شریک آمریکایی بایننس نقش پلتفرم معاملاتی را در شرکت ژائو مدیر عامل اجرایی تایید کرد.

ژائو مستقیماً به این گزارش نپرداخته است، اما در روز جمعه او توییت کرد، “Remember 4” را با برچسب گذاری پست قبلی که در آن “بایدها و نبایدهای” خود را برای سال 2023 فهرست کرده بود. چهارمین مورد در لیست “نادیده گرفتن FUD، اخبار جعلی، حملات” بود، با استفاده از مخفف “ترس، عدم اطمینان” و شک” اغلب در رمزارز در رابطه با اخبار منفی استفاده می شود.


صرافی جهانی بایننس مجوز فعالیت در ایالات متحده را ندارد، اما نقل و انتقالات به مریت پیک که توسط رویترز فاش شده نشان می دهد که بایننس امور مالی Binance.US را کنترل کرده است، علیرغم اینکه به طور علنی گفته است که نهاد آمریکایی “کاملا مستقل” است و به عنوان “آن” عمل می کند. شریک ایالات متحده.”

در ماه دسامبر، الیزابت وارن و تینا اسمیت، سناتورهای ایالات متحده، نامه ای به تنظیم کنندگان ارشد مالی از جمله جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده نوشتند و در مورد ارزیابی آنها از خطرات بانک ها و سیستم بانکی ناشی از قرار گرفتن در معرض کریپتو پرسیدند. در این نامه Silvergate Capital Corp به عنوان یکی از بانک‌هایی که “به شدت به مشتریان ارزهای دیجیتال خود متکی هستند” اشاره کرد.

بر اساس پیام‌هایی که رویترز بررسی کرده است، مدیران Binance.US نگران جریان خروجی از حساب Silvergate به Merit Peak بودند زیرا این انتقال بدون اطلاع آنها انجام می‌شد.

“بار فوق العاده”

ورشکستگی مجموعه ای از شرکت های بزرگ رمزنگاری در سال 2022 همچنین درخواست های سیاستمداران را برای شفافیت بیشتر در مورد نحوه ارزیابی تنظیم کننده ها از روابط بین بانکداری ایالات متحده و بخش ارزهای دیجیتال برانگیخته است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX را در دسامبر متهم کرد که به شرکت تجاری خود Alameda Research “امتیازات ویژه” اعطا کرده است که به او اجازه می دهد میلیاردها دلار از پول مشتریان FTX را خارج کند. بانکمن-فرید اعتراف به بی گناهی کرده است.

هیلمن به بلومبرگ گفت: این یک بار سنگین است. ما فقط می خواهیم آن را پشت سر بگذاریم.»

شریک ایالات متحده صرافی جهانی ارزهای دیجیتال بایننس تأیید کرده است که یک شرکت تجاری تحت مدیریت Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، به عنوان یک بازارساز در پلتفرم خود فعالیت می کند.

هیلمن به سوالات مفصلی که رویترز برای مقاله ای که روز پنجشنبه منتشر شد از او فرستاده بود، پاسخ نداد.

رویترز روز پنجشنبه گزارش داد که بایننس به یک حساب بانکی متعلق به شریک ظاهراً مستقل آمریکایی خود دسترسی محرمانه داشته و مبالغ زیادی از این حساب به شرکت تجاری Merit Peak منتقل کرده است.

رویترز روز پنجشنبه گزارش داد، بایننس بین ژانویه تا مارس 2021 بیش از 400 میلیون دلار (نزدیک به 3310 کرور) از حساب بانک Silvergate مستقر در کالیفرنیا به مریت پیک منتقل کرده است.

سخنگوی صرافی جهانی بایننس که روز پنجشنبه به سوالات رویترز برای مقاله پاسخ نداد، به رسانه خبری رمزنگاری CoinDesk گفت که این نقل و انتقالات “یک مشکل Binance.US” است.

قبل از انتشار این داستان، Binance.US به رویترز گفته بود که “Merit Peak نه معامله می‌کند و نه هیچ نوع خدماتی را در پلتفرم Binance.US ارائه می‌کند” بدون ارائه جزئیات بیشتر.

فعالیت‌های بازارسازان پلت‌فرم‌های کریپتو – شرکت‌هایی که معمولاً دارایی‌ها را در صرافی‌ها خرید و فروش می‌کنند تا حجم معاملات را عمیق‌تر کنند – از زمان فروپاشی صرافی اصلی FTX در نوامبر، تحت نظارت فزاینده‌ای از سوی تنظیم‌کننده‌های مالی ایالات متحده قرار گرفته است.

© تامسون رویترز 2023

Binance.US در گزارشی گفت: «در حالی که یک شرکت بازارساز به نام Merit Peak وجود داشت که بر روی پلتفرم Binance.US فعالیت می کرد، تمام فعالیت های این پلتفرم را در سال 2021 متوقف کرد. توییت روز پنجشنبه پس از انتشار خبر رویترز. در مورد زمان توقف فعالیت در سال 2021 یا توضیحی در مورد نقش ژائو در شرکت تجاری توضیحی نداد.

یک روز قبل از مقاله رویترز، پاتریک هیلمن، مدیر ارشد استراتژی بایننس، به وال استریت ژورنال و بلومبرگ گفت که بایننس انتظار دارد برای حل و فصل تحقیقات ایالات متحده در مورد این شرکت جریمه بپردازد. هیلمن گفت بایننس توسط مهندسان نرم افزاری ساخته شده است که با قوانین و قوانین مربوط به رشوه و فساد، پولشویی و تحریم های اقتصادی آشنا نیستند، اما «شکاف های» قبلی در انطباق با مقررات آن از بین رفته است.

سهام Silvergate Capital Corp، شرکت مادر Silvergate Bank، به دلیل گزارش رویترز به شدت کاهش یافت و بیش از 22 درصد کاهش یافت. آنها از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در نوامبر 2021، نزدیک به 90 درصد از ارزش خود را از دست داده اند.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

رگولاتورها نگران هستند که برخی از سازندگان بازار از صرافی‌های رمزنگاری با رفتارهای نامعلومی مواجه شده‌اند که ممکن است به ضرر مشتریان باشد.