طبق گزارش‌ها، اپل در حال بررسی فناوری جدید برای ساده‌سازی فرآیند تعویض باتری آیفون است

طبق گزارشی، اپل در حال بررسی استفاده از فناوری جدیدی است که فرآیند تعویض باتری در مدل‌های آینده آیفون را تسهیل می‌کند. قبلاً گفته می شد که شرکت کوپرتینویی در حال تغییر طراحی بدنه باتری خود است که می تواند به عنوان بخشی از تلاش های شرکت برای ساده کردن روند جدا کردن باتری از آیفون استفاده شود. اپل هنوز هیچ برنامه‌ای برای جایگزینی بیشتر باتری‌های آیفون اعلام نکرده است، که می‌تواند ناشی از مقررات اتحادیه اروپا باشد که انتظار می‌رود باتری‌های قابل جابجایی در وسایل الکترونیکی را الزامی کند.

اطلاعات (از طریق 9to5Mac) گزارش می دهد که اپل در حال کار بر روی روش جدیدی برای جایگزینی باتری آیفون است. بر اساس این گزارش که به نقل از افراد آشنا با برنامه‌های این شرکت، فناوری «برداشتن چسب القا شده از طریق الکتریکی» به کاربران این امکان را می‌دهد که باتری را با «تکان دادن یک تکان کوچک الکتریسیته به باتری» از داخل آیفون خارج کنند.

مدل‌های فعلی آیفون اپل مجهز به باتری‌هایی هستند که با فویل پوشانده شده‌اند و با استفاده از نوارهای چسب در جای خود قرار می‌گیرند، به این معنی که کاربران باید از یک جفت موچین برای بیرون آوردن دستگاه از شاسی گوشی استفاده کنند. این یک فرآیند کاربرپسند نیست – می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن در صفحه پشتیبانی اپل بخوانید.

بر اساس این گزارش، این شرکت می‌تواند باتری‌های آیفون آینده را به جای فویل در فلز بپوشاند و این فناوری جدید را قادر می‌سازد تا باتری را از جای خود خارج کرده و آن را جایگزین کند. در حالی که این ممکن است ساده تر از تلاش برای بیرون کشیدن باتری از گوشی باشد، طبق گزارش ها، این شرکت همچنان به کاربران توصیه می کند که به تنهایی اقدام به تعمیر نکنند.

این نشریه بیان می‌کند که اپل به دنبال این است که امسال یک مدل از گوشی‌های هوشمند آیفون 16 را به باتری‌هایی مجهز کند که تعویض آن‌ها آسان‌تر باشد، در حالی که این فناوری می‌تواند در تمام مدل‌های سال آینده در دسترس باشد. سال گذشته تصویری از باتری ظاهری آیفون 16 پرو با پوسته فلزی در فضای مجازی به بیرون درز کرد.

با توجه به تمایل اپل به پنهان نگه داشتن تغییرات و بهبودهای سخت افزاری تا زمان رونمایی از دستگاه هایش، می توانیم انتظار داشته باشیم که در ماه های آینده، زمانی که سری آیفون 16 رونمایی می شود، اطلاعات بیشتری در مورد این فناوری – در صورت وجود – بدانیم.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید ایکس، فیس بوک، واتس اپ، موضوعات و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید. اگر می خواهید همه چیز را در مورد تأثیرگذاران برتر بدانید، Who’sThat360 داخلی ما را در اینستاگرام و یوتیوب دنبال کنید.

مشخصات Infinix Note 40S 4G، طراحی قبل از راه اندازی از طریق وب سایت شرکت تأیید شد

منبع