شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای در میان لیست طولانی طلبکاران FTX، پرونده دادگاه را فاش کرد


شرکت تجزیه و تحلیل رمزارز Chainalysis فاش کرده است که FTX در رابطه با روند ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال تحت محاصره به آن بدهکار است. Chainalysis در پرونده های ارائه شده به دادگاه ورشکستگی دلاور در روز چهارشنبه به عنوان طلبکار ذکر شد و درخواست کرد که هرگونه سوابق مربوطه به وکلای خود تحویل داده شود. شراکت بین شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین و FTX حداقل به سال 2019 باز می گردد، زمانی که آنها برای به روز رسانی روش های مبارزه با پولشویی (AML) و شناخت مشتری (KYC) صرافی همکاری کردند.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، که هفته گذشته پس از اعلام ورشکستگی فصل 11، از سمت مدیرعاملی شرکت استعفا داد، در سپتامبر 2019 همکاری خود را با Chainalysis فاش کرد. در حالی که هنوز مشخص نیست که Chainalysis چقدر به FTX بدهکار است، یک روز قبل از اعلام ورشکستگی FTX. Chainalysis داده‌های زنجیره‌ای را در مجموعه‌ای از توییت‌ها به اشتراک گذاشت تا تأثیر انفجار FTX را درک کند.

این شرکت در 10 نوامبر در توییتی گفت: “هیچ پوشش شکری وجود ندارد: سقوط بالقوه یک صنعت استوار مانند FTX برای کریپتو بد است و بازار این را منعکس می کند.” اما این صنعت قبلاً از چنین رویدادهایی جان سالم به در برده و قوی تر ظاهر شده است. ما می دانیم که دوباره خواهد شد.»

FTX اعلام کرده است که ممکن است بیش از یک میلیون نفر در این پرونده ادعا داشته باشند، اما انتظار دارد تا پایان این هفته فهرستی از 50 طلبکار برتر خود را منتشر کند.

چند شرکت قبلاً مشارکت خود را با FTX، چه به صورت وام، سرمایه‌گذاری در یکی از پلتفرم‌های آن، یا دارایی توکن FTT، افشا کرده‌اند.

به گفته Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، شرکت او همچنان دارای سهام قابل توجهی از توکن های FTT است. به طور مشابه، BlockFi، یک وام دهنده برجسته ارزهای دیجیتال، این هفته گفت که “قرار گرفتن قابل توجهی” با FTX دارد و در حال بررسی پرونده ورشکستگی و اخراج کارکنان است.

در همین حال، در بیانیه ای که به دادگاه ورشکستگی در دلاور ارائه شد، جان جی. ری سوم، مدیر عامل جدید FTX فاش کرد که شرکت ورشکسته Alameda Research در مجموع 4.1 میلیارد دلار (تقریباً 33300 کرور) از طرف های مختلف بدهکار است.

Euclid Way، یکی از شرکت‌های تحت پرونده ورشکستگی FTX، 2.3 میلیارد دلار (تقریباً 18700 کرور) به Paper Bird وام داد.

علاوه بر این، Alameda Research 1 میلیارد دلار (تقریبا 8118 کرور روپیه) به سام بنکمن فرید، بنیانگذار FTX، 543 میلیون دلار (تقریباً 4408 کرور) به مدیر مهندسی FTX، نیشاد سینگ و 55 میلیون دلار (تقریباً 46 تریلیون روپیه) وام داد. رایان سلامه، مدیرعامل.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع