قوانین فناوری اطلاعات در مورد اخبار جعلی: دادگاه بمبئی می گوید دانستن مرزها و محدودیت های کلمات مهم است

این سه دادخواست از دادگاه خواسته شد تا قوانین اصلاح شده را مغایر قانون اساسی اعلام کند و به دولت دستور دهد که از اقدام علیه هر فردی تحت این قوانین خودداری کند.

در 6 آوریل سال جاری، دولت اتحادیه اصلاحات خاصی را در قوانین فناوری اطلاعات (رهنمودهای واسطه‌ای و کد اخلاقی رسانه‌های دیجیتال) 2021 اعلام کرد، از جمله مقرراتی برای یک واحد بررسی واقعیت برای پرچم‌گذاری محتوای آنلاین جعلی، نادرست یا گمراه‌کننده مرتبط با دولت.

دادگاه این سوال را مطرح کرد که آیا این شامل نظرات و محتوای سرمقاله نیز می شود.

دولت اتحادیه پیشتر به دادگاه اطمینان داده بود که تا 10 ژوئیه به واحد راستی‌آزمایی اطلاع نخواهد داد.


از Nothing Phone 2 گرفته تا Motorola Razr 40 Ultra، انتظار می رود چندین گوشی هوشمند جدید در ماه جولای معرفی شوند. ما درباره همه هیجان‌انگیزترین گوشی‌های هوشمند که در این ماه عرضه می‌شوند و بیشتر در آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

جاستیس پاتل گفت: “داشتن یک FCU خوب است، اما چیزی که ما نگران آن هستیم اقتدار اعطا شده به این FCU است. آنچه که به شدت و به طور جدی مشکل ساز می دانیم، این کلمات است – جعلی، نادرست و گمراه کننده.”

استندآپ کمدین کونال کامرا، انجمن ویراستاران هند و انجمن مجلات هندی در دادگاه عالی علیه قوانینی که آنها را خودسرانه و مغایر با قانون اساسی توصیف کرده و گفته اند که این قوانین بر حقوق اساسی “اثر وحشتناک” خواهد داشت، دادخواست هایی را ارائه کردند. شهروندان

دادگاه روز جمعه گفت که قوانین می گوید زمانی که برخی از محتوا/اطلاعات جعلی، نادرست و گمراه کننده باشد و برخی از مقامات، در این مورد، واحد بررسی واقعیت (FCU)، این قدرت را به عهده بگیرد که به صراحت بگوید که محتوا نادرست است یا نه

قاضی پاتل گفت: “من نمی دانم یا نمی توانم حد و مرز این کلمات را تشخیص دهم. آیا قانوناً مجاز است که یک قانون چنین اختیار اختیاری نامحدود و نامحدود داشته باشد؟ حدود و مرز این کلمات چیست.”

دادگاه در حال رسیدگی به تعدادی دادخواست بود که قوانین فناوری اطلاعات را به چالش می‌کشد که به مرکز اجازه می‌دهد اطلاعات جعلی، نادرست و گمراه‌کننده منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی علیه دولت و تجارت آن را شناسایی کند.

یک شعبه از قاضی‌های گوتام پاتل و نئلا گوکاله گفت قبل از اعمال قوانین بر حقوق اساسی شهروندان، باید مرزها و محدودیت‌های کلماتی را بداند – جعلی، نادرست و گمراه‌کننده – که در قوانین.

دادگاه عالی بمبئی روز جمعه در حین رسیدگی به تعدادی دادخواست علیه قوانین فناوری اطلاعات (IT) که اخیراً اصلاح شده علیه اخبار جعلی مطرح شده است، پرسید: آیا قانونی مجاز است که یک قانون دارای اختیارات اختیاری نامحدود و نامحدود باشد.