ضرر Vodafone Idea Q2 به Rs افزایش یافت. 7596 کرور، ARPU افزایش می یابد زیرا اپراتور مخابرات همچنان مشترکان خود را از دست می دهد


اپراتور مخابراتی بدهکار Vodafone Idea در روز پنجشنبه گزارش داد که زیان بیش از حد انتظار برای سه ماهه دوم به دلیل کاهش مداوم مشترکان و هزینه های بالاتر بوده است. زیان تلفیقی پس از کسر مالیات به روپیه افزایش یافت. 7596 کرور برای سه ماه منتهی به 30 سپتامبر، از روپیه. 7,132، یک سال پیش. تحلیلگران به طور متوسط ​​انتظار داشتند که این شرکت متحمل ضرری معادل روپیه شود. 6925 کرور

Vodafone Idea گفت که تعداد مشترکان آن از 240.4 میلیون در سه ماهه اول به 234.4 میلیون کاهش یافته است، در حالی که کل هزینه ها 10 درصد به روپیه افزایش یافته است. 18302 کرور

با این حال، میانگین درآمد هر کاربر (ARPU) که ​​یک شاخص عملکرد کلیدی برای شرکت‌های مخابراتی است، با افزایش 19.5 درصدی به روپیه رسید. 131 با افزایش تعرفه کمک کرد. در سه ماهه قبل، ARPU برابر با روپیه بود. 128.

ARPU رقبای بزرگتر Reliance Jio و Bharti Airtel برابر با روپیه بود. 177.2 و روپیه. به ترتیب 190 در سه ماهه.

Vodafone Idea، ادغام واحد هندی Vodafone و Aditya Birla’s Idea Cellular، در سال 2018 برای مقاومت در برابر جنگ قیمت Reliance Jio که صنعت مخابرات داخلی را مختل کرد، تشکیل شد.

با این حال، Vodafone Idea از آن زمان تاکنون ضرر کرده است و مشترکان به رقبای بزرگ‌تر روی آورده‌اند. این شرکت که با بدهی‌های هنگفت دولتی و بدهی‌های طیف سنگین مواجه است، نتوانسته است به یک معامله جمع‌آوری سرمایه دست یابد.

آکشایا موندرا، مدیر اجرایی، در بیانیه‌ای گفت: این شرکت در حال مذاکره با وام دهندگان و سرمایه‌گذاران برای جمع‌آوری سرمایه برای گسترش شبکه و عرضه 5G بود.

بدهی خالص این شرکت 100 میلیون ریال بود. 22200 کرور تا پایان سپتامبر.

درآمد حاصل از عملیات 12.8 درصد افزایش یافت و به روپیه رسید. 10615 کرور

در ماه ژانویه، هیئت مدیره Vodafone Idea پس از اعلام بسته کمکی دولت برای این بخش، تبدیل سود بدهی ها به سهام را تصویب کرد. پس از تبدیل، دولت 35.8 درصد از سهام شرکت را در اختیار خواهد داشت.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع