ماهواره رصد زمین NISAR توسط نیروی هوایی ایالات متحده به ISRO در بنگالورو تحویل داده شد.

نیروی هوایی ایالات متحده روز چهارشنبه NISAR، ماهواره رصد زمین را که به طور مشترک توسط ناسا و ISRO ساخته شده است، به آژانس فضایی هند تحویل داد. کنسولگری ایالات متحده در چنای اعلام کرد که یک هواپیمای C-17 نیروی هوایی ایالات متحده حامل رادار دهانه مصنوعی ناسا-ایسرو (NISAR) در بنگالورو فرود آمده است.

NISAR توسط ISRO برای اهداف مختلف از جمله نقشه برداری کشاورزی و مناطق مستعد زمین لغزش استفاده خواهد شد.

انتظار می رود این ماهواره در سال 2024 از مرکز فضایی ساتیش داوان در آندرا پرادش به مداری نزدیک به قطب پرتاب شود.

«تاچ داون در بنگالورو! @ISRO NISAR (رادار دیافراگم مصنوعی @NASA-ISRO) را بر روی یک @USAirforce C-17 از @NASAJPL در کالیفرنیا دریافت می‌کند و زمینه را برای ادغام نهایی ماهواره رصد زمین، نماد واقعی همکاری فضای غیرنظامی #USIndia فراهم می‌کند. چنای، سرکنسولگری ایالات متحده در توییتی نوشت: #USIndiaTogether.

در همین حال، ISRO همچنین اعلام کرد که آزمایش ورود مجدد کنترل شده “بسیار چالش برانگیز” ماهواره از کار افتاده Megha-Tropiques-1 (MT-1) را با موفقیت انجام داده است. آژانس فضایی ملی که مقر آن در بنگالورو است، روز سه شنبه در توییتر اعلام کرد: این ماهواره دوباره وارد جو زمین شد و بر فراز اقیانوس آرام متلاشی می شد.

در بیانیه ISRO آمده است که منطقه ضربه نهایی تخمین زده شده در اعماق اقیانوس آرام در محدوده طول و عرض جغرافیایی مورد انتظار است.

ماهواره کم زمین در 12 اکتبر 2011 به عنوان سرمایه گذاری ماهواره ای مشترک ISRO و آژانس فضایی فرانسه CNES برای مطالعات آب و هوای گرمسیری و آب و هوا به فضا پرتاب شد.


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای جزئیات جدیدترین راه اندازی ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و سایر شرکت ها در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2023 ما دیدن کنید.منبع

این ماهواره حاصل همکاری آژانس فضایی آمریکا ناسا و سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) است.