سرمایه‌گذاران خطرپذیر در میان زمستان رمزنگاری‌شده پول به استارت‌آپ‌های بلاک‌چینی در ارزهای دیجیتال می‌ریزند


این همه عذاب و غم نیست.

حتی در حالی که بخش ارزهای دیجیتال در زمستان تیره و تار می لرزد، سرمایه گذاران خطرپذیر با سرعتی که از رکورد سال گذشته پیشی می گیرد، پول به استارت آپ های ارز دیجیتال و بلاک چین می ریزند.

بر اساس داده های PitchBook، در نیمه اول سال، VCها 17.5 میلیارد دلار (تقریبا 139600 کرور) روی چنین شرکت هایی شرط بندی کردند. این سرمایه گذاری را در مسیر رسیدن به رکورد 26.9 میلیارد دلاری (تقریباً 2,14,630 کرور) در سال گذشته قرار می دهد که زمان گرمتر و شادتری برای بیت کوین و شرکا بود.

رودریک ون در گراف، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری هنگ کنگ Lemniscap که بر روی رمزارز و بلاک چین تمرکز دارد، گفت: “شرایط فعلی بازار – من فکر نمی کنم که سرمایه گذاران را نگران کند.” سرمایه موجود بسیار زیاد است.

صندوق‌های VC به شرکت‌های جوانی که معتقدند چشم‌انداز رشد قوی دارند، تأمین مالی ارائه می‌کنند. این داده‌ها حاکی از یک ایمان قوی به آینده فناوری‌های رمزنگاری و بلاک چین است، علی‌رغم 6 ماه کبودی برای صنعت.

ضربات مضاعف اقتصاد کلان و انفجارهای بزرگ در پروژه‌های بزرگ امسال باعث شده است که بیت کوین نسبت به رکورد نوامبر (تقریباً 55 میلیون روپیه) حدود 65 درصد سقوط کند و ارزش کلی بازار کریپتو با دو سوم کاهش به میزان قابل توجهی کاهش یابد. 1 تریلیون دلار (تقریباً 7979600 کرور).

شرکت‌ها با کاهش قیمت‌ها لرزیدند و صرافی بزرگ ایالات متحده Coinbase Global و پلتفرم NFT OpenSea در میان صرافی‌هایی بودند که صدها کارگر را اخراج کردند.

با این حال، برخی از VC ها از غم و اندوه کنار می روند، و بسیاری از صندوق های جنگی قابل توجهی استفاده می کنند زیرا ایمان آنها به فناوری زیربنایی پشت سکه های کریپتو همچنان قوی است.

اگرچه همه سرمایه گذاران در مواجهه با قتل عام کریپتوها چندان خوش بین نیستند، به هیچ وجه.

دیوید سیمر، مدیر عامل شرکت مدیریت ارزهای دیجیتال Wave Financial در کالیفرنیا، گفت نشانه هایی از عقب نشینی از ارزش گذاری های بسیار بالای شرکت های رمزنگاری در سال گذشته وجود دارد.

“این خیلی بدتر خواهد شد – ما چند ماه به این چرخه رسیده ایم. در آخرین چرخه درد کسانی که به دنبال بودجه بودند حدود 12 ماه بود.”

کانون آمریکایی

آمریکای شمالی که مدت‌ها کانون معاملات VC بود، با حدود 11.4 میلیارد دلار (تقریبا 90990 کرور) در شش ماه منتهی به ژوئن، در مقابل 15.6 میلیارد دلار (تقریبا 124510 کرور) برای کل، دوباره کانون فعالیت‌ها بوده است. سال گذشته

این اعداد با فعالیت عمومی VC در ایالات متحده متفاوت است، جایی که معاملات در نیمه اول از 158.2 میلیارد دلار (تقریبا 1262700 کرور) در مدت مشابه سال گذشته به 144.2 میلیارد دلار (تقریبا 1150950 کرور) کاهش یافت. شرایط و آشفتگی بازار سرمایه گذاری سرد است.

رومی مورالس، مدیر سرمایه‌گذاری در گروه ارز دیجیتال، یکی از شرکت‌های بزرگ آمریکایی، گفت که این داده‌ها نشان‌دهنده ایمان قوی‌تر به بخش کریپتو و بلاک چین است.

“قبلاً خطر وجودی در فضا وجود داشت – اینکه کل صنعت قرار است از بین برود، همه اینها یک رویا بود. این دیگر اینطور نیست.”

پذیرش کریپتو به‌عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری در سال گذشته رشد کرد و استفاده از بلاک چین نیز جایگاه خود را به دست آورد – حتی اگر تغییرات انقلابی از فناوری وعده داده شده به صنایعی مانند امور مالی و کالاها گریزان باقی بماند.

در میان معاملات ارزهای دیجیتال ایالات متحده در سال 2022: 400 میلیون دلار توسط بازوی ایالات متحده صرافی FTX در ژانویه جمع آوری شد. دور جمع‌آوری سرمایه 450 میلیون دلاری (تقریباً 3600 کرور) توسط توسعه‌دهنده بلاک چین ConsenSys در ماه مارس. و 400 میلیون دلار (تقریباً 3200 کرور) توسط ناشر استیبل کوین Circle یک ماه بعد جمع آوری شد.

فعالیت در اروپا نیز قوی است، با 2.2 میلیارد دلار (تقریبا 17560 کرور روپیه) سرمایه گذاری VC در نیمه اول سال.

فیدی مستقر در لیسبون، اپلیکیشنی که برای کمک به مردم برای دریافت، نگهداری و خرج کردن بیت کوین طراحی شده است، در این ماه گفت که 4.2 میلیون دلار (تقریبا 30 کرور روپیه) در تامین مالی اولیه جمع آوری کرده است.

اوبی نووسو، یکی از بنیانگذاران آن، به رویترز گفت: «طی هفت روز ما همه تعهدات سرمایه گذاری را داشتیم. “و در کمتر از یک ماه و نیم، ما هدف اولیه جذب سرمایه را در بانک داشتیم. انجام شد.”

© تامسون رویترز 2022


کریپتوکارنسی یک ارز دیجیتال غیرقانونی است، نه یک ارز قانونی و در معرض خطرات بازار است. اطلاعات ارائه شده در این مقاله به معنای توصیه مالی، مشاوره تجاری یا هر نوع توصیه یا توصیه دیگری نیست که توسط NDTV ارائه یا تأیید شده است. NDTV مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از هر گونه سرمایه گذاری بر اساس توصیه ها، پیش بینی ها یا سایر اطلاعات موجود در مقاله ندارد.منبع