علی بابا ادی وو را به عنوان مدیرعامل جدید منصوب کرد. جوزف تسای از 10 سپتامبر به عنوان رئیس جدید انتخاب می شود

به گفته این شرکت، در اطلاعیه روز سه شنبه، دانیل ژانگ، جوزف تسای به عنوان رئیس هیئت مدیره و ادی وو به عنوان مدیرعامل جایگزین خواهد شد. هر دو انتصاب از 10 سپتامبر اجرایی خواهند شد.

یک رکورد 2.75 میلیارد دلاری (22600 کرور) بعداً برای این غول فناوری به دلیل اعمال ناعادلانه تجاری اعمال شد.

بر اساس ترتیبات جدید، هر واحد توسط مدیرعامل و هیئت مدیره خود اداره می شود.

ژانگ در آن زمان گفت که تجدید ساختار به واحدهای تجاری منفرد این توانایی را می‌دهد تا برنامه‌های مالی مستقل و فهرست‌بندی عمومی را دنبال کنند.

رئیس جدید، تسای، در بیانیه‌ای گفت که ژانگ «رهبری خارق‌العاده‌ای را در هدایت ابهامات بی‌سابقه‌ای که بر کسب‌وکار ما در چند سال گذشته تأثیر می‌گذارد نشان داده است».

ژانگ در بیانیه‌ای گفت: «زمان مناسبی» برای کناره‌گیری او است زیرا این شرکت به دنبال پیاده‌سازی کامل واحد رایانش ابری پیشرفته خود است.

این شرکت گفت که پس از انتقال اجرایی، ژانگ به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه هوش ابری علی‌بابا ادامه خواهد داد.

علی بابا در یک اعلامیه شوکه کننده در اواخر ماه مارس گفت که به شش گروه تجاری تقسیم می شود – یکی از مهم ترین تعمیرات اساسی یک شرکت فناوری چینی تا به امروز.

غول فناوری چینی علی‌بابا روز سه‌شنبه اعلام کرد که در اقدامی غافلگیرکننده، رئیس ارشد خود را در تایتان تجارت الکترونیک جایگزین خواهد کرد، زیرا به نظر می‌رسد پس از سال‌ها رشد آهسته ناشی از مخارج ضعیف مصرف‌کننده و سرکوب مقامات، بهبود یابد.

در ژانویه، Ant Group گفت که جک ما دیگر حقوق کنترلی در شرکت را ندارد – اقدامی که تحلیلگران حدس می‌زنند ممکن است به خروج مورچه و علی‌بابا از خانه سگ‌های نظارتی کمک کرده باشد.

این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که رهبر بازار خود را برای سازماندهی مجدد بنیادی در عملیات تجاری گسترده خود که شامل محاسبات ابری، تجارت الکترونیک، تدارکات، رسانه و سرگرمی و هوش مصنوعی می‌شود، آماده می‌کند.

این شرکت در سال‌های اخیر به دلیل اعمال محدودیت‌های شدیدتر بر بخش فناوری داخلی از سوی پکن، با چالش‌های جدید متفاوتی مواجه شده است، در حالی که هزینه‌های ضعیف مصرف‌کننده باعث شد تا اوایل سال جاری سومین سه ماهه متوالی رشد درآمد تک رقمی خود را ثبت کند.

علی بابا در سال 1999 توسط جک ما تأسیس شد، که از اواخر سال 2020 زمانی که سخنرانی او در حمله به تنظیم‌کننده‌های چینی انجام داد و به دنبال آن پکن از عرضه اولیه اولیه سهام برنامه‌ریزی‌شده توسط گروه مورچه‌های وابسته به علی‌بابا جلوگیری کرد.


(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این شرکت گفته است که هدفش دستیابی به یک ساختار “چابک تر” به منظور حفظ رقابت در مواجهه با چالش های نظارتی جدید و فشارهای فزاینده بر اقتصاد جهانی است.