سرمایه گذاران توییتر ایلان ماسک عبارتند از جک دورسی، شاهزاده سعودی، سازمان سرمایه گذاری قطر


ایلان ماسک هفته گذشته توییتر را به مبلغ 44 میلیارد دلار با کمک وام های بانک وال استریت و سهامدارانی که موافقت کردند در ازای سهام شرکت خصوصی جدید، از علاقه خود به این سرویس رسانه اجتماعی صرف نظر کنند، خرید.

این بدان معناست که توییتر که سهام آن هفته گذشته پس از تقریباً یک دهه به عنوان یک شرکت سهامی عام حذف شد، دارای صف جدیدی از سرمایه گذاران برتر است.

شاهزاده الولید بن طلال

پرونده های نظارتی نشان می دهد که شاهزاده سعودی تقریباً 35 میلیون سهم توییتر را از طریق Kingdom Holding به ارزش حدود 1.9 میلیارد دلار (تقریباً 15700 کرور) با قیمت فروش هر سهم 54.20 دلار (تقریباً 4500 روپیه) منتقل کرده است. این امر او را به “دومین سرمایه گذار بزرگ” در شرکت مادر جدید تبدیل کرد.

الولید به سرعت طرح ماسک برای تصاحب توییتر را تایید کرد و در ماه می گفت که ماسک “یک رهبر عالی” برای شرکت رسانه های اجتماعی خواهد بود.

جک دورسی

یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی سابق توییتر تنها بیش از 18 میلیون سهم یا حدود 2.4 درصد از سهام شرکت سهامی عام را به ارزش حدود 978 میلیون دلار (تقریبا 8090 کرور روپیه) در قیمت ادغام به دست آورد. این به او سهام ایکس هولدینگ I ماسک را داد که توئیتر را کنترل می کند.

پس از اینکه ماسک برای اولین بار در ماه آوریل با خرید توییتر موافقت کرد، دورسی از اینکه این شرکت تحت مالکیت وال استریت است ابراز تاسف کرد و گفت که خصوصی کردن آن اولین قدم «درست» است.

سازمان سرمایه گذاری قطر

یکی از شرکت های تابعه صندوق سرمایه گذاری مستقل قطر 375 میلیون دلار (تقریباً 3100 کرور) در ازای سهام شرکت هلدینگ ماسک کمک کرد.

شاخص میلیاردرهای بلومبرگ تخمین می‌زند که ارزش سهام عرضه شده از سهام توییتر از زمانی که ماسک در آوریل پیشنهاد خود را ارائه کرد، بر اساس کاهش شاخص سهام شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی، حدود 40 درصد کاهش یافته است.

© 2022 بلومبرگ LPمنبع