قانونگذاران ایالات متحده تغییراتی را در لایحه ای در نظر می گیرند که می تواند به دولت اختیارات جدیدی برای ممنوعیت TikTok بدهد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

وارنر گفت که گفتگوهای زیادی در مورد این لایحه وجود دارد و افزود که می تواند به یک لایحه دفاعی سالانه پیوست یا بخشی از یک لایحه مرتبط با چین باشد که چاک شومر، رهبر دموکرات سنا می خواهد.

این شرکت در حال مبارزه با ممنوعیت ایالت مونتانا است که قرار است از اول ژانویه اجرایی شود. یک قاضی جلسه استماع 12 اکتبر را در مورد درخواست TikTok برنامه ریزی کرده است.

وارنر گفت: “من این را به TikTok اعطا می کنم – آنها 100 میلیون دلار (تقریبا 820 کرور روپیه) را برای لابی کردن هزینه کردند و کمی از شتاب ما کند کردند.” و افزود که در ابتدا به نظر می رسید تصویب این لایحه تقریباً “خیلی آسان” باشد. .

او گفت که نیاز به قانونگذاری واضح است.

در ماه مارس، سناتور جمهوری خواه رند پل، تلاش برای پیگیری سریع لایحه جداگانه برای ممنوعیت TikTok را که توسط سناتور جاش هاولی ارائه شده بود، مسدود کرد، او گفت قانون محدودیت “TikTok را ممنوع نمی کند. این به رئیس جمهور اختیارات جدیدی می دهد.”


دولت بایدن در ماه مارس از مالکان چینی TikTok خواست سهام خود را واگذار کنند در غیر این صورت با تحریم ایالات متحده مواجه خواهند شد. تلاش‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا برای ممنوعیت TikTok در سال 2020 توسط دادگاه‌های ایالات متحده مسدود شد.

رئیس کمیته اطلاعات مجلس سنا که از این قانون حمایت کرده است، روز دوشنبه گفت: قانونگذاران آمریکایی در حال بررسی تغییراتی برای رفع نگرانی‌ها در مورد لایحه‌ای هستند که به دولت بایدن اختیارات جدیدی برای ممنوعیت TikTok متعلق به چین می‌دهد.

سناتور دموکرات مارک وارنر به رویترز گفت که لابی‌های تهاجمی توسط اپلیکیشن ویدیوی کوتاه متعلق به ByteDance، TikTok، علیه قانون محدودیت، پس از معرفی آن در ماه مارس، “قدری از شتاب ما را کاهش داد”.

© تامسون رویترز 2023

قانون تایید شده توسط کاخ سفید به وزارت بازرگانی اختیارات جدیدی برای بررسی، مسدود کردن و رسیدگی به طیف وسیعی از تراکنش‌های مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات خارجی که خطرات امنیت ملی را به همراه دارند، می‌دهد.

وارنر گفت: «ما می توانیم از این نگرانی ها به شیوه ای منصفانه مراقبت کنیم.

وارنر گفت که قانونگذاران “پیشنهادی در مورد یک سری اصلاحات دارند تا به صراحت آن را روشن کنند” و انتقادات را مورد توجه قرار می دهند، از جمله اینکه افراد آمریکایی ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند یا اینکه این لایحه نشان دهنده گسترش گسترده قدرت دولت است.

TikTok که بیش از 150 میلیون آمریکایی از آن استفاده می‌کنند، می‌گوید که بیش از 1.5 میلیارد دلار (تقریباً 12400 کرور روپیه) در تلاش‌های سختگیرانه امنیت داده‌ها هزینه کرده است و اتهامات جاسوسی را رد می‌کند.

وارنر گفت: «سه یا چهار برنامه دیگر منتشر شده‌اند که تحت کنترل چینی هستند، بنابراین ما به یک فرآیند مبتنی بر قوانین منصفانه برای مقابله با این مشکل نیاز داریم.

TikTok بلافاصله به درخواست اظهار نظر در مورد ارزیابی وارنر از لابی گری خود پاسخ نداد.