عرضه آیفون 15 ممکن است تا اکتبر به تعویق بیفتد، مدل‌های پرو ممکن است واحدهای کمتری در زمان عرضه داشته باشند: گزارش‌ها

ظاهراً LG Display در فرآیند تولید با مشکلاتی مواجه است که نمایشگرها در تست قابلیت اطمینان هنگام ترکیب شدن با پوسته فلزی مدل‌های Pro رد می‌شوند. طبق گزارش‌ها، اپل طراحی نمایشگرهای ساخت ال‌جی را بهینه کرده است تا بتوانند تست قابلیت اطمینان را پشت سر بگذارند و گفته می‌شود که نمایشگرهای ساخت سامسونگ دارد که می‌توان از آنها برای مونتاژ استفاده کرد. این مسائل ممکن است منجر به کمبود در هنگام راه اندازی شود. آیفون 15 پرو مکس – پریمیوم‌ترین مدل این سری – طبق گزارش‌ها بیشترین آسیب را خواهد دید.

موهان پیش‌بینی نسبتاً دقیقی در مورد عرضه آیفون 12 در سال 2020 داشت. به دلیل تأثیر ویروس کرونا بر زنجیره تأمین، ارسال آیفون 12 پرو تا اواخر اکتبر به تعویق افتاد و ارسال آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرو مکس در هفته دوم نوامبر آغاز شد.

وامسی موهان، تحلیلگر تحقیقات جهانی BoA، در آخرین یادداشت سرمایه‌گذار خود که بارونز به آن دسترسی پیدا کرده است، می‌گوید: «راه‌اندازی آیفون 15 ممکن است چند هفته به تعویق بیفتد و این امر باعث می‌شود که نسل بعدی تلفن‌های همراه در سه ماهه دسامبر عرضه شوند.» ادعاهای موهان بر اساس برخی ممیزی های زنجیره تامین است. این تحلیلگر همچنین قیمت هدف خود را برای سهام اپل از 190 دلار (تقریباً 15000 روپیه) به 210 دلار (تقریباً 17000 روپیه) افزایش داده است، اما می گوید که این نگرانی وجود دارد که فروش آیفون برای سال مالی منتهی به سپتامبر 2023 کمتر از حد انتظار باشد.


اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را با نام Apple Vision Pro در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود به همراه مدل های جدید مک و به روز رسانی های نرم افزاری آتی رونمایی کرد. ما درباره همه مهم‌ترین اعلامیه‌های این شرکت در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در همین حال، گزارشی توسط The Information نشان می دهد که آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس در ماه سپتامبر به طور رسمی عرضه می شوند اما به دلیل مشکلاتی در ساخت صفحه نمایش، عرضه بسیار کمی خواهند داشت. طبق گزارش ها، تامین کنندگان نمایشگر اپل از یک فرآیند تولید جدید برای مدل های Pro استفاده می کنند تا عرض حاشیه ها را کاهش دهند. این به مدل های آیفون 15 پرو اجازه می دهد تا در مقایسه با مدل های قبلی صفحه نمایش کمی بزرگتر داشته باشند.

طبق گزارش ها، گوشی های سری آیفون 15 امسال با تاخیر عرضه می شوند. اپل معمولاً نسل جدید آیفون خود را در ماه سپتامبر رونمایی می کند و چند روز بعد در همان ماه آنها را برای خرید در دسترس قرار می دهد. سری آیفون 12 به دلیل همه گیری کووید-19 در سال 2020 دیرتر از حد معمول رونمایی شد. امسال، سری آیفون 15 آینده اپل ممکن است با تاخیر مشابهی روبرو شود. یکی از تحلیلگران بانک آمریکا (BoA) پیشنهاد می کند که سری آیفون 15 تنها در ماه اکتبر و نه سپتامبر وارد بازار می شود. تاخیر در عرضه آیفون 15 نیز بر سه ماهه سپتامبر اپل تأثیر خواهد گذاشت. در همین حال، گزارش دیگری ادعا می کند که آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس در زمان عرضه در ماه سپتامبر به دلیل مشکلات ساخت صفحه نمایش با کمبود مواجه خواهند شد.

اگرچه اپل سابقه عرضه آیفون های جدید خود را در ماه سپتامبر دارد، آیفون X و آیفون XR در ماه سپتامبر معرفی شدند اما کمی دیرتر به فروشگاه ها رسیدند. طبق گزارش های قبلی، انتظار می رود سری آیفون 15 شامل آیفون 15، آیفون 15 پلاس، آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس در ماه سپتامبر رسمی شود.