سیگنال‌های تایوان: شرکت‌های تولید تراشه از قوانین صادرات ایالات متحده برای هدف قرار دادن صنعت نیمه هادی چین تبعیت خواهند کرد.

تایوان نگرانی های خاص خود را در مورد چین دارد، به ویژه تلاش های شرکت های چینی برای کشف استعدادهای تراشه و دانش فنی. دولت سرمایه گذاری تراشه های تایوانی در چین، بزرگترین شریک تجاری جزیره را به شدت محدود می کند.

دولت این جزیره روز شنبه گفت که شرکت های نیمه هادی تایوانی “اهمیت زیادی” به پیروی از این قانون قائل هستند و نشان می دهد که آنها با کنترل های جدید صادرات ایالات متحده که هدف آن از بین بردن صنعت تراشه چین است، مطابقت خواهند داشت.

تایوان، یک تولید کننده بزرگ تراشه، خانه شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC)، بزرگترین سازنده تراشه قراردادی جهان و تامین کننده اصلی شرکت هایی از جمله اپل است.

در این بیانیه آمده است: «صنعت نیمه هادی تایوان مدت طولانی است که به مشتریان جهانی خدمت کرده است و به رعایت قوانین اهمیت زیادی می دهد.

وانگ می‌هوا، وزیر اقتصاد تایوان، هفته آینده به ایالات متحده سفر خواهد کرد تا به آنچه دفتر او «نگرانی‌ها» در مورد زنجیره‌های تأمین و مسائل ژئوپلیتیکی خوانده پاسخ دهد. او از شرکت های فناوری ایالات متحده که مشتریان عمده شرکت های نیمه هادی تایوانی هستند بازدید خواهد کرد.

وزارت اقتصاد تایوان در بیانیه‌ای در واکنش به اعلامیه ایالات متحده اعلام کرد که شرکت‌های تایوانی تابع قانون هستند.

TSMC از اظهار نظر در مورد قوانین ایالات متحده خودداری کرد و گفت که در دوره آرام خود قبل از درآمد سه ماهه هفته آینده است. رقیب کوچکتر United Microelectronics نیز پیش از انتشار درآمد خود در اواخر این ماه از اظهار نظر خودداری کرد.

علاوه بر رعایت قوانین و مقررات داخلی، با نیازهای مشتریان بین المللی که سفارش می دهند و هنجارهای مشتریان در کشورهای خود نیز همکاری خواهد کرد.

با وجود عدم وجود روابط دیپلماتیک رسمی، ایالات متحده مهمترین حامی بین المللی و تامین کننده تسلیحات تایوان است.

این وزارتخانه گفت که صنعت نیمه هادی تایوان یک پیشرو در فناوری است و همچنان به “حفظ مزیت خود در رقابت برای سفارشات بین المللی” ادامه می دهد.

این وزارتخانه گفت که دولت به حفظ ارتباط نزدیک با تولیدکنندگان ادامه می دهد و از آنها در سرمایه گذاری در توسعه کارخانه و عرضه محصولات به جهان برای توسعه فناوری حمایت می کند.

نگرانی‌های تایوان در حالی افزایش یافته است که چین تمرین‌های نظامی منظمی را در نزدیکی جزیره برگزار می‌کند تا آن را مجبور به پذیرش حاکمیت پکن کند.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

قوانینی که روز جمعه توسط دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام شد، شامل اقدامی برای قطع ارتباط چین با تراشه‌های خاص ساخته شده در هر نقطه از جهان با تجهیزات آمریکایی است، و به طور گسترده دامنه آن را در تلاش برای کند کردن پیشرفت‌های فنی و نظامی پکن گسترش می‌دهد.