، زمانی که مدیران اجرایی نیز جلسات توجیهی را برای رسانه ها و تحلیلگران ارائه خواهند کرد.

Chipmaker Advanced Micro Devices روز پنجشنبه تخمین درآمد سه ماهه سوم را ارائه کرد که حدود یک میلیارد دلار کمتر از پیش بینی قبلی در مورد تقاضای ضعیف رایانه های شخصی بود، که نشان می دهد افت تراشه می تواند بسیار بدتر از حد انتظار باشد.

سامسونگ گفت: درآمد سه ماهه احتمالاً 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به 76 تریلیون KRW (تقریباً 62,61,25,000 روپیه) رسیده است.

به نظر می رسد روند مذاکرات قیمت نشان می دهد که تقاضای مشتریان به سرعت در طول سه ماهه بدتر شده است.”

شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان کمربندهای خود را محکم کرده‌اند و خریداران تراشه‌های حافظه مانند سازندگان گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی از خریدهای جدید خودداری می‌کنند و از موجودی موجود استفاده می‌کنند، محموله‌ها را کاهش می‌دهند و چرخه صنعت را آغاز می‌کنند.

لیز لی، معاون مدیر کانترپوینت، گفت: «بازار رده بالا و ممتاز علیرغم تیرگی اقتصادی اخیر، نسبتاً انعطاف پذیر است و تقاضای زیادی دارد. در ایالات متحده، “فروش اولیه برای سری گلکسی Z4 بیشتر از فروش سری گلکسی Z3 بود.”

رقیب Micron هفته گذشته به اولین سازنده تراشه های حافظه تبدیل شد که رسما برنامه های سرمایه گذاری خود را برای سال آینده قطع کرد و رقیب بزرگتر SK Hynix به کاهش احتمالی سرمایه گذاری اشاره کرد.

تحلیلگران می گویند که سامسونگ در غیاب سهم بیشتر در تولید قراردادهای بلندمدت تراشه، بیش از حد در معرض تقاضای مشاغل وابسته مانند تلفن های همراه و تراشه های حافظه است که در برابر رکود اقتصادی آسیب پذیر هستند.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

تقاضای تلفن رده بالا