صنعت تولید تراشه چین با قوانین جدید صادرات نیمه هادی ایالات متحده هدف قرار گرفته است: همه جزئیات

زمانی که مقامات ایالات متحده نمی توانند بازدیدهای خود را در محل انجام دهند تا مشخص شود که آیا می توان برای دریافت فناوری حساس ایالات متحده به آنها اعتماد کرد یا خیر، به لیست تایید نشده اضافه می شوند و تامین کنندگان آمریکایی را مجبور می کند هنگام حمل و نقل به آنها دقت بیشتری داشته باشند.

جیم لوئیس، کارشناس فناوری و امنیت سایبری در مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی (CSIS)، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن، گفت: «این چینی‌ها را سال‌ها به عقب برگرداند. اوج جنگ سرد

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

قوانینی که روز جمعه منتشر شد، همچنین محموله های طیف گسترده ای از تراشه ها را برای استفاده در سیستم های ابررایانه چینی مسدود می کند. قوانین ابررایانه را به عنوان هر سیستمی با بیش از 100 پتافلاپ قدرت محاسباتی در فضایی به وسعت 6400 فوت مربع تعریف می‌کنند، تعریفی که دو منبع صنعتی گفتند که می‌تواند به برخی از مراکز داده تجاری در غول‌های فناوری چین نیز ضربه بزند.

اریک سایرز، کارشناس سیاست دفاعی در موسسه امریکن انترپرایز، گفت که این اقدام منعکس کننده تلاش جدید دولت بایدن برای مهار پیشرفت های چین به جای تلاش برای یکسان سازی میدان بازی است.

این قوانین که برخی از آنها فوراً اجرایی می‌شوند، بر اساس محدودیت‌هایی است که در اوایل سال جاری در نامه‌هایی به ابزارسازان برتر KLA، Lam Research، و Applied Materials ارسال شده و عملاً آنها را ملزم می‌کند که ارسال تجهیزات را به کارخانه‌های کاملاً متعلق به چین که تراشه‌های منطقی پیشرفته تولید می‌کنند، متوقف کنند. .

روز جمعه، دولت بایدن محدودیت‌های گسترده‌تری را برای شرکت‌های IFLYTEK، Dahua Technology و Megvii در چین اعمال کرد، شرکت‌هایی که در سال 2019 به دلیل ادعاهایی که به پکن در سرکوب گروه اقلیت اویغور کمک کرده‌اند، به فهرست موجودیت اضافه شدند.

وی افزود: «حوزه قانون و تأثیرات احتمالی بسیار خیره‌کننده است، اما شیطان قطعاً در جزئیات اجرا خواهد بود».

مجموعه اقدامات می تواند بزرگترین تغییر در سیاست ایالات متحده در قبال فناوری حمل و نقل به چین از دهه 1990 باشد. در صورت موثر بودن، آنها می توانند صنعت تولید تراشه چین را با مجبور کردن شرکت های آمریکایی و خارجی که از فناوری ایالات متحده استفاده می کنند برای قطع حمایت از برخی از کارخانه ها و طراحان تراشه های برجسته چین، دچار مشکل کنند.

شرکت‌ها در سرتاسر جهان شروع کردند به مبارزه با آخرین اقدام ایالات متحده، با کاهش سهام سازندگان تجهیزات نیمه‌رسانا.

چین نمی‌خواهد از تولید تراشه دست بکشد… اما این واقعاً سرعت آن‌ها را کاهش می‌دهد.»

گسترش قدرت های ایالات متحده برای کنترل صادرات تراشه های ساخته شده با ابزارهای آمریکایی به چین بر اساس گسترش به اصطلاح قانون تولید مستقیم خارجی است. قبلاً به منظور اعطای اختیار به دولت ایالات متحده برای کنترل صادرات تراشه های ساخته شده در خارج از کشور به غول مخابراتی چینی هوآوی و بعداً برای توقف جریان نیمه هادی ها به روسیه پس از تهاجم این کشور به اوکراین گسترش یافته بود.

وزارت صنعت کره جنوبی روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچ اختلال قابل‌توجهی در تامین تجهیزات تولید تراشه‌های موجود سامسونگ و SK Hynix در چین وجود نخواهد داشت، اگرچه لازم بود از طریق مشورت با مقامات کنترل صادرات ایالات متحده، عدم اطمینان به حداقل برسد.

رویترز اولین کسی بود که جزئیات کلیدی محدودیت‌های جدید بر روی سازندگان تراشه‌های حافظه را گزارش کرد، از جمله مهلت زمانی برای شرکت‌های خارجی فعال در چین و اقدامات برای گسترش محدودیت‌ها برای ارسال فناوری‌های KLA، Lam، Applied Materials، Nvidia و AMD به چین. .

مقامات ارشد دولتی روز پنجشنبه در یک نشست خبری با خبرنگاران که پیش‌بینی این قوانین را داشتند، گفتند بسیاری از اقدامات با هدف جلوگیری از فروش تراشه‌های پیشرفته توسط شرکت‌های خارجی به چین یا تامین ابزارهایی برای ساخت تراشه‌های پیشرفته خود به شرکت‌های چینی انجام شده است. با این حال، آنها اعتراف کردند که هیچ وعده ای مبنی بر اجرای اقدامات مشابه توسط کشورهای متحد دریافت نکرده اند و گفتگو با آن کشورها ادامه دارد.

اوایل روز جمعه، ایالات متحده، YMTC، سازنده تراشه‌های حافظه برتر چین و 30 نهاد چینی دیگر را به فهرست شرکت‌هایی اضافه کرد که مقامات آمریکایی نمی‌توانند آنها را بازرسی کنند، و تنش‌ها با پکن را تشدید کرد و یک ساعت 60 روزه را آغاز کرد که می‌تواند مجازات‌های بسیار سخت‌تری را در پی داشته باشد.

یکی از مقامات گفت: «ما می دانیم که اگر سایر کشورها به ما نپیوندند، کنترل های یکجانبه ای که اعمال می کنیم، به مرور زمان کارایی خود را از دست خواهند داد. و اگر رقبای خارجی تحت کنترل های مشابه نباشند، خطر آسیب رساندن به رهبری فناوری ایالات متحده را داریم.»

مقررات جدید همچنین صادرات تجهیزات ایالات متحده به سازندگان تراشه های حافظه چینی را به شدت محدود می کند و نامه های ارسالی به Nvidia و AMD را برای محدود کردن ارسال تراشه های مورد استفاده در سیستم های ابررایانه ای به چین که کشورهای سراسر جهان برای توسعه سلاح های هسته ای و سایر فناوری های نظامی به آن متکی هستند، رسمی می کند. .

دولت بایدن روز جمعه مجموعه گسترده ای از کنترل های صادراتی را منتشر کرد، از جمله اقدامی برای قطع ارتباط چین با تراشه های نیمه هادی خاص که در هر نقطه از جهان با تجهیزات آمریکایی ساخته می شود، و به طور گسترده دامنه خود را در تلاش برای کند کردن پیشرفت های فنی و نظامی پکن گسترش داد.

نهاد موجود در فهرست YMTC تنش‌های رو به افزایش با پکن را تشدید می‌کند و تامین‌کنندگان آمریکایی خود را مجبور می‌کند تا قبل از ارسال حتی کم‌فناوری‌ترین اقلام، به دنبال مجوزهای دشوار از دولت ایالات متحده باشند.

بر اساس سیاست جدیدی که روز جمعه اعلام شد، اگر یک دولت از انجام بررسی‌های سایت در شرکت‌هایی که در فهرست تایید نشده قرار دارند، توسط دولت ممانعت کند، مقامات ایالات متحده پس از 60 روز روند افزودن آنها را به فهرست نهادها آغاز خواهند کرد.

انجمن صنعت نیمه هادی، که نماینده سازندگان تراشه است، گفت که در حال مطالعه مقررات است و از ایالات متحده می خواهد که “قوانین را به شیوه ای هدفمند – و با همکاری شرکای بین المللی – برای کمک به هموار کردن زمین بازی اجرا کند.”