سونی فعالیت شرکت رمزنگاری شده ژاپنی WhaleFin را از سر می گیرد

غول فناوری ژاپنی سونی در حال آماده شدن برای راه اندازی یک تجارت ارز دیجیتال از طریق WhaleFin است که در سال 2023 آن را خریداری کرد. با این کار، سونی خود را در حال آزمایش آب های سخت تری در حوزه Web3 خواهد یافت، که نه تنها مملو از خطرات مالی است، بلکه با قوانین نظارتی نیز مواجه است. بررسی دقیق در سراسر جهان سونی قصد دارد صرافی را با راه‌اندازی یک اپلیکیشن جدید که به خدمات مبادلات و معاملات ارز دیجیتال اختصاص دارد، راه‌اندازی مجدد کند. هنوز مشخص نیست که آیا WhaleFin همچنان نام این صرافی خواهد بود یا سونی آن را برای شروع جدید خود تغییر خواهد داد.

درباره تاریخچه و آینده سونی با WhaleFin

در دسامبر 2021، Amber Group راه اندازی WhaleFin را به عنوان پلتفرم دارایی دیجیتال پرچمدار خود اعلام کرد. در آگوست 2023، واحد Quetta Web سونی Amber Japan را خریداری کرد که در آن زمان شرکت مادر Whalefin بود. روز دوشنبه، 1 ژوئیه، Amber Japan اعلامیه رسمی در مورد تغییر نام تجاری S.Blox ارائه کرد. در کنار این اعلامیه، S.Blox همچنین فاش کرد که صرافی کریپتو WhaleFin در حال آماده شدن برای شروع دوباره عملیات است.

WhaleFin قرار است در آینده تمدید شود. علاوه بر طراحی مجدد صفحه رابط کاربری، تمدید WhaleFin شامل انتشار یک برنامه جدید برای ارائه سرویسی با کاربری ساده تر می شود. پس از تمدید، ما همچنین قصد داریم ارزها و عملکردهای پشتیبانی شده را بیشتر گسترش دهیم.”

با این کار، گروه سونی به دنبال افزایش محصولات و خدمات خود با ادغام ویژگی‌های رمزنگاری محور است. در حال حاضر، نه سونی و نه S.Blox جدول زمانی دقیقی را که صرافی کریپتو WhaleFin فعالیت خود را از سر می‌گیرد، اعلام نکرده‌اند.

تعامل سونی با Web3 تاکنون

سونی که نامی محبوب در صنعت فناوری است، اکنون به دنبال کاوش عمیق تر در عرصه Web3 است. در سال 2022، Sony Music Entertainment اعلام کرد که در حال بررسی راه‌هایی است تا هنرمندان و همچنین موسیقی را با صنعت NFT همراه کند. در آن زمان، سونی یک درخواست علامت تجاری برای لوگوی Columbia Records ثبت کرده بود و قصد داشت از آن در رسانه های دارای پشتیبانی NFT استفاده کند. در همان سال، سونی برای دریافت حق اختراع برای ردیابی کلکسیون های دیجیتال در اکوسیستم بازی خود، از طریق NFT ها اقدام کرد.

در سال 2023، Sony Network Communications با پلتفرم قراردادهای هوشمند، شبکه Astar با هدف بررسی چگونگی حل مشکلات بلاک چین در صنایع بازی، سرگرمی، موسیقی و تصویربرداری همکاری کرد.

اخیراً، سونی اعلام کرده است که قصد دارد به گیمرها اجازه دهد تمام مجموعه‌های دیجیتالی خود را جمع‌آوری کنند و چیزی به نام Super Fungible Token ایجاد کنند – تلاش برای ایجاد جایگاه جدیدی در بخش NFT.

در سال 2023، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، وب 3 را «شکل بعدی سرمایه داری» نامید و اشتیاق خود را درباره ورود ژاپن به بخش دارایی های دیجیتال ابراز کرد. از آن زمان، شرکت‌های رمزنگاری مانند بایننس و مرکاری گام‌هایی برای پیشرفت در این کشور برداشته‌اند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع