سامسونگ موافقت خود را با پرداخت 150 میلیون دلار برای حل و فصل دعاوی ثبت اختراع در مورد فناوری LED اعلام کرد

نانوکو و یکی از سرمایه گذاران این شرکت روز جمعه گفتند که سامسونگ الکترونیکس موافقت کرده است که 150 میلیون دلار (تقریبا 1237 کرور روپیه) به شرکت فناوری نانو انگلیسی Nanoco Technologies برای حل و فصل دعاوی مربوط به حق اختراع در مورد فناوری استفاده شده در تلویزیون های LED سامسونگ بپردازد.

پرونده Nanoco Technologies Ltd علیه Samsung Electronics، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شرقی تگزاس، شماره 2:20-cv-00038 است.

نقاط کوانتومی نانوکو نور پس زمینه نمایشگرهای LED را بدون استفاده از فلزات سنگین سمی مانند کادمیوم بهبود می بخشد. این شرکت در سال 2020 از سامسونگ شکایت کرد و مدعی شد که غول فناوری کره ای پس از دریافت نمونه هایی از فناوری آن در خلال گفتگوها در مورد همکاری احتمالی، کپی کرده است.

شرکت تامین مالی دعوی حقوقی مستقر در نانوکو و شیکاگو GLS Capital در بیانیه‌ای اعلام کرد که این توافق که شامل توافقنامه مجوز و “انتقال برخی پتنت‌ها” است، دعاوی در ایالات متحده، آلمان و چین را حل می‌کند.

© تامسون رویترز 2023


سری گوشی‌های هوشمند گلکسی اس 23 سامسونگ در اوایل این هفته عرضه شد و گوشی‌های رده بالای این شرکت کره‌ای در هر سه مدل شاهد چند ارتقاء بودند. در مورد افزایش قیمت ها چطور؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

تأمین مالی شخص ثالث در پرونده های قضایی در سال های اخیر به طور فزاینده ای رایج شده است، اگرچه جزئیات در مورد سرمایه گذاری های خاص به ندرت منتشر می شود. منتقدانی مانند اتاق بازرگانی ایالات متحده هشدار داده‌اند که این رویه باعث می‌شود که چه کسی دعوای قضایی را هدایت کند و دعاوی غیرضروری را ترویج کند. حامیان می گویند که می تواند زمین بازی را یکسان کرده و عدالت را ترویج کند.

برای نانوکو: مایکل نیومن، جیم وودرسکی، مایکل رنو، تام وینتنر و مت گالیکا از مینتز، لوین، کوهن، فریس، گلوفسکی و پوپئو

گیل گفت، شرکت زیرمجموعه GLS Celerity IP به طور جداگانه تلاش های شرکت فناوری تایوانی Asustek Computer را برای اعمال پتنت های بی سیم 3G، 4G و 5G خود مدیریت می کند.

برایان تنر، مدیرعامل نانوکو در بیانیه‌ای گفت که تامین مالی GLS Capital به ما این امکان را می‌دهد که ادعاهای خود را در شرایط برابر در برابر یک دشمن بزرگ‌تر پیگیری کنیم.

نمایندگان سامسونگ بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

آدام گیل، یکی از بنیانگذاران GLS گفت که نانوکو بیش از 60 درصد از درآمد حاصل از تسویه حساب را دریافت خواهد کرد، اما از ارائه جزئیات بیشتر در مورد موافقتنامه مالی خود خودداری کرد. او گفت که این شرکت “مفتخر” است که از نانوکو در این مناقشه حمایت کرده است.

سامسونگ و نانوکو ماه گذشته در آستانه دادگاه فدرال تگزاس به دادگاه فدرال تگزاس گفتند که برای حل و فصل اختلافات توافق کرده‌اند، اما در آن زمان هیچ شرایطی فاش نشد.

برای سامسونگ: گرگ آرواس، اد دونوان و جین هفرنان از Kirkland & Ellis.

شکایت تگزاس حاکی از آن است که سامسونگ شروع به استفاده از فناوری نانوکو در تلویزیون‌های پیشرفته QLED کرد که در سال 2017 عرضه شدند.