لوگوی گرگ BAKC به داشتن علامت تجاری غیرقانونی متهم شد، آزمایشگاه‌های یوگا مهر را تغییر دادند

با این حال، این اولین بار نیست که آزمایشگاه‌های یوگا در چند وقت اخیر خود را در یک موضوع حقوقی می‌بینند.

«با فریلنسری که برای آن طراحی و راهنمای طراحی آسان استخدام کرده‌ایم تماس گرفتیم. ما لوگو را تغییر می دهیم و آن را در سایت خود به روز می کنیم / از بازارها نیز می خواهیم که تغییر کنند. این مجموعه از ابتدا به منظور جمع آوری پول برای امور خیریه بود و من به این واقعیت افتخار می کنم که BAKC بیش از 1 میلیون دلار (تقریباً 8 کرور) برای خیریه های حیوانات جمع آوری کرده است. سولانو در توییتی نوشت: به زودی لوگوی جدید را معرفی خواهیم کرد تا بتوانیم به کارهای خوب برای اهدافی که به آنها اهمیت می دهیم ادامه دهیم.

صدها میلیونی که از این پروژه ساخته اید در واقع متعلق به آن هستند @easydrawinguide

مردم آزمایشگاه‌های یوگا را متهم کرده‌اند که به سادگی طرحی را از گوگل برای مجموعه NFT خود بیرون کشیده و اکنون تحت یک موضوع نقض حق نسخه‌برداری قرار گرفته‌اند.

لوگوی جمجمه گرگ، مترادف با سری NFT Bored Apes Kennel Club (BAKC) از آزمایشگاه‌های یوگا، مشروعیت خود را زیر سوال برده است. Easy Drawing Guides، پلتفرمی که آموزش های طراحی آسان را برای مبتدیان ارائه می دهد، به عنوان خالق اصلی طرح جمجمه معرفی می شود. این پلتفرم ادعا کرده است که آزمایشگاه یوگا هیچ حق قانونی برای استفاده از مالکیت معنوی خود ندارد. در همین حال، آزمایشگاه‌های یوگا لوگوی بدون مجوز BAKC را به عنوان نشان تجاری خود علامت‌گذاری کرده است.

گرگ سولانو، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه یوگا، در پاسخ به این جنجال، ادعا کرده است که این موضوع به صورت داخلی بررسی می شود.

آزمایشگاه یوگا همچنین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل نقض ادعای اوراق بهادار تحت بررسی است.

منبع