قانونگذار ایالات متحده از مدیر عامل TikTok می خواهد تا اقداماتی را برای محافظت از کودکان انجام دهد

TikTok و دولت بایدن بیش از دو سال است که در مورد الزامات امنیت داده ها مذاکره کرده اند. TikTok گفت که بیش از 1.5 میلیارد دلار (نزدیک به 12400 کرور) در تلاش های سختگیرانه امنیت داده ها هزینه کرده است و اتهامات جاسوسی را رد می کند.

TikTok که متعلق به شرکت فناوری چینی ByteDance است، گفت که دولت بایدن تهدید کرده است که اگر صاحبان چینی آن سهام خود را در این شرکت نفروشند، این برنامه را در ایالات متحده ممنوع خواهد کرد.

رئیس یک پانل مجلس نمایندگان ایالات متحده از Shou Zi Chew، مدیر عامل TikTok می خواهد که هفته آینده به سوالاتی در مورد تلاش های این برنامه ویدیویی محبوب متعلق به چین برای محافظت از کودکان در برابر محتوای نامناسب و سوء استفاده احتمالی پاسخ دهد.

مک موریس راجرز و دیگر جمهوری‌خواهان در ماه دسامبر نوشتند که TikTok می‌گوید: «بسیاری از کودکان در معرض ارائه محتوای نامناسب بدون وقفه قرار می‌گیرند که الگوریتم TikTok به آنها اجباری می‌دهد.» آنها همچنین این نگرانی را مطرح کردند که رویدادهای پخش زنده TikTok به کاربران بزرگسال TikTok اجازه می دهد تا برای “متقاعد کردن کودکان به انجام اعمال تلقین کننده جنسی” پاداش های پولی ارائه دهند.

چو برای اولین بار در مقابل کنگره حاضر خواهد شد و در 23 مارس در برابر کمیته انرژی و بازرگانی مجلس شهادت خواهد داد.

او افزود: «آمریکایی‌ها سزاوار این هستند که بدانند حریم خصوصی آنها تا چه حد به خطر می‌افتد و داده‌های آنها توسط روابط TikTok متعلق به ByteDance با چین دستکاری می‌شود.» دولت ایالات متحده نگرانی هایی را مبنی بر انتقال داده های کاربران TikTok به دولت چین مطرح کرده است.

رئیس کمیته، کتی مک موریس راجرز، یک جمهوری خواه، روز پنجشنبه گفت قانونگذاران “باید بدانند که این شرکت چه اقداماتی انجام می دهد تا فرزندان ما را از آسیب های آنلاین و آفلاین ایمن نگه دارد.”

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

© تامسون رویترز 2023


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

TikTok که بلافاصله اظهار نظری نکرد، در اوایل این ماه گفت که در حال توسعه ابزاری است که به والدین اجازه می‌دهد تا از مشاهده محتوای حاوی کلمات یا هشتگ‌های خاص در اپلیکیشن ویدیوی کوتاه به نوجوانان خود جلوگیری کنند.

تقاضای دولت بایدن برای واگذاری، چشمگیرترین در مجموعه اقدامات اخیر مقامات و قانونگذاران ایالات متحده بود.

TikTok ویژگی های جدیدی را برای کمک به کاربران برای محدود کردن زمان صرف شده در برنامه اعلام کرد. اکانت های متعلق به کاربران زیر 18 سال به طور خودکار دارای محدودیت زمانی یک ساعت در روز خواهند بود و نوجوانان برای ادامه استفاده از برنامه باید یک رمز عبور وارد کنند.